Amerykańskie wstrząsy

Okładka książki Amerykańskie wstrząsy
Eliza Sarnacka-Mahoney Wydawnictwo: Von Borowiecky publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Von Borowiecky
2016-08-01
2016-08-01
amerykańskie wstrząsy wybory w usa

Czytałam tę książkę z mieszanymi uczuciami. Autorka, która mieszka w Stanach od ponad 20 lat, jest dziennikarką piszącą w gazetach polonijnych, ale także w Polsce. Sama pisze, że Ameryka jest jej drugą ojczyzną, gdzie ma dom, rodzinę itd. Jednak można wyczuć między wierszami, że nie może się zdecydować, czy kocha swoją drugą ojczyznę bezwarunkowo, czy też jest to miłość z rozsądku (choć wiadomo, że małżeństwa z rozsądku są bardziej trwałe od tych, które zostały zawarte z szalonej miłości). Z jednej strony krytykuje Amerykę za prawo obywateli do posiadania broni, z drugiej chwali Obamę za przymusowe wprowadzenie ubezpieczeń tzw. "Obamacare".
Jedno z książki wynika na pewno - amerykański mit od pucybuta do milionera okazał się tylko mitem...

Dodaj cytat z książki Amerykańskie wstrząsy