Zbędnik inteligenta

2008-08-01
ciekawostki cytaty

Jestem za!

Jestem za!

Nie przeczytałem całej książki, gdyż jest to skondensowany spis faktów, ciekawostek i cytatów z różnych dziedzin życia, czasem oczywistych i powszechnie znanych (stąd nazwa zbędnik),a czasami wzbudzających niesamowite wręcz zdumienie czytelnika, który chce uważać się za inteligenta i zabłysnąć w towarzystwie erudytów, czy wręcz omnibusów ;)
Wysoka ocena mimo stosunkowo małej liczby cytatów związana jest z tym, że przy czytaniu ciekawostek świetnie się bawiłem (lubię np. ciekawostki historyczne) i nie sprawdzałem ich w wikipedii, czy też na odpowiednich forach.

Wysoka ocena mimo stosunkowo...

Muszę powiedzieć, że książka mi się bardzo podobała. Pełno w niej było ciekawych, aczkolwiek zupełnie niepotrzebnych informacji, ale w końcu to na tym polega jej fenomen. Miejscami było śmiesznie, innymi razy wręcz obrzydliwie, ale mi ta różnorodność jak najbardziej pasowała. Polecam osobom (przesadnie) ciekawym świata, jak i również tym mającym odrobine za dużo czasu.

Całkiem fajny zbiór ciekawostek i osobliwości. Momentami wątpliwie rzetelna (np. w zakresie spania jelenia 5 minut na dobę - sprawdziłem na Wikipedii, owszem jeleń śpi mało ale i tak jest to 60-100 minut na dobę a nie 5). Wypada weryfikować informacje podane w książce (jak zazwyczaj w tego typu zbiorach),jednak i tak jest ciekawa.

Jeśli ktoś lubi ciekawostki - może być.

Jeśli ktoś lubi ciekawostki - może być.

Tak, 5/10 jest idealną oceną dla tej książki. Jest kilka wartych uwagi ciekawostek, ale w większości są to mocno bezużyteczne informacje, które wypadają z głowy równie szybko ile trwało ich przeczytanie. Nie mam również pojęcia, czy to co uważam za faktycznie interesujące jest prawdą, czy też niepotwierdzonym internetowym mitem, traktowanym jako prawda. Podsumowując - do przeczytania i zapomnienia.

Po przeczytaniu poniższego - odłożyłam książkę i nigdy więcej po nią nie sięgnę.
"(...) Ranking najbardziej inteligentnych stworzeń na świecie:
8. Wieloryb
9. Delfin
10. Słoń
(...)"

"Małpa"? Serio? Szanujmy swój czas.

"(...) Ranking najbardziej inteligentnych stworzeń na świecie:
8. Wieloryb
9. Delfin
10. Słoń
(...)"

"Małpa"? Serio? Szanujmy swój czas.

Jak sam tytuł wskazuje,osoby inteligentne nie powinny sięgać po tą pozycję. "Fakty" zupełnie nie sprawdzone (a przepraszam, za źródło autorce posłużyła m.in. wikipedia). Szkoda czasu na wpół zmyślone historyjki,które w dużej części odbiegają od prawdy.

Rzadko zdarza mi się nie skończyć książki. Z tym - wyrobem książko podobnym - dałem sobie spokój po ok. 20%. Zbiór mniej lub bardziej wyssanych z palca ciekawostek. Coś jak faktopedia. tyle, że w "f " czasem są podawane źródła, jest mniej nieporadności językowych i nie występuje humor rodem z Familiady.

Naprawde zbędnik. Do zapomnienia. Nie dla inteligenta.

Naprawde zbędnik. Do zapomnienia. Nie dla inteligenta.

Przyjemna lektura na wieczory :-). No, fajny pomysl- usiasc przed Inernetem, poszukac ciekawostek, spisac, obrac w swoje slowa i powstaje :-). mi sie jednak podoba, bo jest lekka i przyjemna.

• E-booki
  • Ebooki
  • Kindle

Dodaj cytat z książki Zbędnik inteligenta