Owlsight
Heroldowie, Valdemar, Sokoli Bracia
Jola

Dla Dariana nadszedł czas, by powstać i walczyć! Minęły cztery lata od czasu, gdy rodzinna wioska Dariana została złupiona i spalona przez hordę barbarzyńców. Chłopak schronił się w leśnych ostępach wśród ludu Sokolich Braci, gdzie szybko odnalazł powołanie swego życia jako uczeń Justyna, maga i uzdrowiciela. Sąsiedztwo Braci stworzyło mieszkańcom Valdemaru gwarancję bezpieczeństwa, a...

Dla Dariana nadszedł czas, by powstać i walczyć!

Minęły cztery lata od czasu, gdy rodzinna wioska Dariana została złupiona i spalona przez hordę barbarzyńców. Chłopak schronił się w leśnych ostępach wśród ludu Sokolich Braci, gdzie szybko odnalazł powołanie swego życia jako uczeń Justyna, maga i uzdrowiciela. Sąsiedztwo Braci stworzyło mieszkańcom Valdemaru gwarancję bezpieczeństwa, a przynajmniej zmniejszyło zagrożenie ze strony złej magicznej energii.

Po czterech latach spędzonych w ukryciu Darian postanowił wrócić do domu. Jednak nawet poznane mistyczne tajemnice starożytnej rasy nie uchronią go przed czyhającymi nowymi niebezpieczeństwami. Do kraju zbliża się bowiem kolejne plemię okrutnych barbarzyńców, którzy zostawiają za sobą spaloną ziemię. Czy sojusz Valdemarczyków i Sokolich Braci zapewni im zwycięstwo i przywróci pokój?

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

klembek | 2018-12-30
Przeczytana: listopad 2018

O ile poprzedni tom nie był wybitny, to ten zawiódł mnie dogłębnie.
"Dla Dariana nadszedł czas, by powstać i walczyć!" Nie dajcie się zwieść temu zdaniu. Dla Dariana w tej książce nadszedł czas na poznanie innych Sokolich Braci, na bycie zaproszonym na ślub, na zaloty do jednej z dziewczyn w Dolinie, na rozmyślania i zachwycanie się swoim nowym domem w ziemi. Walka zaczyna się może z 50 stron do końca książki. Poprzednie 400 to po prostu opis zwykłych czynności, fanfiction, które mogłoby zostać napisane przez gorliwą fankę.

anta_a | 2018-03-12
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Tom 2, ściśle powiązany w 1 częścią.
Książkę brałam na 3 razy. Z opinią też długo zwlekałam, bo nie wiem co napisać o tej książce. Trochę nudna, trochę się wlecze. Poziomem znacząco odstaje od 1 części.

lenka | 2017-12-30

Książke dobrze się czyta, łatwo utożsamić się z głównymi bohterami. Duży plus dla autorki za wymyślenie nowych ras (kyrie, dyheli), za myślmowę, dzięki której możemy dowiedzieć się co myślą zwierzęta. Historia jest niemal przez cały czas utrzymana na jednakowym poziomie, stabilnym i nie powodującym jakis mocniejszch stanów emocjonalnych ("akcja" dopiero pod koniec książki) ale mimo to miła lektura i chętnie sięgnę po kolejną część. Śliczna okładka.

Rege | 2017-08-13

Nasi bohaterowie dojrzewają. Czas pokoju sprzyja ich nauce i zyskiwaniu nowych doświadczeń. Mieszkanie na krańcu Królestwa nie jest jednak tak spokojne jak by się wydawało.
Bardzo dynamiczny i szybko czytający się tom.

BlueSky | 2017-03-01
Na półkach: Przeczytane, 2017, Niezłe
Przeczytana: 01 marca 2017

Lepsza niż poprzednia ale wartkiej akcji tu nie uświadczysz.

MuszkaOwocowka | 2016-10-07
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2016
Przeczytana: 07 października 2016

Bardzo fajna książka, oczywiście, co jest typowe dla książek z tej serii, prawdziwa akcja dzieje się na ostatnich 50 stronach. Nie wiem, co sprawia, że przyjemnie się je czyta i naprawdę potrafią wciągnąć, ale to nieistotne. Będę czytać dalej i na pewno sięgnę po ostatni tom i inne książki tej autorki. Co do tej konkretnej pozycji, dużo lepsza niż pierwsza część. Wrażenie na mnie zrobili główni bohaterowie. Darian, jak mnie irytował w pierwszej części, to tutaj jest naprawdę porządnym i rozsądnym facetem. I do tego Keisha. To jedna z niewielu głównych bohaterek, które mnie nie irytowały. W końcu jakaś normalna dziewczyna, która nie wzdycha do przystojnego chłopaka od razu, gdy go zobaczy. Także na plus, oby więcej takich postaci. Po za tym nadal jestem zafascynowana więź - ptakami. Szkoda, że w tej części jest tak rzadko opisane o relacji człowiek - ptak. Ogólnie książka bardzo fajna, tylko należy przebrnąć przez pierwszą część. Polecam.

Ania | 2015-11-01
Przeczytana: wrzesień 2015

Druga część jest równie dobra jak poprzednia poznajemy dalsze losy Dariana, który znalazł swoje miejsce wśród Sokolich Braci. nasz bohater staje się dorosły i dojrzalszy, staje się na tyle dorosły i odpowiedzialny że Sokoli bracia powierzają mu misję założenia nowej doliny w pobliży Zagajnika Errolda.
Zagajnik również przeszedł niezwykłą przemianę ludzie stali się bardziej otwarci, do osady zaczęli napływać kupcy jak również nowi osadnicy. W tej części jedną z głównych bohaterek zostaje Keisha Alder mieszkanka Zagajnika Errolda w której obudził się talent leczniczy. oboje bohaterów połączy wspólna troska o dobro mieszkańców Zagajnika.

witcherrie | 2015-10-09
Przeczytana: 09 października 2015

''Oczy sowy'' utrzymują poziom poprzedniej części.
W tym tomie poznajemy nową bohaterkę, Keishę Alder. Bardzo łatwo było mi się z nią połączyć, gdyż mamy dość podobne charaktery. Tak jak mówi Darian: ''chyba, że pod pojęciem drażliwości rozumieć należało jej brak cierpliwości dla głupoty''. Ta właśnie cecha pozwoliła mi wręcz uznać tę dziewczynę za przyjaciółkę podczas czytania książki. Oprócz tego jest strasznie nieśmiała i troszeczkę zakompleksiona w cieniu ładniejszej siostry. Główny bohater jednak wyperswadował jej te myśli i dobitnie pokazał, że Keisha może podobać się chłopakom ;)
Troszeczkę został przesadzony opis na tylnej okładce książki- kolejne plemię okrutnych barbarzyńców? Sokoli Bracia od początku nie uważali ich za wielkie zagrożenie. Ta drobna rozbieżność lekko mnie zirytowała gdyż ten, co czytał pierwszą część chętnie sięgnie po kolejną, a sądzę, że czytelnik który przeczytałaby ten opis poszukałby pierwszego tomu serii. Zbędne naciąganie faktów.
Podobały mi się...

Bacha85 | 2015-08-28
Przeczytana: sierpień 2015

Pierwszy tom „Trylogii Sowiego Maga” zawierał w sobie pełną, zamkniętą historię. Darian stał się świadkiem napadu barbarzyńców na rodzimą wioskę, po czym przy wsparciu niespodziewanych sojuszników udało mu się pokonać najeźdźców. Niewiele innych wątków poruszono w pierwszej części tego cyklu i trudno było mi sobie wyobrazić z czym spotkam się w kolejnej odsłonie serii.

Historia opowiedziana w „Oczach sowy” dzieje się cztery lata po wydarzeniach przedstawionych w „Locie sowy”. Darian podrósł i podszkolił swoje magiczne umiejętności pod okiem Sokolich Braci, trafiając w końcu do rodzimej doliny Śnieżnego Ognia. Zagajnik Errolda powoli otwierał się na świat, w wiosce coraz częściej zjawiali się kupcy, a mieszkańców zaczęło przybywać. Pojawiły się kolejne rodziny osadników, a do jednej z nich należały Keisha i Shandi Alder. Pierwsza z nich odkryła w sobie talent uzdrowicielki i stała się jedynym medykiem we wsi. Po jej młodszą siostrę przybył śnieżnobiały koń - Towarzysz, co było...

Kasia | 2015-08-22
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

„Kłamstwo albo kosztuje połowę, albo podwójnie”
Autor: Mercedes Lackey, Larry Dixon

Tytuł: Oczy sowy

Seria: Sowi Mag #2

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Narracja: trzecioosobowa

Główny bohater: Darian Firkin – 18 lat

Ogumienie: Niesamowicie podobają mi się okładki stworzone przez to wydawnictwo i sprawiają, że zastanawiam się jak można być tak genialnym. Patrząc na tę można od razu stwierdzić, że w książce poruszane są tematy fantastyczne. Lubię, kiedy okładka pobudza naszą wyobraźnię, co do treści. Dla mnie jest to bardzo ważne.

UWAGA! RECENZJA MOŻE ZAWIERAĆ SPOILERY Z PIERWSZEJ CZĘŚCI [LOT SOWY]! CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

Najlepsze zastosowanie: Cztery lata. Tyle minęło odkąd życie Dariana uległo
całkowitej zmianie. Najazd barbarzyńców na Zagajnik Errolda sprawił, że chłopak na swej drodze trafił na Sokolich Braci. Oni przyjęli go jak swojego i docenili. Pomogli mu wypędzić najeźdźców, dzięki czemu mieszkańcy wsi zaczęli zarówno w Sokolich Braciach, jak i samym...