Oddychając z trudem

Okładka książki Oddychając z trudem
Rebecca Donovan Wydawnictwo: Feeria Cykl: Oddechy (tom 2.) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
2013-06-18
Ernest Kacperski
problemy

Nie, żebym była zaskoczona przebiegiem akcji po pierwszej części, niemniej, troszkę się zawiodłam, po pierwsze, przewidywalnością poprowadzonymi wydarzeniami, po drugie, jeszcze większym tonięciem bohaterki w jej codziennych trudach..

Na drodze Emmy pojawia się jej biologiczna matka, która po latach powraca "cudownie" zainteresowana losem córki. Niestety, nawet próba...

Na półkach: , , , , , ,

Od początku miałam wrażenie, że czytałam zupełnie inną historię niż w 1 tomie. Po prostu historia która była w poprzedniej części, nie była tu w ogóle poruszana. Jakoś tak nie łączyło mi się to razem. Dodatkowo momentami miałam wrażenie, że autorka na siłę przeciąga akcję, bo były fragmenty, które po prostu mnie nudziły. Była ok, ale 1 tom zdecydowanie bardziej mi się podobał.

Druga część była dla mnie wyjątkowo męcząca. Działo się w niej zbyt wiele absurdalnych rzeczy, które mnie tak przygnębiały, że musiałam robić sobie przerwę.
Po pierwsze Evan wciąż spychany na bok, po drugie ilość spraw, ukrywanych przed przyjaciółmi i ten nieszczęsny facet matki.... Dopiero gdy zaczęłam czytać trzecią część, którą musiałam rozpocząć zaraz po skończeniu...

W dalszym ciągu widnieją tutaj bardzo mocne obrazy przemocy psychicznej i fizycznej. Ten tom sprawił że płakałam, krzyczałam ze złości i miałam wybuchy najróżniejszych emocji. Jednakże nie mogłam się oderwać od czytania. Ta seria tak bardzo wciąga czytelnika w swój świat że nie jest on w stanie się obronić w żaden sposób.

1975

No cóż.... Moją oceną niech będzie to, że męczyłam się z tą książką pół roku. Skutecznie zablokowała czytanie innych książek, bo niestety jestem z tych co jak zaczną muszą skończyć.
Ps. Do pierwszej części nic nie mam

Musiałam omijać strony żeby w ogóle przebrnąć przez tą książkę, a szkoda bo pierwsza część mi sie nawet podobała. Błówna bohaterka mnie strasznie wnerwiała, a już w szczególności jej zachowanie! Nie zasługuje ona na Evana i moim zdaniem jest on dla niej za dobry i zbyt dużo rzeczy puszcza jej płazem.

Świetna kontynuacja serii Oddechy. Mnie zdecydowanie urzekła całą swą historią.

Genialna!

W tej części dzieją się takie sytuacje które namieszają dalej w życiu Emmy mimo że uwolni się od bijące ją ciotki. Będzie musiała pożegnać się z kuzynostwem które bardzo kocha i zamieszka że swoją matką przez którą jej życie znów stanie się ciężkie.Bardzo polecam te książkę, dzieją się tutaj sytuacje które całkowicie zmienią życie Emmy i Evana. Jest to kolejna książka tej...

Po pierwszej części od razu chciałam sięgnąć po następną. Niestety, ta część nie spodobała mi się. Opisy sytuacji ciągnęły się w nieskończoność, a niektóre relacje wprowadzały niesmak. W połowie tej części, stwierdziłam, że po 3 nie ma sensu sięgać, jednak zakończenie troszkę podsyciło ciekawość i może kiedyś dokończę historie Emmy i Evana.

3 529
    1 840