Pegaz. Nowi olimpijczycy

Cykl: Pegaz (tom 3)
Wydawnictwo: Papilon
Pegasus and the new olympians
9788324520435
mitologia, pegaz, fantasy

Gdy mitologia zderza się z rzeczywistością... Po czyjej staniesz stronie? Gdy na Olimp docierają informacje o ziemskim koniu do złudzenia przypominającym PEGAZA, w głowie Emily rodzi się straszliwe podejrzenie. Wraz z przyjaciółmi musi powrócić do swojego świata, by się przekonać, czy niepokojące pogłoski zawierają choć ziarno prawdy. Tam natrafia na ślad procederu tak haniebnego, że może on...

Gdy mitologia zderza się z rzeczywistością...
Po czyjej staniesz stronie?

Wraz z przyjaciółmi musi powrócić do swojego świata, by się przekonać, czy niepokojące pogłoski zawierają choć ziarno prawdy. Tam natrafia na ślad procederu tak haniebnego, że może on doprowadzić do wybuchu okrutnej bratobójczej wojny między ludźmi i OLIMPIJCZYKAMI.
Emily musi dokonać niemożliwego WYBORU między dwoma światami – wyboru, który rozedrze jej serce.
By bronić wolności i godności przed żądzą władzy i zysku… By uratować ludzkość, nim sama sprowadzi na siebie zagładę…

źródło opisu: www.papilon.pl

źródło okładki: www.papilon.pl

Magdalena | 2016-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2016

CRU zrobiło klony olimpijczyków. Czy uda się ich powstrzymać? A może sklonują i Emily?
Emily i jej przyjaciele mają bardzo ważne zadanie do wykonania, a książka jest znowu bardzo emocjonująca, pełna przygód i zwrotów akcji!

eR_ | 2016-08-04
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Olimpijscy bogowie, od tysiącleci rozpalają wyobraźnię ludzi na całym świecie.Niezliczone publikacje, świadczą o niesłabnącej popularności i fascynacji tymi mitami.Są to nie tylko fantastyczne opowieści, osadzone w tymże świecie, ale i całkiem poważne rozważania, stanowiące o Olimpie.

"Pegaz.Nowi Olimpijczycy", to już trzeci tom cyklu o przygodach Emily i skrzydlatego konia Pegaza.Tym razem, z Ziemi nadchodzą niepokojące wieści, mogące, doprowadzić do wyniszczającej wojny, nie między bogami, ale między ludźmi i nieśmiertelnymi.I znowu nasza bohaterka wyrusza na misję, która ma za zadanie odmienić, coś, co wydaje się nieuniknione.

W tym tomie, także, przeszkadzające mi w lekturze, napomknienia, co też wydarzyło się w częściach poprzednich.Uważam, to za wielce denerwujący nawyk pisarki.Poza tym, miła książeczka na jeden wieczór, zdolna do tego, aby czytelnik, choćby na chwilę oderwał się od rzeczywistości.

Publikację otrzymałem, dzięki uprzejmości Grupy Wydawniczej Publicat.

"Pegaz. Nowi olimpijczycy" to 3 część serii "Pegaz" i według mnie, jak dotąd - najlepsza.

Książka opowiada o przygodach nowojorskiej nastolatki Emily, jej przyjaciela o włoskim pochodzeniu Joela, a także skrzydlatego rumaka - Pegaza.

Utwór utrzymany jest w klimacie mitologicznym zgrabnie połączonym z nowoczesną fantastyką, co daje bardzo dobrą lekturę nie tylko na długie i nudne dni.

Ta część serii jest dłuższa (i dotąd najdłuższa) od swoich poprzedniczek, co wcale nie oznacza, że cierpi na niedobór bądź nadmiar akcji. Proporcje znów zostały idealnie wyważone, jak w przypadku dwóch poprzednich książek.
Szczególnie podoba mi się metamorfoza, jaką przechodzi główna bohaterka. Im dalej na kartach książki, tym bardziej zaczyna się ona oswajać z odpowiedzialnością, która na niej ciąży. Pozbawienie kogoś życia w celu wyższej sprawy nie wywołuje już w niej płaczu, jest w stanie podjąć właściwą decyzję, nawet jeżeli później przyjdzie jej za to zapłacić.
Także emocjonalnie zaczyna...

Cassandra | 2015-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

"Nowi Olimpijczycy" to zdecydowanie najlepsza część przygód Emily i Pegaza.
Wiadomo, że nie jest to jakaś ambitna literatura. Mimo to przyjemnie się czyta.
Polecam w szczególności młodszym czytelnikom. ;)

Kiti | 2015-03-22

Gdy w Polsce miał swoją premierę pierwszy tom ,,Pegaza" nie za bardzo byłam do tej serii przekonana. Nigdy wcześniej nie czytałam całej książki związanej z mitologią, więc było to dla mnie coś nowego. Jednak gdy skończyłam pierwszą część serii - przepadłam. Od tamtego momentu z niecierpliwością wyczekuję kolejnych tomów. Kilka dni temu miał premierę trzeci, który niezwłocznie zakupiłam.

Życie na Olimpie toczyło się w normalnym rytmie. Po powrocie ojca Emily oraz dwóch olimpijczyków z Ziemi w mitologicznym świecie zapanował niepokój. Gazety w ludzkim świecie pokazywały identyczną kopię Pegaza. Emily wraz ze swoimi przyjaciółmi postanowiła wyruszyć do swojego świata i sprawdzić, czy to tylko przypadek.

O fenomenie tej publikacji niech świadczy fakt, że odebrałam ją wczoraj po południu, a wieczorem czytałam już ostatnie zdanie. Wprost nie mogłam się od niej oderwać. Pojawienie się nowych bohaterów, w tym uroczej Sfinks Alexis jeszcze bardziej urozmaiciło fabułę. Już od pierwszych...

Sebastian Janek | 2015-09-28
Przeczytana: 28 września 2015

Tom drugi opowiada o kolejnych przygodach Emily, która odkrywa swoje przeznaczenie, dorasta i godzi się z ciężarem, jaki bierze na swoje barki. Ciekawa metamorfoza bohaterki sprawia, że książkę czyta się jeszcze lepiej niż poprzednie.

Autorka stosuje zabiegi podobne jak J.K. Rowling w serii o Harrym Potterze - z każdym tomem język powieści staje się coraz bardziej dojrzały. Pojawia się więcej dramatów, które nie zawsze kończą się happy endem.

"Nowi olimpijczycy" to udane połączenie współczesnych czasów z mitami - nie tylko greckimi, ale również rzymskimi. Autorka mieszając oba nurty stworzyła całkiem nowy dynamiczny i ciekawy świat. Dodanie nowych bohaterów, w tym uroczej Sfinks Alexis znacznie urozmaiciło fabułę.

Warto przeczytać, choćby dla odkrycia dalszej fabuły. Książka jest obszerna, ale można ją pochłonąć w jeden dzień.

martyska__ | 2015-10-18
Przeczytana: 18 października 2015

No w sumie co kolejna część to lepsza zobaczymy czy pochwała nie wyszła za wcześnie.

Aria | 2015-11-03

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

TOM JEST DRZEWEM!!! T.T

Alyssa Wosk | 2016-11-26