Mroczny triumf

Okładka książki Mroczny triumf Robin LaFevers
Okładka książki Mroczny triumf
Robin LaFevers Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Jego Nadobna Zabójczyni (tom 2) Seria: Fantastyczna Fabryka fantasy, science fiction
Jego Nadobna Zabójczyni (tom 2)
Fantastyczna Fabryka
Dark Triumph
Fabryka Słów
2014-04-25
2014-04-25
2013-04-02
zabójczyni wywiad

Książka jest jak dla mnie bardzo wciągająca, a to że historia przeszłości Sybelli jest wyjaśniana po troszku zachceca tylko czytelnika do dalszej lektury. I w końcu książka, gdzie wybranek głównej bohaterki nie grzeszy urodą, ale nadrabia oddaniem i poświęceniem, oddziałowuje na wyobraźnię czytelniczki w dwojaki sposób z jednej strony żyjemy w świecie gdzie główne role przypadają pięknym, mądrym książętom na białych rączych rumakach więc trudno jest sobie wyobrazić BRZYDKIEGO ukochanego, ale z drugiej strony utrzymany został motyw wewnętrznego piekna Bestii oraz ogrom oddania dla sprawy i oczywiście dla "swojej" kobiety.
Książka warta poświęconego czasu 😀

Cały czas odkąd przeczytałam tę książkę zastanawiam się co o niej konkretnego napisać. Z perspektywy czasu (prawie miesiąca) muszę powiedzieć, że wydarzenia jaki rozegrały się na kartach tej powieści częściowo ze mną zostały, ale częściowo wyparowały z mojej pamięci. "Mroczny triumf" zatem ma swoje mocniejsze i słabsze momenty, jednak pamiętam, że przy samej lekturze dobrze się bawiła i czytało mi się ją przyjemnie. Pewnie za jakiś czas pewne wydarzenia znów ulecą z mojej pamięci, ale myślę, że nie postać jaką jest Sybella. Ta dziewczyna ma w sobie to coś, czego zabrakło mi w jej przyjaciółce z pierwszego tomu. Dlatego myślę, że mogę polecić tę książkę fanom czegoś lżejszego, ale ubranego w ciekawą kreację świata i sieć intryg, godnych królewskich dworów.

Trudne dzieje Sybilli, kolejnej z sióstr zakonu Zabójczyń. Dowiadujemy się jakie wydarzenia sprawiły, że pojawiła się w zakonie. A w tle kontynuacja walki księżnej Anny o samodzielność i uwolnienie się od D'Alberta.
Ciekawa historia, tak jak poprzednia część. Delikatny wątek romantyczny w tle i mgiełka fantastyki:)
Silna i niezależna bohaterka, która musi się nauczyć ufać innym i nabrać wiary w siebie. Dobrze, że trafiła na twardego przeciwnika, który nie da się łatwo odstraszyć. :) Autorka odważnie rozwija fabułę, odkrywając przeszłość Sybilli. Książka już nie tak lekka i przyjemna jak pierwsza część ale wciąż warta przeczytania.
Ksieni powoli jawi mi się jako czarny charakter :)

Silna i niezależna bohaterka, która musi się nauczyć ufać...

Historia zazębia się z tomem 1 - jednakże opowiedziana jest przez Sybellę. Wiele sytuacji się wyjaśnia, nie raz byłam zaskoczona - jak odmiennie odebrałam jej słowa oraz czyny z 1 tomu.
Podobało mi się jak autorka kompleksowo przedstawiła postać Sybelli, nawet te najmroczniejsze części jej umysłu.

Pewnie nie będziecie zaskoczeni tym, że nawet tak 'zepsuty' człowiek może znaleźć miłość i zrozumienie, poczuć się dobrym i pięknym - widzianym przez oczy ukochanej osoby.

Książka w niektórych momentach jest przewidywalna, w innych - zupełnie nie! Poruszyła moje czułe struny - sprawiła, że się wzruszyłam. Ciężko odłożyć, nie doczytawszy do ostatniej strony ;)

Pewnie nie będziecie zaskoczeni tym, że nawet tak 'zepsuty' człowiek...

Drugi tom "Jego nadobnej zabójczyni" stał u mnie na półce od dłuższego czasu. Wiedziałam czego mogę się spodziewać - dobrej rozrywki, jednak jakoś nie po drodze mi było z tą książką.

W tej części opowieści bliżej poznajemy Sybellę. Ma za sobą bardzo mroczną przeszłość i patrząc na to co wydarzyło się na kartach powieści - trudną przyszłość.

Sybella 3 lata leczy rany i uczy się zabijać. Gdy osiągnie wystarczająco wysoki poziom przeorsza zakonu wysyła ją do... jej własnego ojca. Ma śledzić i zabijać w imię Mortaina. Ostatecznie przekonuje ją obietnica, że będzie mogła zabić hrabiego d`Alberta. Cóż... to bardziej skomplikowane.

W ręce wspomnianego hrabiego dostaje się najznamienitszy z rycerzy królowej Anny - Bestia z Waroch. Sybella dostaje za zadanie wyciągnąć go z lochów i tu zaczyna się problem, bo zostaje ona przez niego uprowadzona. Cała misja zabicia i śledzenia d`Alberta została przekreślona. Co więcej nasza zabójczyni dowiaduje się, że świat nie jest aż tak mroczny.

Sybella jest trudną postacią, bardzo słabo ukazano ja w poprzedniej części średnio ją wtedy polubiłam. Nie rozumiałam jej bólu i wydawała mi się po prostu szaloną babą, którą powinno się odizolować. Za to lubiłam Bestię i cieszę się, że to wszystko się tak ułożyło.

Autorce należy pogratulować tego, że bardzo dobrze oddała klimat średniowiecza. Postacie są zbudowane całkiem ok. Trochę naciągnięć historycznych, ale jak ktoś się tym nie interesuje to nie zauważy, w sumie są to pierdółki, które po prostu pchają akcję do przodu. Ogólnie opowieść z książki jest, że tak powiem, oparta na faktach. Co dodaje jej tylko smaczku.

Nie jest to książka najwyższych lotów. Na zimny wieczór pod kocem z kakao to doskonała rozrywka, a potem można sobie doczytać, dokształcić się jak to było naprawdę.

Chciałabym aby w Polsce ukazał się 3 tom, bo jestem go bardzo ciekawa.

Polecam.

Sybella 3 lata leczy rany i...

Po książkę sięgnęłam bez zastanowienia, ponieważ pierwsza część baaardzo mi się podobała.I się nie zawiodłam. Książka fantastyczna. Główna bohaterka Sybella wyszkolona zabójczyni, której życie nie oszczędzało. Bohaterka zraniona przez bliskich ,gdzie lojalność wobec kraju,rodziny miesza się z chęcią zemsty, która jest celem jej życia, a przy tym wszystkim miłość.Niezależność i hardość głównej bohaterki bardzo mi zaimponowały.Wątek miłosny sprawił że książkę czyta się jednym tchem. Ta część zdecydowanie lepsza od pierwszej. Losy przyjaciółek z zakonu Mortaina mieszają się ze sobą ale zarazem każda książka jest odrębną opowieścią o losach każdej z nich. Jest jeszcze trzecia część i podobno najlepsza z wszystkich ale niestey wydawca zaprzepaścił potencjał tej serii i ze względu na małe zainteresowanie tą serią, ostatnia część nie zostanie wydana.A wielka SZKODA ponieważ książka warta przeczytania dla fanów tego typu gatunku i nie tylko. Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. POLECAM

Książka opowiada o losach kolejnej uczennicy klasztoru św. Mortaina - tajemniczej Sybelli, znanej Czytelnikom z I części trylogii. Moim zdaniem gorsza od poprzedniczki, postać Ismae była bardziej wyrazista, choć niewątpliwie obdarzona mniej bujnym i trudnym życiorysem. Minusem książki według mnie była bardzo powoli rozwijająca się akcja, która dopiero pod koniec, jakieś ostatnie 100-150 stron zaczęła być dla mnie interesująca. Ogólnie polecam, czekam na trzeci tom opowiadający o słodkiej i niewinnej Annith...

Miejscami się nudziłam. Sybella mnie denerwowała. Nie lubię takich postaci.
Plus za Bestię, i świat wykreowany.

Miejscami się nudziłam. Sybella mnie denerwowała. Nie lubię takich postaci.
Plus za Bestię, i świat wykreowany.

Druga część serii również ciekawa, choć nie tak wciągająca jak pierwsza. Motyw miłosny nieco zbyt przewidywalny, psuje wizerunek książki. Znów świetnie opisane dworskie intrygi, pełno też ciekawych zwrotów akcji związanych z życiem głównej bohaterki. Bardzo podobało mi się jak autorka ujęła wpływ wydarzeń z przeszłości na obecną sytuację Sybilli. Całkiem dobra pozycja, ale nie zachwyca.

Druga część sagi R. LaFevers to zgrabny spacer po średniowiecznej Bretanii zagrożonej wcieleniem jej pod koronę francuską.
Książka o jednej z córek Mortaina, boga śmierci, która wychowywana na dworze hrabiego d'Alberta zostaje wplątana w działania przeciwko swojemu ojczymowi - ziemskiemu ojcu. D'Albertowi marzy się posiadanie Bretanii. Musiałby jednak ożenić się z księżną Anną. Ta zaś nie wyobraża sobie być żoną okrutnego tyrana. Jaką rolę w tej sprawie odegra Sybella, główna bohaterka powieści? Przekona się ten, kto sięgnie po książkę.
"Mroczny triumf" nie rzuca na kolana swoim kunsztem literackim. Potrafi jednak zaciekawić, wciągnąć, wzbudzić całą gamę różnych emocji. Jeśli ktoś (bardziej kobieta niż mężczyzna) ma ochotę na historyczna fantazję, nie obciążając się przy tym intelektualnie, może sięgnąć po historię Sybelli.

• 2015