Włoska symfonia

Okładka książki Włoska symfonia Agnieszka Walczak-Chojecka Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Włoska symfonia
Agnieszka Walczak-Chojecka Wydawnictwo: Filia Seria: Seria z Tulipanem literatura obyczajowa, romans
Seria z Tulipanem
Filia
2015-07-01
2015-07-01
literatura polska miłość symfonia flecistka Włochy pożądanie

Kraina zmysłów

Dla mnie bardzo dobra książka. Temat trudny, delikatny przedstawiony w bardzo wyważony, subtelny sposób. Jak w prawdziwej symfonii mocne uderzenie po koniec. Do tego piękne opisy przyrody, zapachy i smaki, aż zatęskniłam za ponownym zobaczeniem Zatoki Neapolitańskiej.

Jest to erotyczna opowieść o gwałtownym i burzliwym dojrzewaniu młodej flecistki do roli kobiety i muzyka, w czym główną rolę grał włoski maestro.

Od początku wciągająca książka. Oczami wyobraźni widziałam nuty, próby symfonii czy czułam wszystkie uwalniane w bohaterce zmysły. Polecam

To jest książka o sile miłości. Opowiada o zwykłej, prostej dziewczynie z małego miasteczka w Polsce , która trafiła na wyjątkową nauczycielkę gry na flecie. Pomogła jej wyjechać do Włoch aby uczyć sie gry od mistrza Antonio Balamonte. Powiedziała jej iż zna go i jej załatwi lekcje . Wyjechały do koleżanki nauczycielki, która ma przystojnego syna. Jak się okazuje mentorka ma wobec Marianny Wisłockiej pewne plany.
Marianna ma chłopaka, jednak wyjeżdża bo wie że to jest dla niej duża szansa. Chłopakowi nie podobało się to i się rozstali.
W Italii ma drobny epizod z synem przyjaciółki promotorki, jak się okazało epizod, który zaaranżowała sama nauczycielka.Jednak szybko się okazuje że chłopak to zwykły cham. Marianna wychodzi na miasto i przypadkiem poznaje Antonio. Gdy wychodzi na jaw, że nie zna on się osobiście z jej mentorką, dziewczyna jest załamana. Jednak Marianna oczarowała od pierwszej chwili Antonio, a Antonio Mariannę. Od razu obydwoje coś czują do siebie, lecz żadne nie chce się do tego przyznać. Próbują stłumić to uczucie. Jednak widząc talent młodej dziewczyny, postanawia przyjąć ją do swojej symfoni i dodatkowo ją wyszkolić aby była równie dobra jak on. Zaoferował jej pięć zmysłowych lekcji. Miały ją nauczyć słuchu ale też zbliżyć ją do siebie. Zmysły Marianny budzą się do życia. Odkrywa w sobie odczucia jakich do tej pory nie znała. Wywołanych dzięki muzyce i przystojnemu Antonio. Coraz bardziej zakochują się w sobie. Pewnego dnia Maestro znika na zawsze. Jego była żona wychodzi za niego, jako dyrygent do symfoni podczas jednego z najważniejszych koncertów. Po skończeniu występy, dziewczyna czuje się zawiedziona iż zniknął bez słowa, czuj że coś straciła i chce wyjechać. Zapłakana idzie lotniskiem do samolotu. ktoś ją za rękę prowadzi do samolotu. Gdy on wystartował okazało się że jest w jakimś dziwnym samolocie, w którym nie ma pasażerów. Okazało się że to prywatny samolot Antonio, lecą do jego domu, który jest daleko. W tedy jej wszystko wyjaśnił, że dla jej dobra musiał zniknąć, bo była żona go szantażowała i nie chciał Mariannie zaburzać kariery. W końcu Antonio opowiedział jej wszystko, ze szczegółami, całą prawdę a następnie wyznali sobie miłość. Mam nadzieję że będzie kontynuacja tej książki.

Piękna historia o miłości i przeistaczaniu się niesmiałej dziewczyny z poczwarki w motyla.
Marianna ,główna bohaterka ma niewątpliwy talent muzyczny ,który pomaga jej rozwijać Zofia w rodzinnym miasteczku i motywuje ona ojca dziewczyny -który kiedyś był wojskowym i jest domowym despotą aby mogła uczyć się dalej w Warszawie w Szkole Muzycznej .
Talent i urodę Marianny, docenia również jej profesorka zwana Zadrą i postanawia dzieki dziewczynie osiągnąć sukces w wielkiej orkiestrze słynnego Maestra ,Antonio.
Wybucha długo tłumione uczucie i młoda Marianna jest wprowadzana w swiat zmysłów ,smaku, wzroku ,węchu i dotyku, tu autorka nie skąpi w opisach czytelnikowi duzej dawki erotyki, jednakze wszystko jest z wyrafinowanym smakiem z nutą pikanterii jak na włoskie klimaty przystało.
Celem jest napisanie symfonii Marianny ,spełnienia jej marzenia pod okiem Maestra.Pomaga on zreszta swojej podopiecznej na każdym kroku ,rownieżw problemach rodzinnych .
Powiesc wieńczy wspaniałe rozwiazanie spełnienia marzeń dziewczyny i jej mistrza.
Czyta się jednym tchem , serdecznie polecam .

Talent i urodę Marianny,...

To powiesc erotyczna mowiaca o kobiecych zmyslach i pasji jaka jest muzyka. Marianna jest niesmiala flecistka ktorej marzeniem jest skomponowac wlasna symfonie. Czy jej sie uda i co przy tym zyska mozna przeczytac w tej bardzo ciekawej i wciagajacej ksiazce ktora mile mnie zaskoczyla.

Ciekawy tytuł, przyciągająca wzrok okładka, intrygujące opinie/opisy na okładce ("Zmysłowa gra, która niebezpiecznie wciąga" czy "(...)gwarantuję, że Wy też się w niej zatracicie"). Niby wszystko pięknie i ładnie, ale książka nudna, ten jej erotyzm trochę wymuszony, taki na siłę. ja jestem na nie

erotyk - nawet fajnie napisany chociaż powiem szczerze zaczynając czytać nie wiedziałam że to erotyk :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

" – Zmysły prawdziwej artystki powinny być wyczulone do granic możliwości, twoje receptory muszą odczuwać więcej, dużo więcej niż innych. Tylko wtedy będziesz mogła naprawdę tworzyć."
Marianna Wisłocka jest utalentowaną lecz bardzo skromną flecistką, która nagle dostaje propozycję nie do odrzucenia. Wraz ze swoją nauczycielką wyrusza do Włoch, gdzie ma zagrać pod batutą niezwykłego Maestro. Ta podróż staje się przygodą jej życia, podczas której z niewinnego pąka rozwija się barwny i egzotyczny kwiat...

Cechą charakterystyczną twórczości Agnieszki Walczak-Chojeckiej (do tej pory czytałam "Dziewczynę z Ajutthai" oraz dwa tomy Sagi Bałkańskiej) jest ogromna plastyczność i zmysłowość jej opisów. Czytelnik ma przed oczami opisywane krajobrazy, czuje smaki potraw i zapachy kwiatów. Nic dziwnego, że Autorka została zachęcona przez Wydawcę do napisania powieści erotycznej. Talent Agnieszki sprawił, że "Włoska symfonia" to uczta dla duszy i zmysłów. Nie jest to brutalna, nachalna erotyka ale mocno sugestywna i oddziałująca na wyobraźnię powieść. Oczywiście znajdziecie tutaj sceny wyłącznie dla dorosłych ale najważniejszym elementem pozostaje wątek rozkwitania i dojrzewania zmysłowego głównej bohaterki.

" Podeszła po kolei do każdego z mężczyzn i spojrzała im prosto w oczy, jakby chciała poczuć energię, jaka od nich bije."
Marianna została wychowana przez surowego ojczyma, jej chłopak wyznaje bardzo konserwatywne i katolickie zasady. Ambitna i zakochana w muzyce studentka zostaje wciągnięta w erotyczną grę, w której stawką jest jej serce i symfonia... Czy kolejne etapy wtajemniczenia uwolnią w dziewczynie potencjał artystki? Z pewnością wywołają rumieńce na twarzach czytelniczek. Tajemniczy Maestro, wyzwolona i rozpustna nauczycielka muzyki i gorący klimat Włoch to wybuchowa mieszanka, która łączy słodycz i pikanterię. Walczak-Chojecka umiejętnie poprowadziła Mariannę przez erotyczno-muzyczne doświadczenia pokazując jej dojrzewanie. Zarówno to seksualne jak i mentalne.

"Niewidzialna siła popchnęła Mariannę bliżej okna, poczuła dziwne napięcie między udami, które jeszcze wzrosło, gdy brodacz wycisnął z tuby bitą śmietanę na piersi partnerki. Malował na nich wzorki, jakby chciał stworzyć dzieło cukierniczej sztuki, a gdy tylko skończył, zaczął zachłannie zlizywać smakołyk."

Po obyczajowej "Dziewczynie z Ajutthai" i romansowo-historycznej Sadze Bałkańskiej obawiałam się, czy spodoba mi się powieść erotyczna tej autorki. Martwiłam się, że seks i wyuzdanie zniszczą klimat jej twórczości, który czułam w poprzednich powieściach. Na szczęście myliłam się. Z pewnością "Włoska symfonia" nie jest eteryczną i subtelną powieścią. To mocna, głęboka historia, która przypomina mi smak czarnej, gęstej kawy i ciężkiego, słodkiego wina. Uderza do głowy i budzi jednocześnie...

Opisana historia banalna i sztuczna. Nie mogę powiedzieć ,że jest to opowieść o kobiecych zmysłach. Język mało literacki a opisy odczuć zmysłowych kobiety, to raczej zdania z poradników lub rozmów z seksuologami na temat problemów życia seksualnego kobiet. Takie co gdzie się znajduje i jak się to powinno. Książkę przeczytałam , bo nie zostawiam nieprzeczytanej książki, ale nie podobała mi się.

• 2015
  • 2015