Pegaz. Początki Olimpu

Cykl: Pegaz (tom 4)
Wydawnictwo: Papilon, Wydawnictwo Dolnośląskie
Pegasus and the Origins of Olympus
Pyciaaa_Pyśka

Seria rekomendowana przez Ricka Riordana, autora „Percy’ego Jacksona”. Idealna dla fanów fantastyki i treści budowanych wokół mitów, dla czytelników w wieku 9-13 lat. Historia Emily i Pegaza to jedna z tych powieści, po przeczytaniu których od razu szuka się kolejnego tomu. Autor łączy mitologię ze współczesnością. Powieść czyta się bardzo dobrze, co wynika z równego, szybkiego tempa akcji...

Historia Emily i Pegaza to jedna z tych powieści, po przeczytaniu których od razu szuka się kolejnego tomu. Autor łączy mitologię ze współczesnością. Powieść czyta się bardzo dobrze, co wynika z równego, szybkiego tempa akcji wysokiego poziomu literackiego, wyrazistego nakreślenia postaci bohaterów oraz magicznej atmosfery.

Płomień olimpijski słabnie i dlatego słabną moce bogów. Skrzydlaty Pegaz wyrusza do świata ludzi, żeby znaleźć dziewczynkę, która nosi w sobie przekazywany z pokolenia na pokolenie „zapasowy” płomień olimpijski. Niestety, szalejąca burza krzyżuje jego plany. Trafiony piorunem, ląduje na dachu wieżowca, tuż nad mieszkaniem Emily...

Czytając serię „Pegaz”:
• przeniesiesz się w świat magii i fantazji
• poczujesz się bohaterem niezwykłych przygód
• z zapartym tchem będziesz dopingować Pegaza i Emily w walce o odbudowę Olimpu
• poznasz, czym jest przyjaźń i odpowiedzialność

Książka podzielona na rozdziały, dlatego młody czytelnik nie poczuje się zmęczony i przytłoczony ilością tekstu.
Specjalnie dobrany papier oraz miękka oprawa sprawiają, że łatwiej się ją czyta. Srebrna folia na okładce wyróżnia serię na półce.

Książkę rekomenduje Rick Riordan, autor przygód Percy Jacksona. Pisze o niej: „Udana mieszanka nowoczesnej przygody i klasycznej fantazji”.

W serii: „Pegaz. Ogień życia”, „Pegaz. Walka o Olimp”, „Pegaz. Nowi olimpijczycy”, „Pegaz. Początki Olimpu”, „Pegaz. Olimp w stanie wojny”

źródło opisu: http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/beletrystyk...(?)

źródło okładki: http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/beletrystyk...»

Magdalena | 2016-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Zdecydowanie najlepsza ze wszystkich części, jakie dotąd przeczytałam!
W tej części mamy mnóstwo wzruszeń (płakałam jak bóbr), radości, przygód i przerażających spotkań. Wprost nie umiałam się oderwać od tej części. Nie potrafiłam się doczekać jaki będzie koniec, a potem żałowałam, że to już koniec. Dobrze, że jest jeszcze jedna część!
Gorąco polecam!

"Pegaz. Początki Olimpu" to czwarta i najnowsza książka z serii autorstwa Kate O'Hearn. Choć zachodziłam w głowę, co jeszcze ciekawego może wymyślić autorka bez zbłądzenia w odmętach autorskiej wyobraźni, zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona.

Od wydarzeń kończących poprzednią część Emily co noc dręczy powtarzający się koszmar. W końcu postanawia poszukać porady u władców Olimpu.
Okazuje się, że jej koszmary zbiegły się w czasie z odkryciem nowego świata przez Olimpijczyków. Szukając powiązania między tymi wydarzeniami, okazuje się, że Emily jest związana z nowo odkrytym Xanadu i to bardziej, niż można by przypuszczać. Zyskuje również nowe moce, o których nie miaała pojęcia do czasu odkrycia swojego pochodzenia.
W tej części zostaje również wprowadzony wątek z Greczynką Stellą. Jej rodzice - archeolodzy, znajdują na wykopaliskach w Grecji antyczną złotą skrzynię, która w wyniku niesprzyjających okoliczności zostaje niespodziewanie otwarta.
W tym samym czasie na Olimpie zachodzą...

eR_ | 2016-08-04
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Olimpijscy bogowie, od tysiącleci rozpalają wyobraźnię ludzi na całym świecie.Niezliczone publikacje, świadczą o niesłabnącej popularności i fascynacji tymi mitami.Są to nie tylko fantastyczne opowieści, osadzone w tymże świecie, ale i całkiem poważne rozważania, stanowiące o Olimpie.

Historia Emily i Pegaza, podobno sprawia, że od tychże książek trudno się oderwać.Nie stwierdziłem u siebie, aż takich sensacyjnych zachowań, jednak sama seria jest na tyle sympatyczna, że sięgam, co rusz po kolejne tomy cyklu.
Tym razem, moc olimpijskiego ognia słabnie na tyle, że bogowie postanawiają wysłać Pegaza, za dziewczynką, która nosi w sobie"święty ogień", który potrafi przywrócić równowagę.Jednak szalejąca burza, zmienia niestety nieco plany naszego skrzydlatego rumaka.Przed nim, wiele komplikacji, która, być może doprowadzą go w końcu do celu.

Kolejny tom za mną.Tutaj także autorka, nieznośną manierą, przedstawia, co też nawymyślała, w częściach poprzednich.Poza tym mankamentem,...

Kiti | 2015-07-03

Serię zaczęłam poznawać niecały rok temu i choć początkowo nie byłam do niej przekonana to szybko się w nią wciągnęłam. Teraz z niecierpliwością wyczekuję pojawienia się 5 tomu, wieńczącego serię.

Emily miała koszmar, który śnił jej się co jakiś czas. Nie miała pojęcia, co może to oznaczać, jednak jej przyjaciele z Olimpu znali to miejsce. Już wkrótce dziewczyna miała dowiedzieć się co nieco o swojej przeszłości, a także stoczyć walkę, w której mogli zginąć jej przyjaciele. Czy była do tego zdolna? Czy mogła patrzeć na śmierć bliskich je osób?

Nie czytałam wcześniej książek z mitologią w tle, ale seria o Pegazie skutecznie mnie do tego zachęciła. Co prawda występują tutaj bohaterowie znani nam z historii, jednak historia stworzona przez pisarkę zupełnie odbiega od tej prawdziwej. Publikacje to doskonałe połączenie prawdy z wątkiem magicznym, fantastycznym. Moim ulubionym bohaterem jest zdecydowanie Chryzaor, choć nie jest to postać zbyt często ujmowana w historii.

Pomimo tego,...

Aleksandra | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Jedyne co mi się nasuwa na język, na temat tej książki to, to że jest wspaniała, piękna i wciąż bardzo zaskakująca.

Sebastian Janek | 2015-09-28
Przeczytana: 28 września 2015

To już czwarty tom z napisanych pięciu. Po raz kolejny autorka oddała czytelnikom niezwykłą historię. Połączenie współczesności z wymieszanymi mitami sprawia, że powieść O'Hearn to zupełnie nowy świat. Do tego bardzo dynamicznie się rozrastający.

Autorka w swojej serii kontynuuje historię starożytnych bogów. Stawia ich przed współczesnymi problemami, zderza z ziemską rzeczywistością XXI wieku. Emily po raz kolejny bierze na siebie trudne zadanie odszukania źródła cierpienia na Olimpie. Ściga się z czasem, aby uratować starożytnych bogów. W grę wchodzi nawet podróż w czasie!

Po raz kolejny Kate O'Hearn dokonała niezwykłego. Napisała powieść młodzieżową na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Tom czwarty można przeczytać bez znajomości poprzednich, jednak wcześniejsza trylogia pozwoli czytelnikowi wczuć się w klimat jak i poznać lepiej bohaterów. Dlatego zalecam czytanie od początku - to raptem jedna książka na dzień. Do dzieła!

miszella102 | 2015-10-15
Przeczytana: lipiec 2015

Ta część "Pegaza" jest zdecydowanie moją ulubioną. Po raz pierwszy autorka NAPRAWDĘ mocno odbiega od mitologicznych schematów na rzecz swojej własnej wyobraźni, przy czym "Początki Olimpu" na tym nie tracą, a wręcz przeciwnie, zyskują. Nowe światy i nieodkryte możliwości, tajemnice przeszłości i wyjaśnienie tej dręczącej (przynajmniej mnie) zagadki z poprzedniej części - dlaczego Emily jest martwa?! To co zrobiła autorka było naprawdę o włos od przekombinowania, ale fabuła jest tak dynamiczna, zaskakująca i ciekawa, że nawet gdyby nowe wątki odrobinę się zagmatwały, nie byłoby to odczuwalne. Ten tom miał w sobie troszkę więcej mroku, spotykamy się tu ze sprawami bardziej poważnymi, bohaterowie stali się dojrzalsi. Jak pomyślę jak niewiele czasu minęło, to nie wierzę, że to piszę! Nie mogło również zabraknąć tego, za co panią O'Hearn bardzo cenię - dodający świeżości nowi bohaterowie! W większości książek nie są oni tak dobrzy jak główni, ale w serii "Pegaza" momentami są...

Madzioszka | 2017-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2017

Całkiem dobra część, choć wydaje mi się nieco naciągnięta, zwłaszcza Ritz. Nie wiem czemu ale wydało mi się to niepotrzebnym zaplątaniem akcji. Można by śmiało dodać jeszcze jeden rozdział wyjaśniający co ze Stellą. Może autorka wróci do tego w kolejnej części. Dobrze, że CRU mam bardzo mało bo stało się męczące. Zresztą skoro Emyli ma wiedzę o klonach czemu nie reaguje? Książkę oceniam jako dobrą bo uśmiałam się jak i również uroniłam łezkę.

Clara Habcorn | 2016-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Żałuję, że czekałam tak długo z przeczytaniem tego. Nie wiem czemu, ale za każdym razem jak ją brałam to czytałam opis, który zamiast zachęcić to mnie zniechęcał. :/ No, ale dzisiaj wzięłam i przeczytałam bez patrzenia w opis. Znów udało mi się wrócić do szaleństwa za tą serią. Muszę się przyznać, że chyba lubię ją bardziej niż Percy’ego Jacson’a. Cudowna książka, zachęcam do zapoznania się z całą serią. :D

Alina | 2016-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2016

Trochę nam zeszło z czytaniem. Ale to przez to, że ferie były :)

Mnie i mojemu dziecku bardzo się podobało.