Susza

You & YA
2024-03-13
2024-03-13

2049

Książka „Susza” Marii Krasowskiej zabiera nas do drugiego tomu cyklu „Fala”.
Sydney robi wszystko, aby po odejściu od Elvisa zaopiekować się dwójką dzieci. Niestety podupada na zdrowiu psychicznym i decyduje się oddać znalezionego chłopca pod opiekę Francuzów. Splotem wydarzeń ponownie na jej drodze staje Elvis. Pokonują przeciwności losów w trójkę z siostrą Paris. Łączą siły z Francuzami, jednak kiedy głód ponownie zagląda im w oczy decydują się odejść i odszukać mężczyznę, który rządzi wyspą. Sydney i Elvis stają przed ważną decyzją. Jednak Elvis ponownie okazuje się człowiekiem, któremu nie można ufać. A Sydney zamierza w końcu zadbać o swój komfort.
Autorka porusza ważne kwestie dotyczące myśli samobójczych, walki o jedzenie i przetrwanie, bezwarunkowej miłości i dobroci, używek, lękom i walce o lepsze jutro.
Z przyjemnością przeczytam kolejny tom. Ciekawe co postanowi Sydney? Co stanie się z Elvisem? Czy Mark zostanie tylko złym wspomnieniem? Kiedy Pablo dowie się co zrobiła Sydney? To i wiele innych pytań nasuwa się na myśl po przeczytaniu książki.
Dużo emocji towarzyszyło mi czytając kolejne strony. Pokazało jak łatwo można stracić zaufanie. Ludzie wierzą innym, jednak nie każdy potrafi na to zaufanie zapracować.

Książka „Susza” Marii Krasowskiej zabiera nas do drugiego tomu cyklu „Fala”.

,,Suszę" KOCHAM JESZE BARDZEJ NIŻ ,,Falę".😍😍Też czytałam po nocach i nie mogę uwierzyć to co zrobił Elvis zachował się jak największy idiota😔😔.To najlepsza książka jaką czytałam.Zniecierpliwiona czekam na następny TOM.😊😊
POLECAM!!!
Dużo przy tej książcię EMOCJI😊😁😍🫨😶😌😪.

POLECAM!!!
Dużo przy tej książcię EMOCJI😊😁😍🫨😶😌😪.

Dobra będę szczera, strasznie wciągnęła się w tą serię. W tą walkę o przetrwanie i relacje bohaterów. Wciąż nie mogę uwierzyć w to co zrobił Elvis(zachował się jak największy głąb na świecie). Z niecierpliwością czekam na następny tom.
Polecam

Polecam

Szczerze na początku nie widziałam co napisać . Jednak serce powiedziało co mam wam napisać. Więc tak warto przeczytać tą opowieść ponieważ ma cudownych bohaterów. Jednak nie którzy bohaterowie jak Sydney czasami mnie bardzo wkurzają. Elvis jest to bohater które polubiłam od początku jednak w niektórych momentach naprawdę go nie nawidziłam . Susza była lepsza od poprzedniego tomu . Warto przeczytać tą opowieść. Mimo iż koniec bardzo mnie wkurzył😊

OMG.
TO było coś, co każdy czytelnik chciałby przeczytać.
Druga część ,,Fali'', moim zdaniem jest o gwiazdkę lepsza, ponieważ więcej się dzieje, bohaterowie są bardziej emocjonalni itp.
Wkurzył mnie trochę jeden z bohaterów (Elvis, jestem strasznie rozczarowana twoją postawą!).

Szczerze wyznam, że nadal niecierpliwie oczekuję dalszych części :)

OMG.
TO było coś, co każdy czytelnik chciałby przeczytać.

Szczerze wyznam, że nadal niecierpliwie oczekuję dalszych części :)

Na początku jest trochę depresyjnych momentów. Ale z czasem robi się mega ciekawa.

Po pierwszym tomie miałem spory niedosyt dalszych losów, głównie przez to w jaki sposób się on zakończył. Liczyłem, że drugi tom będzie lepszy od pierwszego w wielu względach, głównie dlatego, że pierwszy nie zachwycił mnie jakoś ogromnie. Mogę powiedzieć, że drugi tom był lepszy od pierwszego, więc niekoniecznie się zawiodłem.

Zacznę od bohaterów, którzy w pierwszej części byli dla mnie naprawdę spoko i nie miałem w związku z nimi jakiś większych problemów czy też zastrzeżeń. Tak w drugiej części stali się oni dla mnie dosyć irytujący. Wątek miłosny był trochę przerysowanie i dziecinnie opisany.

Bardzo miłym zaskoczeniem było tak wiele nowych bohaterów, którzy wprowadzili pewnego rodzaju dynamikę do tej pozycji i naprawdę mnie zaciekawili. Sądzę, że był to jeden z większych plusów tej części.

Wydaje mi się, że sama relacja Elvisa i Sydney wyglądałaby lepiej, gdyby zostali oni tylko przyjaciółmi. Wątek romantyczny w tej pozycji jest swego rodzaju niepotrzebny i ciekawiej by było skupić się na samych katastrofach, które ich spotykają.

Drugim ogromnym plusem były właśnie wszystkie klęski oraz wydarzenia tam przedstawione, dlatego że były bardzo ciekawie i emocjonalnie poprowadzone.

Wszystko dało się dobrze wyobrazić, opuszczone budynki czy też roślinność, która umierała. Muszę przyznać autorce, że bardzo dobrze to przedstawiła.

Druga część była według mnie znacznie bardziej ekscytująca. Wciąż nie był to szczyt moich oczekiwań, ale uważam, że autorka zaliczyła progres i trzecia część może być jeszcze lepsza.

Zacznę od bohaterów, którzy w pierwszej...

Zajebista książka.
Wszystko zaczęło się nawet układać gdyby nie Elvis (dupek) dosłownie rozwalił swój związek z Sydney. Mark jest jeszcze gorszy od Elvisa, Pablo troszczy się o Sydney przynajmniej próbuję, a o Mili to ja się nie wypowiadam rozwaliła związek Elvisa i Sydney. Jeśli Sydney ucieknie to obstawiam że Pablo zacznie jej szukać lub Elvis. Chyba że do tego nie dojdzie, bo ktoś ją powstrzyma.

Zajebista książka.

Współpraca reklamowa @youandyabooks

,,Susza” Marii Krasowskiej to hipnotyzująca podróż przez krajobrazy emocji i ludzkich reakcji na skrajne warunki życia. Książka otwiera się na scenę po przejściu niszczycielskiego tsunami, które szybko zostaje zastąpione kolejną klęską – suszą.

W świecie, gdzie zapasy żywności drastycznie maleją, a natura umiera, główne postaci, Sydney i Elvis, znajdują się w wirze walki o przetrwanie. Krasowska mistrzowsko ukazuje atmosferę strachu, paniki i desperacji, która towarzyszy bohaterom przez całą narrację.

Relacja między Sydney a Elivsem stanowi centralny punkt powieści, pełen napięcia i dramatycznych zwrotów akcji. Ich charakteryzacje są wyraziście zarysowane, a ich ewolucja pod wpływem ekstremalnych warunków jest fascynująca i angażująca.

Szczególnie poruszająca jest postać Sydney, która mimo trudności wciąż dąży do przetrwania, kierując się głównie troską o siebie i bliskich. Natomiast wewnętrzne przemiany, jakim ulega Elvis, dodają głębi i złożoności fabule, choć jego postać nie jest pozbawiona kontrowersji. Fabuła książki rozwija się dynamicznie, z szybkim tempem akcji i nieprzewidywalnymi zwrotami wydarzeń.

Podsumowując, „Susza” to literacka podróż, która nie tylko wciąga czytelnika swoją fabułą, ale również skłania do głębszej refleksji nad ludzkimi reakcjami w obliczu katastrofy oraz nad wartością zaufania i kompromisu w najtrudniejszych sytuacjach. To lektura, która zostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury, skłaniając do refleksji nad kondycją ludzkiego ducha w obliczu ekstremalnych wyzwań.

Współpraca reklamowa @youandyabooks

Recenzja książki "Susza" Maria Krasowska
4/5⭐

W „Suszy” Marii Krasowskiej ponownie odwiedzamy świat po katastrofie, ale tym razem wyzwanie jest inne. To nie tylko walka o przetrwanie po wielkim tsunami, ale także próba odbudowy życia, kiedy stare fundamenty zostały zniszczone. Grupa młodych ocalałych, z którymi już się zżyliśmy, staje przed trudnym zadaniem stworzenia nowego domu w miejscu, które daje mało nadziei.

Co mnie urzekło w tej części, to nie tylko opis walki o codzienne przetrwanie, jak znalezienie jedzenia czy schronienia, ale głębokie emocje i decyzje, przed jakimi stają bohaterowie. Moment, gdy grupa musi wybrać między ryzykowną wyprawą po zasoby niezbędne do życia, a bezpieczeństwem swojego tymczasowego schronienia, był dla mnie przełomowy. To pokazuje, że „Susza” to nie tylko historia o przetrwaniu, ale o moralnych wyborach w świecie, gdzie dobre decyzje nie są oczywiste.

Równie istotne jest, jak autorka przedstawia rozwój postaci. Z każdą stroną czułam, jak bohaterowie dorastają, ucząc się nie tylko, jak przeżyć, ale jak żyć zgodnie z nowymi zasadami, które sami muszą ustanowić. Ich wewnętrzne rozterki, sukcesy i porażki sprawiają, że „Susza” jest książką pełną emocji.

Jeżeli chodzi o język i styl pisania autorki, to jest bardzo przyjemny i szybko się czyta. Jej sposób przedstawiania postapokaliptycznego świata jest zarówno surowy, jak i pełen nadziei, co sprawia, że książka zostaje z nami na długo po przeczytaniu ostatniej strony.

Podsumowując, „Susza” to wyjątkowa mieszanka opowieści o przetrwaniu, dojrzewaniu i budowaniu nowego świata. To książka, która zmusza do zastanowienia się nad tym, co w życiu jest naprawdę ważne, i pokazuje, że siła woli oraz przyjaźń mogą przetrwać najcięższe próby. Czytając, nie zabrakło irytacji przy niektórych momentach , ale czułam też strach, nadzieję, a przede wszystkim podziw dla młodych bohaterów, którzy mimo wszystko wybierają walczyć. "Susza" Marii Krasowskiej to nie tylko kolejna książka młodzieżowa – to przesłanie, że nawet w ruinach można znaleźć siłę do odbudowy. Zdecydowanie czekam na ciąg dalszy 😁📚.

Recenzja książki "Susza" Maria Krasowska
4/5⭐