Biorąc oddech

Okładka książki Biorąc oddech
Rebecca Donovan Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Oddechy (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
2013-07-02
Robert Kędzierski
problemy New Adult Young Adult miłość literatura amerykańska Robert Kędzierski

Po zachwycie pierwszą częścią, od razu zabrałam się za pozostałe tomy. Niestety ta pozycja była chyba najgorszym elementem tej układanki. Napisana trochę na siłę, bardzo chaotyczna przez wprowadzenie dwóch perspektyw oraz niezrozumiała dla mnie chęć wprowadzania dalszego cierpienia głównej bohaterki na każdej stronie. U mnie pozostało jedynie rozczarowanie.

Na półkach: , , , , , , , ,

Wkurzała mnie ta książka. Przede wszystkim była pisana z dwóch perspektyw, które potrafiły się dosłownie co chwilę zmieniać. Jeszcze jakby to było co drugi rozdział, ale tutaj w środku rozdziału po paru zdaniach mieliśmy inną perspektywę.

Dodatkowo główna bohaterka mega mnie irytowała swoim zachowaniem. Z całej serii tylko 1 tom mi się podobał.

Ta ostatnia część wiele wyjaśniła. Była idealną ramą kończącą całą historię. Dla mnie była plastrem po drugiej części, która jak dla mnie była o wiele słabsza niż cała reszta. Dobre zakończenie, dobre objaśnienie wszystkiego, klamra idealna :)

Przeczytałam wszystkie tomy tej serii i bardzo, ale to bardzo polecam. Nie myślałam, że te książki aż tak mnie wciągną. Warto poświęcić czas na przeczytanie ich ☺️

Szczerze mówiąc byłam troche sfrustrowana zachowaniem głównej bohaterki w tym tomie. Nie mówie nawet o jej czynach ale też o sposobie myślenia. Nie oceniam tego w żaden sposób ponieważ nie byłam w takiej sytuacji i nie wiem jak bym wtedy myślała. Natomiast patrząc z perspektywy osoby trzeciej nie wiem czy byłam do końca do tego wszystkiego przekonana.

Trzecia część losów Emmy i niestety raczej rozczarowanie, niż satysfakcjonujące zamknięcie serii.
Początkowo powieść dosyć do mnie przemawiała, fabuła rozwijała się ciekawie, szczególnie po tym, jak Emma nawiązała relację z Colem.
Jednak im dalej w las, tym gorzej. Od kiedy pojawił się Evan, wszystko zaczęło zmierzać w raczej oczywistym kierunku i bardzo mi się nie podoba,...

Fajna.

Mega mi się podobała☺

Na półkach: , , , , , , , ,

Teraz, kiedy przeczytałam całą serię z cyklu ,,Oddechy" mogę stwierdzić definitywnie, że są to książki warte uwagi. Historia urzekająca i uderzająca w czytelnika całym spectrum emocji. Chwytająca za serce, łamiąca je na kawałki, po czym składająca je na nowo stopniowo, po to znowu je złamać. Czy zakończenie jest happy and'em? Tego już musicie przekonać się sami, bo warto....

Kolejna część tej serii, bardzo emocjonalna i lepsza od poprzedniej.Emma popada w depresję, znów zamyka się w sobie, próbuje zapomnieć o Evanie dlatego spotyka się z Colem. Emma zaczyna pić alkohol, imprezować, widzi w sobie swoją matką.Na pogżebie spotyka Evana , który później przyjeżdża tam gdzie ona Studiuje i zamieża także się tam uczyć , tak jak planował od samego...

3 051
    1 816