Allegro - kampania grudzień kat. romans

Sekrety ich nocy

Seria: Do Torebki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Po raz pierwszy Petra i Arlo spotkali się w liceum. On śpiewał na koncercie romantyczną piosenkę, a ona słuchała go i platonicznie pokochała. W ciągu kolejnych siedemnastu lat życie nie szczędziło im przykrych doświadczeń. Petra, specjalistka od nieudanych związków i kamieni szlachetnych, jest lunatyczką. Często budzi się w najdziwniejszych miejscach, ubrana w nieodpowiednie ciuchy, poobijana i pokaleczona. Pewnego dnia w kolejce po lody spotyka Arlo. On z kolei nie może otrząsnąć się po śmierci żony, Helen, która była jego jedyną prawdziwą miłością. W przeciwieństwie do Petry, Arlo cierpi na chroniczną bezsenność. Pracuje jako nauczyciel muzyki w prywatnej szkole dla chłopców, gdzie kobiet jest niewiele, i raczej wegetuje, niż korzysta z uroków życia. Powoli, krok po kroku, odnajdują drogę do siebie... W Wielkiej Brytanii Sekrety ich nocy zostały ogłoszone Romansem Roku 2008.

Asia Reda | 2014-04-21
Przeczytana: marzec 2014

Świetna książka. Gdzie przy głównym wątku pojawiają się intrygujące ciekawostki. Jedną z takich, która najbardziej się mi spodobała jest historia tanzanitu, ale nie będę się w tym temacie zagłębiać, ponieważ myślę, że lepiej przeczytać książkę, aby zrozumieć o co chodzi. Opisując w jednym zdaniu po prostu historia młodzieńczej miłości, która z biegiem lat nie przeminęła, a raczej wróciła ze zdwojoną siłą.

Małgorzata Chabzda | 2016-02-12
Przeczytana: 06 lutego 2016

Fajna, ciepła, przyjemna i czasami zabawna. Polecam.

Anka82 | 2012-11-04

Kupiłam zachęcona hasłem ,,Brytyjski romans roku 2009". Myślę, że to musiałbyć słaby rok. Książka nie jest zła, ale na pewno nie została w mojej pamięci, a przeczytałam ją około dwóch miesięcy temu. Poproszona o streszczenie musiałabym ładnie nagimnastykować głowę - miłość, kamienie szlachetne, przeznaczenie. Lekka do poduszki :)

niquesati | 2018-08-05
Dominika | 2017-08-25