Return to the Isle of the Lost
Sophie

Szczęśliwe zakończenie okazało się tylko początkiem. Czas zmierzyć się z prawdą! Mal jest ekspertką w zastraszaniu wrogów, ale zerwała z tym zwyczajem, gdy odcięła się od swych łotrowskich korzeni. Kiedy więc ona i jej przyjaciele: Evie, Carlos i Jay zaczynają odbierać złowrogie wiadomości, ponaglające ich do powrotu do domu, Mal po prostu nie może w to uwierzyć. Czy Następcy wrócą na wyspę? Czy historia będzie miała szczęśliwe zakończenie? Wszystko stanie się jasne po przeczytaniu drugiej części bestsellera Wyspa Potępionych.

źródło opisu: Egmont

źródło okładki: Egmont

Oficjalna recenzja
Gwiazdopatrznia książek: 1052

Złoczyńcy, którym kibicujemy

„Powrót na Wyspę Potępionych” to już druga część bestsellerowego cyklu „Następcy” Melissy de la Cruz. W oczekiwaniu na premierę drugiej części filmu Disneya inspirowanego twórczością pisarki, fani otrzymali od autorki wyczekiwany prezent w postaci dalszych losów młodych złoczyńców.

Wyspa Potępionych, miała już na zawsze pozostać odcięta od Zjednoczonego Królestwa Auradonu, jednak nastał zupełnie nowy początek i potomkowie naszych złoczyńców otrzymali szansę na nowy start. Choć trudno było im sobie wyobrazić świat poza tym, co poznali na Wyspie, wyruszają do Auradonu, by tam nauczyć się dobroci.

Jay – syn zachłannego Dżafara, złodziejskie wyskoki zamienia na sukcesy sportowe. Carlos – jedynak Cruelli de Mon, intensywniej zgłębia tajniki magii nauki. Evie – następczyni Złej Królowej, udowadnia, że piękno ciała może iść w parze z pięknem umysłu. Natomiast Mal – córka mrocznej Diaboliny, staje się bohaterką, gdy ochrania Królestwo przed Diaboliną oraz zdobywa serce młodego Króla Bena. Pozytywna moc Mal okazuje się większa od pragnienia czynienia zła jej matki. Program mający na celu przysposobienie potomków łotrów do auradońskiego stylu życia odnosi sukces.

Melissa de la Cruz w drugiej części podkręca tempo zdarzeń, dodaje wiele przygód, rozmieszcza akcję na całej mapie Auradonu, a nawet w magicznych podziemiach. Poznajemy więcej baśniowych postaci, przeżywamy moc emocji i wypraw - również tych w głąb siebie. Już sam prolog rzuca nas w wir zdarzeń, które zmieniają się jak w kalejdoskopie. Czwórka przyjaciół wraz z Królem Benem, musi zmierzyć się z problemami Królestwa: nietypowymi zjawiskami pogodowymi, fioletowym potworem terroryzującym poddanych, Klubem Antybohaterów oraz tajemniczymi wiadomościami wzywającymi ich do powrotu na Wyspę. Nie wiedzieli z jakiego rodzaju buntem przyjdzie im się zmierzyć na Wyspie Potępionych. Wyruszają całkowicie odmienieni, tak inni od zepsutych dzieciaków, którymi byli opuszczając swój dawny dom.

To historia o młodych ludziach, którzy próbują złamać obowiązujące schematy i poszukać dobra w samych sobie. Gra toczy się o najgroźniejsze magiczne przedmioty: Jadowity Owoc, Złotą Kobrę, Pierścień Zawiści i Smocze Jajo. Jednak najcięższa walka rozgrywa się w samych postaciach. Na szczęście nikt nie rodzi się zły, ani potępiony, ani zobligowany, by postępować jak swoi rodzice. Mimo powołania do ciemności, uczą, że dobrze jest być… dobrym, a siła oznaczała wspólne mierzenie się z niebezpieczeństwami, ponieważ potęga płynie z lojalności, przyjaźni i zaufania. Cała czwórka jest często nieokrzesana, lecz mimo swoich wad, starają się postępować właściwie i dlatego kibicujemy im przez cały czas trwania powieści.

Zaangażowanie w historię postaci bajkowych zobowiązuje do skonstruowania fabuły tak, aby każda przygoda niosła ze sobą morał. Melissa de la Cruz w tym temacie staje na wysokości zadania. Mimo, że jest to powieść skierowana do młodszych czytelników, każdy z nas odczyta z tej książki przesłanie poruszające naszą wrażliwą strunę. Wraz z naszymi bohaterami powróćcie na Wyspę Potępionych i przekonajcie się sami jakie zagadki i niebezpieczeństwa czyhały na czwórkę nietypowych znajomych. Fanom baśniowych klimatów, kolejna część na pewno przypadnie do gustu. Zakończenie rysuje przed nami obiecującą trzecią część przygód przyjaciół rodem z Wyspy Potępionych.

Anna Gajewska

Wprost nie mogłam się doczekać drugiej części i JEST ! :D
Jak zaczęłam tę książkę moje zaskoczenie było ogromne. Nie pomyślałam, że to będą przygody Mal i jej przyjaciół po filmie, a że będzie jednak o tym filmie, który był. Co prawda na początku byłam bardzo zaskoczona i zawiedziona. Jednak po paru zdaniach wprost nie mogłam się oderwać od tej książki.
Już się nie mogę doczekać kolejnej części :D.
GORĄCO POLECAM ! ! !

Szczęśliwe zakończenie to dopiero początek? Czyli o tym, że w XXI wieku dobrze znane baśnie mają do opowiedzenia więcej, aniżeli mogłoby się to wydawać jeszcze sto lat temu! Nie wierzycie? Przekonajcie się sami za sprawą Wyspy Potępionych... oraz jego ciągu dalszego!

Czy bycie dobrym jest trudne? Czasami trudniejsze niż się wydaje, ale o niebo bardziej przyjemniejsze od czynienia zła. Przekonała się o tym paczka przyjaciół: Mal, Evie, Carlos i Jay. Jednakże nie tak łatwo jest im się odciąć od łotrowskich korzeni. Pewnego dnia zaczynają odbierać złowrogie wiadomości. Ktoś zmusza ich do powrotu do domu - na Wyspę Potępionych! Tajemnice się zagęszczają, dlatego przyjaciele postanawiają powrócić ukradkiem na wyspę i dotrzeć do sedna sprawy. Co na niej zastaną? Czy Mal, Evie, Carlos i Jay sobie poradzą i pokonają zło kipiące w nikczemnym sercu wyspy?

Powrót na Wyspę Potępionych to powrót do starych, dobrych i sprawdzonych postaci klasyki Disneya oraz do magicznego, przesiąkniętego...

eR_ | 2016-06-29
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Melissa de la Cruz, to amerykańska pisarka, specjalizująca się w tak zwanej literaturze młodzieżowej.

Powrót na Wyspę Potępionych, to drugi tom cyklu opowiadający o potomkach czarnych charakterów z najbardziej znanych bajek Disneya.
Mal, córka Diaboliny, postanawia zerwać z mroczną przeszłością, jednak coś postanawia do tego nie dopuścić.Jak to się potoczy, pozostawiam czytelnikom do odkrycia.

Prześmieszna i urocza książka o czarnych charakterach znanych z klasyki Disneya.
Bohaterowie to nastolatkowie, którzy wychowywani bez życzliwości i ciepła drugiego człowieka dają radę, a nawet łamią niejednokrotnie narzucone im konwenanse.
Powieść dla każdego młodego czytelnika, który lubi takie właśnie nieskomplikowane opowieści z humorem i fantastycznym tłem.

Książkę otrzymałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Egmont.

Dominika | 2016-07-18
Przeczytana: 13 lipca 2016

Urodzeni, by czynić zło? Powrót na wyspę potępionych. Melissa De La Cruz.
Dawno, dawno temu w czasach kiedy dobro wielokrotnie zwyciężało, a każde zakończenie okazywało się szczęśliwe wszyscy złoczyńcy razem ze swoimi dziećmi zostali wypędzeni z królestwa Auradonu. Uwięziono ich na tytułowej Wyspie Potępionych pod ochronnym kloszem, który trzymał wszystkie czary z daleka od ich szponów. Z rozkazu Króla Bestii wymierzono im karę wiecznej banicji. Najstraszniejsi ze strasznych, najbardziej zdradzieccy ze zdrajców, najpodlejsi z podłych i najgroźniejsi z tych, którzy od zawsze siali grozę zostali pozbawieni swych magicznych mocy, żyją teraz w odosobnieniu, zapomniani przez resztę świata. W imię zasady "dobro zawsze zwycięża" potomkowie złoczyńców odcięli się od swych łotrowskich korzeni, aby czynić dobro...
Tutaj właśnie zaczyna się druga część bestsellerowej powieści Wyspa Potępionych.

"Jednak nie musisz nieść tego ciężaru sama. Oprzyj się na przyjaciołach i pozwól, aby ich siła...

WyśniłamSen | 2016-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2016

Akcja drugiego tomu powieści rozpoczyna się w momencie, w którym skończył się film "Następcy" produkcji Disney'a. W książce zawarty jest skrót wydarzeń, jakie wydarzyły się w disney'owskiej produkcji, jednak przed rozpoczęciem czytania "Powrotu na Wyspę Potępionych" polecam obejrzenie filmu, w celu zachowania ciągłości akcji.
Dzieci najbardziej znanych złoczyńców od dłuższego czasu mieszkają w Auradonie, królestwie rządzonym przez Bestię oraz Bellę rodziców Bena, który tymczasowo pełni ich obowiązki. Życie Mal, Carlosa, Evie oraz Jaya wiedzie się, jak w bajce i to takiej, w której to oni są tymi "dobrymi". Jay jest gwiazdą sportu, zyskuje popularność, jest uwielbiany. Carlos rozwija swoją naukową smykałkę, powoli nabiera pewności siebie. Evie swoim talentem przebija nawet Mysię - myszkę, która szyła suknie dla Kopciuszka, flirtuje oraz urzeka wszystkich swoją urodą, a także kosmetykami własnej produkcji. Mal pogłębia więź z Benem, odwiedza czasem matkę. Auradon zaczynają nękać...

Gosiarella | 2016-07-07
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Niestety obawiam się, że jestem trochę za stara na ten tytuł. Akcja była dla mnie powtórką z "Wyspy Potępionych", a w dodatku fabuła była zbyt prosta. Prawda jest taka, że "Powrót na Wyspę Potępionych" nie każdemu się spodoba. Dorośli mogą sobie spokojnie odpuścić, nawet jeśli podobały im się poprzednie części. Fani Czarnych Charakterów również powinni książkę unikać. Za to młodszym czytelnikom mogę książkę polecić w ciemno!
Całość: http://www.gosiarella.pl/2016/07/Nastepcy2.html

LittleDreamerX02 | 2016-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Książki pani de la Cruz już od dawna mi przypadły do gustu i na tej również się nie zawiodłam. Jej wyobraźnia jest nieoceniona :) Jednak nie spodobało mi się, że ta "1,5 część" jest tylko pod postacią filmu, ale na szczęście jest to na początku krótko streszczone. Zastanawiam się co autorka dalej wymyśli, bo te sceny już pod koniec książki wydały mi się dosyć podobne do tych z 1 części. Jednak z radością przeczytam 3 część :)

Ervisha | 2016-09-15
Przeczytana: 15 września 2016

Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości i nic wiecej. Chyba jestem za stara na tego typu bajeczki bo nic mnie w tej książce nie urzekło, fabuła nie wciągnęła, nie zaciekawiła a nawet i nudziła. To typowa bajeczka dla nie wymagających czytelników - tych, którzy od książki oczekują tylko tego aby dała się przeczytać i nic wiecej

zlatawiecz | 2016-08-12
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 29 lipca 2016

Sam pomysł jest genialny! Jestem wręcz zachwycona pomysłem wydawania książki na przemian z filmem, kiedy zamiast opowiadać historię równolegle w powieści i na ekranie, przewija się ją i uzupełnia.

Po "Wyspie Potępionych" Melissy de la Cruz nastąpiła premiera "Następców" wytwórni Disneya, filmu opowiadającego dalsze losy bohaterów książki i rozpoczynającego się dokładnie w chwili zakończenia powieści. Teraz wydano kolejny tom serii pt. "Powrót na Wyspę Potępionych", którego akcja rozpoczyna się parę tygodni po zakończeniu historii opowiedzianej w filmie.

Mal, Evie, Jay i Carlos żyją szczęśliwie w Auradonie i chodzą do szkoły, ale pewnego dnia zostają wezwani z powrotem do domu, poprzez tajemniczą wiadomość.

Niestety, zachwyca mnie pomysł i temat, ale już wykonanie nie za bardzo. Pierwszy tom był świeży i ciekawie wprowadzał do świata w którym żyją dzieci bajkowych złoczyńców. Film w swojej cukierkowo-muzycznej formie przywoływał na twarz uśmiech, przy tym włożono w niego sporo...

W Powrocie na Wyspę Potępionych jest mnóstwo tajemnicy i ukrytego żartu, a kunszt pisarski autorki jest naprawdę przystępny. Te czynniki składają się na naprawdę szybkie przeczytanie książki, co w takim wypadku jest czystą przyjemnością. Postacie są barwne, łatwo się utożsamić z którąś z nich. Jest to powieść dla młodszej młodzieży, jednak historia chyba każdemu przypadnie do gustu. Mam jednak wrażenie, że skoro bohaterowie są nastolatkami, to powinno to bardziej podchodzić pod powieść dla młodzieży, a Ben powinien czasami skraść Mal pocałunek. Takie jest moje zdanie. Wracając do podsumowania, pozwólcie mi się przez chwilę pozachwycać świetną oprawą graficzną – jeszcze lepszą niż miała „Wyspa Potępionych”! Mam nadzieję, że ukaże się trzecia część, a historia dojrzeje, tak jak to było w przypadku „Harry’ego Pottera”.