Romans Kuchenny

Wydawnictwo: Bernardinum
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Aktorka, pisarka i malarka urodziła się 27 marca 1926 roku. Można by pomyśleć, że obchodzony tego dnia Międzynarodowy Dzień Teatru ustanowiono specjalnie dla Niej. Jej pasją jest malarstwo, dlatego chętnie ilustruje własne książki, portretuje przyjaciół i znajomych. Jako pisarka debiutowała w roku 1960. Stworzyła ponad 40 słuchowisk radiowych, które przyniosły jej nagrody. Akcje swoich książek umiejscawia w teatrze. Głośno się o niej zrobiło, gdy córka premiera, Agata Buzek zdradziła, że jej ulubioną książką jest książka Lucyny LegutPiotrek zgubił dziadka oko, a Jasiek chce dożyć spokojnej starości. I właśnie ta powieść w 2001 roku zajęła II miejsce w plebiscycie Przekroju i Polskiego Radia III na najśmieszniejszą książkę świata.

Anka | 2011-10-28
Przeczytana: październik 2011