La vida es sueño; El príncipe constante
Radek

Pedro Calderon de la Barca to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli literatury europejskiego baroku. Zarówno Książę Niezłomny, podejmujący temat heroicznej obrony przed niewiernymi chrześcijańskiej twierdzy Ceuty, jak i dramat przywołujący marzenie o życiu-śnie, w którym splata się wschodnia legenda i chrześcijański mistycyzm, należą do najważniejszych dokonań tego autora. Oba utwory...

Oba utwory podejmują problem wolnej woli człowieka w obliczu konieczności i przeznaczenia.

źródło opisu: Ossolineum

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Pani Akne | 2015-09-05
Przeczytana: 03 września 2015

Jestem pełna zachwytu i rozpływam się w omdleniach. Przekład Słowackiego jest po prostu wspaniały!

Black | 2016-11-24
Przeczytana: 08 listopada 2015