Książę niezłomny

Tłumaczenie: Juliusz Słowacki
Seria: Arcydzieła Literatury Światowej
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Książę niezłomny należy do najbardziej znanych utworów Calderona. Dramat oparty został na autentycznym wydarzeniu: klęsce wojsk portugalskich pod Tangerem w 1437 r. Wziętego do niewoli infanta Fernanda pisarz uczynił wzorem męstwa, honoru i religijności. Odrzuca on dumnie warunki proponowane za jego uwolnienie przez Arabów i jako nędzarz toczy kolejne lata w jarzmie. Nawet w obliczu śmierci nie ugina się pozostaje chrześcijańskim rycerzem bez skazy.

Amused | 2011-03-13
Maciek | 2017-01-12