Pierwszy dotyk ognia

Okładka książki Pierwszy dotyk ognia Jeaniene Frost
Okładka książki Pierwszy dotyk ognia
Jeaniene Frost Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Nocny Książę (tom 1) fantasy, science fiction
Nocny Książę (tom 1)
Once Burned
Papierowy Księżyc
2014-05-12
2014-05-12
2013-11-01
Anna Pochłódka-Wątorek
fantasy science fiction

Urban fantasy i romans paranormalny w jednym

Vlad.....!

Vlad.....!

Ciekawa historia - styl autorki jest przystępny i książkę szybko się czyta. Bohaterka nie jest wkurzająca co uważam za ogromny plus w tego typu gatunku.

Witajcie, miłośnicy paranormalnej romansady! Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami po przeczytaniu "Once Burned" autorstwa Jeaniene Frost. Ta powieść obiecuje nam mieszankę namiętności, niebezpieczeństwa i tajemniczości, ale niestety, oceniam ją średnio - czwórką na dziesięć gwiazdek.

Główną bohaterką jest Leila, kobieta z wyjątkowymi zdolnościami paranormalnymi. Jej życie zmienia się, gdy spotyka przystojnego i tajemniczego Władcę Wampirów, Vladimira. Między nimi rodzi się silne połączenie, które nie tylko budzi w Leili pragnienie miłości, ale również stawia ją w samym centrum niebezpiecznej intrygi wampirzego świata.

Jeaniene Frost stworzyła świat pełen wampirów, mocy i emocji, które wzbudzają ciekawość czytelnika. Romantyczny wątek między Leilą a Vladimirem ma swój urok i potencjał, ale niestety nie został w pełni wykorzystany. Przez większość powieści czułam, że relacja między nimi rozwija się zbyt szybko i niezbyt wiarygodnie. Brakowało mi głębszego poznania postaci i bardziej subtelnej budowy ich związku.

Pomimo tego, "Once Burned" ma swoje momenty, które wprawiają w zdumienie i trzymają w napięciu. Akcja jest dynamiczna, a niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. Autorka umiejętnie buduje napięcie i wplata tajemnice, które pobudzają ciekawość czytelnika. Jednakże niektóre elementy fabuły wydają się przewidywalne, a zakończenie pozostawia wiele do życzenia.

Styl pisania Jeaniene Frost jest lekki i łatwy do czytania, co sprawia, że książka przesuwa się szybko. Jednakże niektóre dialogi mogłyby być bardziej dopracowane, a niektóre opisy mogłyby być bardziej wciągające.

Podsumowując, "Once Burned" to historia romantyczno-paranormalna, która miała potencjał, ale niestety nie został w pełni wykorzystany. Czwórka na dziesięć gwiazdek odzwierciedla moje uczucia względem tej książki. Jeśli jesteś fanem paranormalnych romansów i jesteś gotowy na lekką rozrywkę, możesz dać jej szansę. Jednakże, jeśli oczekujesz głębszych emocji i bardziej dopracowanej fabuły, może warto rozważyć inne pozycje.

Główną bohaterką jest Leila, kobieta z wyjątkowymi zdolnościami...

Wspaniała powieść, pierwszy tom czterotomowej serii. Więcej na temat "Nocnego księcia" piszę na moim blogu :)

Bardzo wciągająca. Dobra rozrywka na wieczór.

Bardzo wciągająca. Dobra rozrywka na wieczór.

W zasadzie w pierwszej wersji to mialo byc 0/10 ale musze obiektywnie przyznac sa gorsze ksiazki... wiec wracajmy do poczatku, bo blurbie wiedzialam ze beda klopoty i nie mylilam sie... juz pomijam ze sa wampiry i inne przerazajace stwory ale jak wiecie moge przezyc i to gdy sa emocje a ksiazka jest niebanalna, tutaj jednak otrzymalam wszysko czego nie lubie i jeszcze w dodatku bez oczuc... bohaterka durzy sie w wampirze ktory be jej to udowodnic zezwala jej na randki ze swoimi podwladnymi, totalny nonsens ale to jeszcze nie koniec, panienka umawia sie z przystojnym sluga wampira ale oczywiscie nic nie cyuje a ten bierze ja na randke oprowadzajac po palacu OMG... poziom pani przedszkolanki i to przy co najmniej tuzinie przedszkolakow... wiecej sie nie bede znecac, dotarlam do polowy i pozegnalam sie z ta pozycja z wielkim uczuciem ulgi...

Szkoda, że lubimyczytac.pl nie przewiduje możliwości zapisania wielu dat przeczytania. Czy tylko ja lubię czasem wrócić do raz już przeczytanych książek?

Kiedy pierwszy raz czytałem tę książkę (w styczniu 2020) oceniłem ją trochę lepiej. Może to fakt, że bezpośrednio przed nią czytałem prozę Patricii Briggs, tym razem książka wydała mi się... bardziej naiwna? mniej skomplikowana? Nie umiem tego nazwać. W porównaniu do przygód Mercedes Thompson wydaje się skierowana do młodszych czytelników.

Mimo wszystko książka jest dobra i warta lektury. I nawet czytana po raz kolejny wciąż bawi, a niektóre dialogi wywołują uśmiech. Zdecydowanie nie jest to zła pozycja i być może za parę lat znowu do niej wrócę.

Bardzo dobra pozycja, akcja ciągle się rozwija i zaspakaja ciekawość; postacie są klarowne , z charakterem , mega soczyste dialogi pełne humoru i gorący romans między wampirem , a dziewczyną po wypadku, bliskim spotkaniem z linią wysokiego napięcia.
Mega , ciekawa i chce się więcej.

Mega , ciekawa i chce się więcej.

Bardzo dobry pomysł na fabułę! Wreszcie coś oryginalnego. Jest i akcja i prawdziwy, aczkolwiek nie cukierkowy, romans. Bohaterowie bezpośredni, nie kryją się ze swoimi motywami, od razu przechodzą „do rzeczy”, dobre dialogi. Odświeżające, podobało mi się, sięgnę po kolejny tom.

Ten Vlad Dracul jest zdecydowanie moim faworytem, jeśli chodzi o postacie zarówno literackie jak i filmowe noszące tę nazwę. Na pewno wpływa na to fakt, że w wolnych chwilach lubi torturować więźniów w swych lochach, no ale każdy przecież ma jakieś hobby.
Leila jest intrygującą postacią i mam wrażenie, że ona jak i czytelnik odkrywają jest cechy stopniowo.
Książka bardzo wciągająca, chwilami śmieszna, a czasem brutalna. Serdecznie polecam!

Książka bardzo...

• Paranormal romance