Oddychając z trudem

Rebecca Donovan Wydawnictwo: Feeria Cykl: Oddechy (tom 2.) literatura młodzieżowa
Barely Breathing
Oddechy (tom 2.)
literatura młodzieżowa
Ernest Kacperski
problemy

W dalszym ciągu widnieją tutaj bardzo mocne obrazy przemocy psychicznej i fizycznej. Ten tom sprawił że płakałam, krzyczałam ze złości i miałam wybuchy najróżniejszych emocji. Jednakże nie mogłam się oderwać od czytania. Ta seria tak bardzo wciąga czytelnika w swój świat że nie jest on w stanie się obronić w żaden sposób.

No cóż.... Moją oceną niech będzie to, że męczyłam się z tą książką pół roku. Skutecznie zablokowała czytanie innych książek, bo niestety jestem z tych co jak zaczną muszą skończyć.
Ps. Do pierwszej części nic nie mam

Musiałam omijać strony żeby w ogóle przebrnąć przez tą książkę, a szkoda bo pierwsza część mi sie nawet podobała. Błówna bohaterka mnie strasznie wnerwiała, a już w szczególności jej zachowanie! Nie zasługuje ona na Evana i moim zdaniem jest on dla niej za dobry i zbyt dużo rzeczy puszcza jej płazem.

Świetna kontynuacja serii Oddechy. Mnie zdecydowanie urzekła całą swą historią.

Niesamowity ciąg dalszy powieści "powód, by oddychać" - ukazująca to, jak przeszłość może wpływać na teraźniejszość, jak i przyszłość... Czy życie Emmy może stać się jeszcze bardziej trudne i pomieszane niż już jest? Do czego doprowadzi jej znajomość z Jonathanem? Nigdy nie spodziewasz się zakończenia!

Genialna!

W tej części dzieją się takie sytuacje które namieszają dalej w życiu Emmy mimo że uwolni się od bijące ją ciotki. Będzie musiała pożegnać się z kuzynostwem które bardzo kocha i zamieszka że swoją matką przez którą jej życie znów stanie się ciężkie.Bardzo polecam te książkę, dzieją się tutaj sytuacje które całkowicie zmienią życie Emmy i Evana. Jest to kolejna książka tej...

Po pierwszej części od razu chciałam sięgnąć po następną. Niestety, ta część nie spodobała mi się. Opisy sytuacji ciągnęły się w nieskończoność, a niektóre relacje wprowadzały niesmak. W połowie tej części, stwierdziłam, że po 3 nie ma sensu sięgać, jednak zakończenie troszkę podsyciło ciekawość i może kiedyś dokończę historie Emmy i Evana.

Carol już nie ma. Wydawałoby się, że Emma może iść dalej, ale demony przeszłości nie pozwalają jej iść naprzód. Dziewczyna otrzymuje ogromne wsparcie ze strony Sary i Evana, lecz do szczęścia brakuje jej jednego. Matki. A przynajmniej tak się jej wydaje. Odkąd zaczęła mieszkać w domu Sary wróciła do żywych i czuła się coraz lepiej. Ale postanawia coś zmienić w swoim życiu....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Druga część serii: ,,Oddechy” opowiada o dalszych losach Emmy, która po horrorze, jaki zgotowała jej ciotka próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Bohaterka walczy z nocnymi koszmarami i traumą. Wrowadza się do matki, próbując odbudować z nią dawno utraconą więź. Zakrapiane alkoholem życie Rachel dostarcza dziewczynie dużo zmartwień i problemów. Dogaduje się z Jonathanem,...

Dyskusje

3 400