Wyspa X

Maria Krasowska Wydawnictwo: Edytorial Cykl: Wyspa X (tom 1) literatura młodzieżowa
Edytorial
magia wyspa dzieci tajemnice fantasy
Wyspa X (tom 1)
literatura młodzieżowa
magia wyspa dzieci tajemnice fantasy

Książka ciekawa dla naprawdę młodego odbiorcy. Napisana niezwykle infantylnym językiem, jednak staram się to wybaczyć ze względu na młodziutki wiek autorki. Postacie są niezwykle biednie wykreowane, nieciekawe, nijakie, żadne. Czytałam tę młodzieżówkę, gdy miałam 11 lat i pamiętam, że byłam zainteresowana i pozytywnie nastawiona, z wiekiem ciepłe myśli zanikają.

Muszę przyznać, że ciężko było mi ocenić „Wyspę X”, ze względu na bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony lekka i przyjemna książka fantasy idealna dla młodszych czytelników, a z drugiej infantylny utwór z niedociągnięciami.
Zabierając się za czytanie spodziewałam się czegoś z przytupem, werwą ... czegoś wow, jednak po pierwszych rozdziałach mój entuzjazm znacznie...

Super książka:)

Absolutna rewelacja !!! Ani przez chwilę nie czułam się znudzona. Wciągająca fabuła i przecudowni bohaterowie- szczerze mówiąc przywiązałam się do nich, i czułam jakbym każdą przygodę przeżywała razem z nimi :) Polecam z całego serca

Baaardzo słabo napisane... Styl pisania na poziomie... (niech sięgnę pamięcią) wypracowań moich ówczesnych koleżanek z pierwszej klasy liceum. Tak, to jest ten właśnie poziom, ten styl. Podobnie też pomysły zawarte w książce, kreacja bohaterów oraz prowadzenie fabuły przez autorkę. Nie chodzi o to, że skierowana do młodszych odbiorców. Ona jest po prostu infatylnie...

Jako, że jestem wielką fanką Marysii Krasowskiej moja opinia może nie być do końca obiektywna ;) Książka jest wciągająca, klimatyczna, przemyślana. Fabuła ma ręce i nogi, nie ma oczywistych zdarzeń i rozwiązań. Miejsce idealnie wymyślone. Litery mają wielkość w sam raz, całość bardzo przyjemnie się czyta. Biorąc pod uwagę, że autorka miała 19 (?) lat, gdy napisała tą...

Świetna książka :) Ciekawa, szybko się ją czyta. Polecam :)

Bardzo fajna książka fantasy , opowiadająca o bogatej dziewczynie z sierocińca, która jest aktorką oraz tancerką, gdy jej samolot rozpada się tragicznie poznaje ona chłopaka o różnych pomysłach i dziewczynkę z ogromną wiedzą przyrodniczą.

Od momentu, w którym dowiedziałam się o istnieniu książki Wyspa X, myślałam po opisie tej opowieści, że jest to typowa powieść o dzieciach, które mają jakieś moce itp. Jednak po przeczytaniu jej opinii zmieniłam na jej temat zdanie. Zaczęła mnie coraz bardziej ciekawić dlatego zamówiłam ją sobie i z niecierpliwością czekałam na paczkę.

Pewnego dnia około 11.00 zapukał do...

Bardzo sceptycznie podchodziłam do tej książki ale już od pierwszych stron bardzo mnie zaciekawiła. Mimo że bohaterami są dzieci w wieku 9(choć może już 10), 12 i 13 lat.W trakcie czytania nie mogłam przewidzieć co będzie w następnym rozdziale.
"Wyspa X" według mnie jest warta przeczytania i mam nadzieję na przeczytanie następnej części.

Dyskusje

• Chcę w prezencie