Pegaz. Nowi olimpijczycy

Okładka książki Pegaz. Nowi olimpijczycy Kate O'Hearn
Okładka książki Pegaz. Nowi olimpijczycy
Kate O'Hearn Wydawnictwo: Papilon Cykl: Pegaz (tom 3) fantasy, science fiction
Pegaz (tom 3)
Pegasus and the new olympians
Papilon
2015-03-11
2015-03-11
9788324520435
mitologia pegaz fantasy

2029

Olimpijscy bogowie, od tysiącleci rozpalają wyobraźnię ludzi na całym świecie.Niezliczone publikacje, świadczą o niesłabnącej popularności i fascynacji tymi mitami.Są to nie tylko fantastyczne opowieści, osadzone w tymże świecie, ale i całkiem poważne rozważania, stanowiące o Olimpie.

"Pegaz.Nowi Olimpijczycy", to już trzeci tom cyklu o przygodach Emily i skrzydlatego konia Pegaza.Tym razem, z Ziemi nadchodzą niepokojące wieści, mogące, doprowadzić do wyniszczającej wojny, nie między bogami, ale między ludźmi i nieśmiertelnymi.I znowu nasza bohaterka wyrusza na misję, która ma za zadanie odmienić, coś, co wydaje się nieuniknione.

W tym tomie, także, przeszkadzające mi w lekturze, napomknienia, co też wydarzyło się w częściach poprzednich.Uważam, to za wielce denerwujący nawyk pisarki.Poza tym, miła książeczka na jeden wieczór, zdolna do tego, aby czytelnik, choćby na chwilę oderwał się od rzeczywistości.

Publikację otrzymałem, dzięki uprzejmości Grupy Wydawniczej Publicat.

CRU zrobiło klony olimpijczyków. Czy uda się ich powstrzymać? A może sklonują i Emily?
Emily i jej przyjaciele mają bardzo ważne zadanie do wykonania, a książka jest znowu bardzo emocjonująca, pełna przygód i zwrotów akcji!

Tom drugi opowiada o kolejnych przygodach Emily, która odkrywa swoje przeznaczenie, dorasta i godzi się z ciężarem, jaki bierze na swoje barki. Ciekawa metamorfoza bohaterki sprawia, że książkę czyta się jeszcze lepiej niż poprzednie.

Autorka stosuje zabiegi podobne jak J.K. Rowling w serii o Harrym Potterze - z każdym tomem język powieści staje się coraz bardziej dojrzały. Pojawia się więcej dramatów, które nie zawsze kończą się happy endem.

"Nowi olimpijczycy" to udane połączenie współczesnych czasów z mitami - nie tylko greckimi, ale również rzymskimi. Autorka mieszając oba nurty stworzyła całkiem nowy dynamiczny i ciekawy świat. Dodanie nowych bohaterów, w tym uroczej Sfinks Alexis znacznie urozmaiciło fabułę.

Warto przeczytać, choćby dla odkrycia dalszej fabuły. Książka jest obszerna, ale można ją pochłonąć w jeden dzień.

Na półkach: , , , , , , , ,

"Pegaz. Nowi olimpijczycy" to 3 część serii "Pegaz" i według mnie, jak dotąd - najlepsza.

Książka opowiada o przygodach nowojorskiej nastolatki Emily, jej przyjaciela o włoskim pochodzeniu Joela, a także skrzydlatego rumaka - Pegaza.

Utwór utrzymany jest w klimacie mitologicznym zgrabnie połączonym z nowoczesną fantastyką, co daje bardzo dobrą lekturę nie tylko na długie i nudne dni.

Ta część serii jest dłuższa (i dotąd najdłuższa) od swoich poprzedniczek, co wcale nie oznacza, że cierpi na niedobór bądź nadmiar akcji. Proporcje znów zostały idealnie wyważone, jak w przypadku dwóch poprzednich książek.
Szczególnie podoba mi się metamorfoza, jaką przechodzi główna bohaterka. Im dalej na kartach książki, tym bardziej zaczyna się ona oswajać z odpowiedzialnością, która na niej ciąży. Pozbawienie kogoś życia w celu wyższej sprawy nie wywołuje już w niej płaczu, jest w stanie podjąć właściwą decyzję, nawet jeżeli później przyjdzie jej za to zapłacić.
Także emocjonalnie zaczyna poważniej podchodzić do rzeczy. Uświadamia sobie, że nie uważa Joela już tylko za swojego przyjaciela, staje się bardziej samodzielna, ufa sobie i co drugą stronę nie płacze już za swoim tatą.
Kolejnym walorem tej powieści jest humor - prosty, zrozumiały i co najważniejsze- szczery. Jest to balsamem na mą duszę po napotykanych w co drugiej książce (jak to ujmę) "sucharach".

W tej części serii autorce w końcu udało się wyważyć odpowiedni "poziom" językowy, gdyż w 1 i 2 odsłonie "Pegaza" dało się wyczuć pewne bariery wiekowe (przynajmniej ja mam takie odczucie).
Język zastosowany w tej książce jest optymalny dla każdej kategorii wiekowej. Nie razi przesadną dziecinnością starszych, a z kolei jest czytelny i zrozumiały dla młodszych. To sprawia, że po książkę mogą sięgać osoby nie tylko z ściśle określonej grupy wiekowej. Za to książce należy się duży plus.

Co do okładki, jest lepsza niż druga, ale gorsza niż pierwsza. Ot, takie moje spostrzeżenie.

Podsumowując, książka dobra dla każdej grupy wiekowej, sprawnie napisana, szybko i płynnie się czyta. Świetny klimat, jak t ujął Rick Riordan "udana mieszanka nowoczesnej przygody i klasycznej fantastyki". Stwierdzenie w 100% prawdziwe.
Książka jak najbardziej godna polecenia, jak i jej poprzednie części.

Gdy w Polsce miał swoją premierę pierwszy tom ,,Pegaza" nie za bardzo byłam do tej serii przekonana. Nigdy wcześniej nie czytałam całej książki związanej z mitologią, więc było to dla mnie coś nowego. Jednak gdy skończyłam pierwszą część serii - przepadłam. Od tamtego momentu z niecierpliwością wyczekuję kolejnych tomów. Kilka dni temu miał premierę trzeci, który niezwłocznie zakupiłam.

Życie na Olimpie toczyło się w normalnym rytmie. Po powrocie ojca Emily oraz dwóch olimpijczyków z Ziemi w mitologicznym świecie zapanował niepokój. Gazety w ludzkim świecie pokazywały identyczną kopię Pegaza. Emily wraz ze swoimi przyjaciółmi postanowiła wyruszyć do swojego świata i sprawdzić, czy to tylko przypadek.

O fenomenie tej publikacji niech świadczy fakt, że odebrałam ją wczoraj po południu, a wieczorem czytałam już ostatnie zdanie. Wprost nie mogłam się od niej oderwać. Pojawienie się nowych bohaterów, w tym uroczej Sfinks Alexis jeszcze bardziej urozmaiciło fabułę. Już od pierwszych stron polubiłam nową bohaterkę i jeszcze bardziej pokochałam dzika Chryzaora, brata Pegaza. Nie muszę już wspominać o pozostałych postaciach, z którymi zżyłam się przez te wszystkie tomy.

Książka jest dość obszerna, jednak jej lektura zajmuje tylko kilka godzin. Ciągłe stopniowanie napięcia umiejętnie przeplata się ze śmiesznymi momentami. Niejednokrotnie przeżywamy moment grozy, choć podświadomie mamy nadzieję, że jednak wszystko dobrze się skończy. Kate O'Hearn stworzyła bardzo emocjonalną sagę, w której idzie się zatracić.

,,Pegaz. Nowi olimpijczycy" to powieść, do której nie muszę przekonywać zwolenników serii. Jestem pewna, że gdy tylko sięgnięcie po pierwszy tom zakochacie się w tym mitologicznym świecie równie mocno, jak ja. Z niecierpliwością wyczekuję dwóch ostatnich tomów, zarazem mam nadzieję, że nie będzie mi dane długo na nie czekać.

Moja ocena: 5,5/6

"Nowi Olimpijczycy" to zdecydowanie najlepsza część przygód Emily i Pegaza.
Wiadomo, że nie jest to jakaś ambitna literatura. Mimo to przyjemnie się czyta.
Polecam w szczególności młodszym czytelnikom. ;)

"Nowi Olimpijczycy" to zdecydowanie najlepsza część przygód Emily i Pegaza.
Wiadomo, że nie jest to jakaś ambitna literatura. Mimo to przyjemnie się czyta.
Polecam w szczególności młodszym czytelnikom. ;)

No w sumie co kolejna część to lepsza zobaczymy czy pochwała nie wyszła za wcześnie.

TOM JEST DRZEWEM!!! T.T

TOM JEST DRZEWEM!!! T.T

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetne! Ale trochę za dużo CRU

Świetne! Ale trochę za dużo CRU