Drugie kuszenie płomienia

Okładka książki Drugie kuszenie płomienia Jeaniene Frost
Okładka książki Drugie kuszenie płomienia
Jeaniene Frost Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Nocny Książę (tom 2) fantasy, science fiction
Nocny Książę (tom 2)
Twice Tempted
Papierowy Księżyc
2015-11-18
2015-11-18
2013-03-26
Gabriela Jakubowska
jeaniene frost vlad leila ogień wampiry wampir romans

Drugi tom również ciekawy co pierwszy, choć nieco monotematyczny.

Drugi tom również ciekawy co pierwszy, choć nieco monotematyczny.

"Twice Tempted" to druga część serii "Night Prince" autorstwa Jeaniene Frost, która koncentruje się na romansie paranormalnym między wampirem Vladem i kobietą o imieniu Leila. Mimo że książka ma swoje mocne strony, warto zwrócić uwagę na kilka minusów, które wpływają na ogólne wrażenie czytelnika.

Jednym z głównych minusów "Twice Tempted" jest przewidywalność fabuły. Niektóre wątki i zwroty akcji są dość łatwe do przewidzenia, co może odebrać czytelnikowi pewien stopień zaskoczenia i nieprzewidywalności. Przez to niektóre momenty mogą wydawać się schematyczne i pozbawione oryginalności.

Kolejnym minusem jest powtarzanie się motywów i tematów, które są powszechne w powieściach z gatunku paranormalnej romanse. Choć historia miłosna między Vladem i Leilą ma swoje unikalne cechy, niektóre elementy mogą wydawać się znajome czytelnikom, którzy wcześniej zapoznali się z podobnymi książkami. To może wpływać na odczucie oryginalności i świeżości.

Dla niektórych czytelników "Twice Tempted" może być również zbyt skoncentrowane na aspekcie romansu. Intensywność i częste pojawianie się scen romantycznych mogą przytłaczać tych, którzy bardziej interesują się innymi elementami fabuły, takimi jak akcja czy rozwój postaci. Jest to aspekt, który wymaga pewnej dozy osobistego gustu czytelnika.

Innym minusem jest brak w pełni rozwiniętych wątków i elementów fabuły. Istnieją pewne aspekty, które mogłyby zostać lepiej zgłębione lub bardziej rozwinięte, co dodawałoby większą głębię i kompletność historii. Niektóre z nich mogą pozostawić czytelnika z uczuciem niedosytu i pytaniem o potencjał, który mógłby zostać lepiej wykorzystany.

Wreszcie, "Twice Tempted" kończy się cliffhangerem, co może być frustrujące dla niektórych czytelników. Zakończenie pozostawia wiele niedokończonych wątków i nierozwiązanych zagadek, co zmusza czytelników do czekania na kolejną część serii, aby poznać dalszy rozwój fabuły.

Podsumowując, "Twice Tempted" ma swoje mocne strony, takie jak romantyczne napięcie, akcja i ciekawe postacie. Jednakże, warto być świadomym pewnych minusów, które psują odbiór książki.

Jednym z głównych minusów "Twice Tempted" jest przewidywalność fabuły....

Podobnie jak pierwsza część czterotomowej serii "Nocny Książę", również "Drugie kuszenie płomienia" zasługuje na niemal maksymalną ilość gwiazdek. Pierwszy i drugi tom to niesamowita, gorąca, wciągająca, pełna akcji opowieść. Szkoda, że póki co tylko dwa pierwsze tomy zostały wydane w Polsce. Czytałam 3 i 4 po angielsku i dopełniają one historię, ale nie są już tak dobre. Polecam :)

Nadal jest ciekawa i pełna akcji, ale wciąż mało wiemy o bohaterach, a fabuła jest jednowątkowa.
Jednak czytanie jej, to przygoda.

Jednak czytanie jej, to przygoda.

Nadal fajne. Nowe pomysły na fabułę. Szybka akcja, lecę z 3-cią częścią 😜

Nadal fajne. Nowe pomysły na fabułę. Szybka akcja, lecę z 3-cią częścią 😜

Na półkach: , , , , , , ,

Vlad po utracie Leili uświadamia sobie jak wiele ona dla niego znaczy i postanawia ją odzyskać. Jednak na życie Leili ktoś czyha i nie powstrzyma się dopóki nie zakończy jej żywota. Czy Vladowi uda się uratować ukochaną?

Bardzo dobra kontynuaja pierwszej czesci.
Wciagnela mnie calkowicie i ogarnelo mnie uczucie zalu,gdy zblizalam sie do konca ksiazki.
Musze powiedziec,ze napisana jest z pasja,wlasnie tak jak lubie najbardziej z wieloma zwrotami akcji i wspanialymi bohaterami.
Po prostu cala seria warta przeczytania,ze wzgledu na Vlada.

Bardzo dobra kontynuaja pierwszej czesci.
Po prostu cala seria warta przeczytania,ze wzgledu na Vlada.

Uwielbiam!

Uwielbiam!

Książka jest lekka w czytaniu, emocje i wydarzenia na pewno przewidywalne ale stwarzają napięcie. ⚡ może mnie nie porwała, choć lubię świat wampirów i nadprzyrodzonych mocy, to fajnie się ją czytało. Momentami wkurzało mnie zachowanie Leili, raz stawiała się Vladowi a zaraz zmieniała zdanie, pomijając fakt, że wymuszała na nim wyznanie miłości 🙈 Niby dorosła a trochę zachowanie jak w gimnazjum ale to takie moje odczucie 😉 Do herbaty nic niezobowiązująca lektura 😄

• Wampiry
  • Paranormal romance