Bach, Beethoven i inne chłopaki czyli historia muzyki wyłożona wreszcie jak należy

Tłumaczenie: Barbara Świderska
Wydawnictwo: Adamantan
Bach, Beethoven and the Boys - Tenth Anniversary Edition!: Music History As It Ought To Be Taught
978-83-7350-075-4
historia muzyki
muzyka
Oublier

Nie byłeś jeszcze w filharmonii? Rzadko słuchasz muzyki klasycznej? Uważasz, że jest ona „zbyt poważna”? Przeczytaj tę książkę! Po świecie muzyki oprowadzi Cię David W. Barber — znakomity przewodnik, który z humorem, sowicie okraszając ważne treści anegdotą, zapozna Cię z faktami z historii muzyki, które znać trzeba, wiadomościami z życia kompozytorów, które znać warto i ciekawostkami,...

Po świecie muzyki oprowadzi Cię David W. Barber — znakomity przewodnik, który z humorem, sowicie okraszając ważne treści anegdotą, zapozna Cię z faktami z historii muzyki, które znać trzeba, wiadomościami z życia kompozytorów, które znać warto i ciekawostkami, których znajomość może uczynić z Ciebie niemal wytrawnego konesera.

Autor potrafi rozbawić także tych, którzy o muzyce wiedzą więcej, a nawet całkiem dużo, przedstawiając znane z podręczników fakty w krzywym zwierciadle swego absurdalnego humoru.

Ta książka wciąga jak powieść, inspiruje jak muzyka, śmieszy jak rozmowa z przyjaciółmi i przekazuje fakty lepiej niż niejeden podręcznik.
Jest to obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego melomana lub muzyka. Jest w dodatku bardzo dobrze zilustrowana.
Serdecznie polecam wszystkim.

Piotr | 2017-03-11

Ciekawa ksiazka dla tych co lubia muzyke klasyczna.

Jadwiga Zając | 2015-01-08

Sami znani. Dowiemy się trochę o rachunkach z pralni i kilku ważnych tego typu epizodach z sypialni, kuchni i innych pomieszczeń gospodarczych znanych kompozytorów.

Klaudia | 2014-10-04
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 04 października 2014

Dosyć dobra książka zapadająca w pamięć, daje możliwość choć odrobinę zapoznania się z kompozytorami muzyki klasycznej. Żałuję tylko ,że nie było w niej rozdziału poświęconemu naszemu Chopinowi.

Futurka | 2016-05-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 01 maja 2016

Książka, przedstawiająca krótki opis wybranych kompozytorów od strony ciekawostek i anegdotek. Przeczytałam ją z przyjemnością i uśmiechem. Książka-inspiratorka - teraz z chęcią sięgnę po pełniejsze biografie kilku opisanych osób.

Luriko | 2015-10-14
Przeczytana: 12 września 2015