Zbędnik inteligenta

Wydawnictwo: Nowy Świat
ciekawostki, cytaty
hobby

Ile wąsów ma kot? Ile wody może wypić wielbłąd? Dlaczego noże stołowe mają zaokrąglone czubki? Ile kilometrów włosów rośnie przeciętnemu człowiekowi w trakcie życia? Z ilu cegieł zbudowano Pałac Kultury? Ile lat miał najmłodszy papież w chwili rozpoczęcia pontyfikatu? Kompendium wiedzy... zbędnej, bez której można spokojnie żyć. Ponieważ jednak ciekawość ludzka nie ma granic, korci nas czasem, by dowiedzieć się, ile osób może uśmiercić jeden gram jadu kobry królewskiej albo jaki kontynent ma najdłuższe wybrzeże. Czyj alfabet jest najkrótszy? "Zbędnik inteligenta" to kilkaset zagadnień w kilkunastu działach: zbędnik faktów i ciekawostek, zbędnik wiedzy o wynalazkach, zbędnik wiedzy o zwierzętach, zbędnik wiedzy o ciele i zdrowiu, zbędnik obyczajów, zbędnik fobii i manii, zbędnik wiedzy o celebrytach, zbędnik literatury i sztuki, zbędnik historyczny, zbędnik geograficzny, zbędnik etymologiczny, zbędnik wszystkich świętych, zbędnik cytatów.

yokopoko | 2010-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2010

Ot, taki sobie zbiór ciekawostek, przyjemna i krótka lektura w sam raz na jeden wieczór. :)

Ela | 2014-08-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Coś w stylu strony internetowej wiedza bezużyteczna. Zbiór ciekawostek, jednych znanych innych mniej. Przyjemna w odbiorze, na jeden- dwa wieczory. Dobra na podróż, bo nie nuży. Ciekawostkami można zaskoczyć znajomych. Całkiem niezły zbędnik :)

baszar | 2015-09-01
Przeczytana: 01 września 2015

Rzadko zdarza mi się nie skończyć książki. Z tym - wyrobem książko podobnym - dałem sobie spokój po ok. 20%. Zbiór mniej lub bardziej wyssanych z palca ciekawostek. Coś jak faktopedia. tyle, że w "f " czasem są podawane źródła, jest mniej nieporadności językowych i nie występuje humor rodem z Familiady.

Paulaczyta | 2015-08-15

Przyjemna lektura na wieczory :-). No, fajny pomysl- usiasc przed Inernetem, poszukac ciekawostek, spisac, obrac w swoje slowa i powstaje :-). mi sie jednak podoba, bo jest lekka i przyjemna.

Mcdulka | 2013-05-29
Przeczytana: 29 maja 2013

przebiegasz jak burza po roznych dziedzinach, zadziwiasz sie i nawet co jakis czas pada "oooo tego nie wiedzial@m", skrzywiasz sie na dziecinne komenatrze autorki (niestety!), mowisz najblizszym " a wiedziales skad...? a wiesz, ze...?" ,bo jakby nie byli garsc roznych ciekawostek zostanie Ci w glowie

tak wlasnie przebiegalo u mnie czytanie tej ksiazki

Bandziorno | 2013-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

"Wiedza bezużyteczna" na papierze, okraszona słabym humorem autorki. Niektóre z faktów warto sprawdzić ponownie zanim się postanowi zabłysnać w obeznanym towarzystwie. Polecam jako zabijacz czasu.

Dominik | 2012-03-03

Jest to raczej przyjemna lekturka na jeden raz. Gdybyś nie miał co czytać to możesz spojrzeć w wiele faktów ściągniętych z Wikipedii. :)

Jeleń | 2010-11-07

bardzo dużo ciekawostek, lektura, do której wracam gdy nie mam co czytać lub po prostu nie mam ochoty na kolejną porcje wampirów i historii miłosnych, dlatego jeszcze jej nie skończyłam ;)

lubka | 2014-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Naprawde zbędnik. Do zapomnienia. Nie dla inteligenta.