Pegaz. Zmierzch Olimpu

Okładka książki Pegaz. Zmierzch Olimpu Kate O'Hearn
Okładka książki Pegaz. Zmierzch Olimpu
Kate O'Hearn Wydawnictwo: Papilon, Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Pegaz (tom 6) Seria: Pegaz fantasy, science fiction
Pegaz (tom 6)
Pegaz
Pegasus and the End of Olimpus
Papilon, Wydawnictwo Dolnośląskie
2017-03-01
2017-03-01
Olimp mitologia Pegaz Rick Riordan fantasy

żałuje, ze przeczytałam ją dopiero teraz, bo wiem, że te 6 lat temu spodobałaby mi się ta książka

Najlepsza seria jaką czytałam. Polecam każdemu 😉

Najlepsza seria jaką czytałam. Polecam każdemu 😉

Miałam bardzo duże oczekiwania wobec tej książki i myślę, że się nie zawiodłam. Książka od początku do końca trzymała w napięciu. Koniec powieści był dla mnie bardzo niespodziewany. Polecam ten tom, jak i całą serię.

Pegaz autorstwa Kate O'Hearn - to 6-tomowa seria dla młodzieży, z mnóstwem niesamowitych, czasem wręcz mrożących krew w żyłach przygód w oparciu o Rzymską mitologię. Dałam się porwać tej historii, bardzo dobrze się bawiłam, bo to typowo rozrywkowa literatura. Może momentami naiwna, przesłodzona a nawet zdarzały się zbyt pompatyczne dialogi, a fabuła wręcz nieco naciągana i za bardzo absurdalna, ale jednocześnie o dziwo logiczna i trzymająca się kupy. Bohaterowie sympatyczni, da się ich lubić dobrze wykreowani, może czasem aż nazbyt idealni szczególnie główna bohaterka, ale podobała mi się ich przyjaźń i to jak są ze sobą zżyci. Klimat monentami przypominał mi My Little Pony. 😂 Jestem pod wrażeniem wyobraźni autorki, spędziłam przyjemny czas i gdy skończyłam czytać ostatni tom poczułam smutek, że to już koniec, ale też i ulgę, że wytrwałam i jednym ciągiem przeczytała całość.

Najlepsza ksiazka jaka czytalam!!!😄😻😉😀😽😁

Najlepsza ksiazka jaka czytalam!!!😄😻😉😀😽😁

Jedyna książka, której zakończenie nie przyprawiało mnie o depresję :)

Jedyna książka, której zakończenie nie przyprawiało mnie o depresję :)

Olimp znów staje w obliczu zagrożenia. A dokładnie po raz szósty. Tak, za chwilkę podzielę się swoją opinią o książce „Pegaz. Zmierzch Olimpu”, która jest ostatnią częścią cyklu. Smuteczek. Polubiłam przygody Emily, z pozoru zwykłej dziewczyny z Nowego Jorku. Wam też mama zawsze mówiła, że pozory często mylą?

Kate O’Hearn ponownie zabiera czytelnika w świat mitologii, który pełen jest niemożliwych dla śmiertelnika rzeczy. Latanie, nadludzka siła i tego typu klimaty. Sami rozumiecie. Jednak dla mnie ten świat jest fascynujący i z uśmiechem na ustach sięgnęłam po kolejny tom przygód Emily. Tym razem historia nie zaczyna się zbyt wesoło, gdyż Olimp jest zdewastowany. Mało pokojowe odwiedziny tytanów – zdarzenie z poprzedniego tomu – sprawiły, że trochę boskiego nektaru będzie musiało upłynąć, nim olimpijczycy powrócą do normalności. Ale dzielnie odbudowują domy i drogi. Chwali się. Od czegoś trzeba zacząć.

Emily przebywa na Olimpie. Ponieważ pałac Jowisza wymaga remontu, pomieszkuje u dwóch zaprzyjaźnionych sfinksów. Dużo ćwiczy z Dianą, ale nie może się pogodzić ze znaczną utratą swych mocy. I w zasadzie to byłoby wszystko z najnowszych doniesień wprost z Olimpu, jednak przez kompletny przypadek Emily dowiaduje się o kłopotach pewnych bliskich jej osób. Agent B, Earl, Frankie i Stella przebywają w tajnej bazie agencji rządowej CRU w Londynie. Dziewczyna nie potrafi pogodzić się z faktem, że osoby, które niegdyś ocaliły Olimp, teraz miałyby za to cierpieć. Pośpiesznie przygotowuje się do ich ocalenia. Właśnie tak rozpoczyna się ostatni tom cyklu. Najrozsądniej byłoby raz na zawsze pozbyć się agencji CRU, ale czy to w ogóle wykonalne?

To już ostatnia część przygód Emily w świecie pełnym nietypowych istot i w zasadzie jest mi z tego powodu smutno. Zżyłam się z niektórymi postaciami i między innymi to dla nich sięgałam po kolejne części. Sama idea nastolatka w świecie mitów nie jest żadną nowością, ale ten cykl bardzo przypadł mi do gustu. Była lekka, przyjemna i ciekawa. W dodatku odświeżyłam sobie niektóre fakty, których uczyłam się bardzo dawno temu. Przyjemne z pożytecznym. Jednak skupiając się tylko na szóstym tomie, to jestem trochę rozczarowana. Spodziewałam się większych emocji i zaskoczeń. Element zaskoczenia był, jednak jakoś jakby nie do końca to do mnie wszystko przemówiło. W porównaniu z poprzednimi tomami, ten wydaje mi się słabszy. Poprawny, ale jednak słabszy. Być może wynika to też z faktu, że pięć tomów przeczytałam jednym tchem, a na szósty musiałam jednak sporo poczekać. Tak, to na pewno też miało ogromny wpływ.

Gdyby ktoś zapytał mnie, czy poleciłabym ten cykl, odparłabym, że tak. Jest naprawdę bardzo przyjemny i potrafi zaciekawić. Styl pisania autorki jest niezmienny, a bohaterowie wyraziści. Jeśli ktoś polubił cykl Ricka Riordana o bogach olimpijskich, cykl „Pegaz” również przypadnie mu do gustu. Zapewniam.

Jeśli czytaliście poprzednie tomy, koniecznie sięgnijcie i po ten. Opis z tyłu książki niewiele zdradza, ale na pewno nie spodziewacie się, z czyjej strony tym razem grozi niebezpieczeństwo całemu Olimpowi. Ja byłam zaskoczona i Wy też będziecie. Ostatnia część sporo wyjaśnia, karmiąc czytelnika wystarczająco, by nie odczuwał niedosytu. Co prawda ta wiedza nie zmieni mojego ani Waszego życia, ale mimo wszystko miło wiedzieć, jak to wszystko się kończy.

Moja recenzja znajduje się również na https://naszerecenzje.wordpress.com/

Kate O’Hearn ponownie zabiera czytelnika w świat mitologii,...

• Wydawnictwo Papilon
  • Bajki