Powód, by oddychać

Rebecca Donovan Wydawnictwo: Feeria Cykl: Oddechy (tom 1) literatura młodzieżowa
Reason to Breathe
Oddechy (tom 1)
literatura młodzieżowa
Ernest Kacperski
przemoc Ernest Kacperski literatura amerykańska

BARDZO mocna pozycja. Nie spodziewałam się że książka tak bardzo może zadziałać na psychikę człowieka i zmienić jego zdanie praktycznie o 180 stopni. Bardzo polecam ale dla osób już trochę bardziej rozwiniętych emocjonalnie. Ostrzegam że niesamowicie działa na emocje.

Gdy przeczytałam opis na okładce i opinie innych myślałam, że to będzie jedna z lepszych książek, które przeczytam. Niestety okazało się, że główna bohaterka jest najbardziej irytującą postacią z jaką się spotkałam. To właśnie przez nią myślałam, że nie dotrwam do końca książki. Szkoda, bo zapowiadało się bardzo obiecująco.

Początkowo bardzo się wciągnęłam i problemy Emmy pochłonęły mnie bez reszty. Niestety później moja werwa do czytania znacznie opadła. Po mimo trudniej kwestii, jaką próbuje opisać autorka da się mocno wyczuć, że jest to młodzieżówka. Pani Donovan tak jakby bała się pisać o tym, co postanowiła sobie poruszyć i unika tego jak ognia pozostając na bezpiecznym terenie, jakim...

KOMPLETNIE NIE ROZUMIEM TAK WYSOKIEJ OCENY TEJ KSIĄŻKI

Sięgnęłam po "Powód by oddychać" wiedząc, że jest to romans i ze względu na właśnie tak dobre opinie. Przebrnęłam przez nią szybciutko, co jest jednym z nielicznych jej plusów.
Pierwszym co sobie pomyślałam po jej zamknięciu to: jakim cudem jej średnia ocen jest tak wysoka?!
(W dalszej części mogą pojawić się drobne...

Wspaniała historia, czasami trudna i brutalna. Nie mogłam oderwać się od czytania jej. Zdecydowanie polecam!

Niby dla młodzieży ale historia chwyta za serce:) nie mogłam sie oderwać.:)

Niesamowita historia, ukazująca wytrwałość, ogromną cenę przyjaźni oraz miłości.

Mega ciekawa książka! Warta polecenia.

Emocjonalna

Jedna z najlepszych książek jakie czytałam

Dyskusje

4 973