Włoska symfonia

Seria: Seria z Tulipanem
Wydawnictwo: Filia
Ag2S

Marianna Wisłocka, nieśmiała flecistka, ma talent, urodę i wielkie marzenie. Chce skomponować niezwykłą symfonię. Od swojej akademickiej nauczycielki dziewczyna otrzymuje propozycję występów w słonecznej Italii z orkiestrą słynnego Antonio Balamonte. Nie wie, że promotorka wiąże z nią pewne plany. Ekscentryczny i charyzmatyczny Antonio od pierwszych chwil fascynuje Mariannę, która godzi się...

Nie wie, że promotorka wiąże z nią pewne plany.
Ekscentryczny i charyzmatyczny Antonio od pierwszych chwil fascynuje Mariannę, która godzi się na pięć kroków wtajemniczenia. Pod batutą Maestra, wśród wspaniałych krajobrazów włoskiego wybrzeża Amalfi zmysły Marianny budzą się do życia. Dziewczyna odkrywa świat namiętności, o jakim nigdy nawet nie śniła.
Jednak jak długo można żyć pełną piersią, nie ponosząc konsekwencji? Każda gra musi kiedyś się skończyć. Zwycięzca jest tylko jeden.
Chyba, że prawdziwą symfonię odegra miłość.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

Oficjalna recenzja
Brylant książek: 904

Kraina zmysłów

Powieść „Włoska symfonia” Agnieszki Walczak-Chojeckiej, to powieść przepełniona miłością i muzyką. Muzyka jest tu w słowach, gestach, emocjach, w spojrzeniu na otaczający świat, a przede wszystkim w sercach głównych bohaterów. Artystyczna dusza czuje więcej i mocniej. Kiedy prawdziwy muzyk gra, miłość wypływa z jego wnętrza, a w oczach połyskują szczęśliwe iskierki. Wielogodzinne ćwiczenia, próby, koncerty i zabawa. Muzyka, żywioł, pasja i spełnienie.

Czy można zrozumieć artystę? Dojrzały mężczyzna spotykający nieśmiałą flecistkę przeistaczającą się w kobietę i świadomą artystkę. Mistrz i jego uczennica. Tajemnica, magnetyzm, niewinność i zniewalająca siła. Odtąd może być już tylko ciekawiej…

Znajomość z główną bohaterką Marianną Wisłocką rozpoczynamy na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie podczas trwających tam egzaminów. Marianna to wstydliwa, nieśmiała dziewczyna z małego miasteczka, dla której muzyka jest całym jej życiem. Jest krucha i samotna. Zamiast umawiać się na randki jak to robią dziewczyny w jej wieku, ona godzinami ćwiczy grę na swoim ukochanym instrumencie. Naładowana pozytywną energią nie ustaje w rozwijaniu swoich artystycznych pasji, chce spełniać swoje marzenia. Będąc dzieckiem marzyła o skrzypcach lub pianinie. Dostała flet. Pokochała go całym sercem. Marzy o tym, aby zostać słynnym kompozytorem i stworzyć swoją własną symfonię. Muzyka wypełnia jej życie i serce. Kiedy gra na flecie cała drży.

Pewnego dnia Marianna niespodziewanie otrzymuje życiową...

Pewnego dnia Marianna niespodziewanie otrzymuje życiową szansę wyjazdu do Włoch do Neapolu, aby dołączyć do orkiestry symfonicznej słynnego kompozytora i dyrygenta Antonia Balamonte, twórcy słynnej Symfonii księżycowej. Zagraniczny wyjazd jest dla niewierzącej w siebie, zagubionej szarej myszki spełnieniem marzeń i ogromną szansą na zmianę. W Polsce zostawia za sobą narzeczonego i problemy rodzinne. Poznanie przystojnego, dojrzałego kompozytora przewraca jej życie do góry nogami, a wszystko to dzieje się w tle działającej na wyobraźnię przepięknej słonecznej Italii z plażami, pachnącymi kwiatami, romantycznymi uliczkami i urokliwymi starymi kamienicami.

Jest to powieść pełna kolorów, pięknych zapachów i erotycznej zmysłowości. To historia przeistaczania się niewinnej dziewczyny w dojrzałą i pewną siebie kobietę. To opowieść o rozwijaniu zmysłów do granic możliwości, talentu i pasji, o uzależnieniu od drugiej osoby i tęsknoty.

Czasami w życiu trzeba wykorzystać każdą szansę jaką daje nam los. Życie to lekcja. Polecam tą niezwykłą szkołę zmysłów.

Magdalena Wentrys

awiola | 2015-09-11
Przeczytana: 11 września 2015

"Znakomicie, wszystko się zgadza, pierwszy temat był utrzymany w dynamice piano, ale teraz wchodzą werble, a puzony i trąbki łączą się w jedność, symfonia nabiera mocy (...)".

Aby stworzyć coś oryginalnego - ponadczasowe dzieło, które nawet po naszej śmierci będzie nadal istniało dla potomnych, artysta musi być otwarty. Otwarty na różnorakie, nowe doznania, gdzie zmysły rozwinięte do wszelkich, możliwych granic, otwierają wrota do innego świata. Przekonała się o tym bohaterka najnowszej powieści Agnieszki Walczak-Chojeckiej – autorki, która do tej pory nie miała nic wspólnego z nurtem literatury erotycznej. Za sprawą "Włoskiej symfonii" właśnie się to zmieniło.

Agnieszka Walczak-Chojecka posiada bardzo bogaty życiorys. Swoją przygodę z literaturą rozpoczęła już w wieku pięciu lat, publikowała swoje wiersze w "Poezji" i "Nowym wyrazie", pisała również słowa piosenek m. in. dla Piotra Rubika. Autorka zagrała jedną z głównych ról w filmie "Grzechy dzieciństwa", a także...

Kasiek | 2015-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2015

Piękna okładka i wzniosły tytuł sprawiły, że oczekiwałam właśnie takiej książki - pięknej i wzniosłej. Jednak nie do końca taką otrzymałam. Z jednej strony książkę przepełniają uczucia, emocje, wszechobecna muzyka, a także piękne włoskie krajobrazy, ale z drugiej strony wszystko to przeplata się z dość rzeczowymi opisami i licznymi, często niezbyt smacznymi scenami erotycznymi. Czasami, poddając się nastrojowi, odnosiłam wrażenie, że czytam piękną, poważną literaturę, a czasami dość prymitywny erotyk. No bo co mam pomyśleć czytając takie zdanie "Gdy tylko chłopak kładł głowę na jej kolanach, natychmiast zabierała się za ich (wągrów) namiętne wyciskanie, co było dla niej namiastką zbliżenia." Właśnie takie "wstawki" powodują, że trudno mi jednoznacznie ocenić tę książkę, bo sama fabuła jest interesująca, zakończenie, choć oczywiste, jest wzruszające, ale niektóre opisy nie pasują do całości.

Kasia | 2015-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2015

Włoska symfonia, książka pełna pięknych dźwięków, obrazów i emocji ale zdecydowanie na jeden wieczór. Przygoda polskiej studentki Akademii Muzycznej i włoskiego Maestro. Trochę bajkowa i nierealna historia, ale pozwala się odprężyć.
Polecam.

Aga CM | 2015-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Powyższa książka w przeważającej mierze jest powieścią obyczajową. Może pokusiłabym się także o stwierdzenie, że "Włoska symfonia" została zabarwiona lekko elementami bardziej pikantnego romansu. Jednak do erotyku to jej dość daleko. Szczególnie, że fabuła bardziej skupia się na opisie codziennych relacji międzyludzkich niż na sferze erotycznej. Muszę przyznać, że oczekiwałam czegoś zgoła innego, skoro na tylnej okładce widnieje napis "tylko dla dorosłych". A otrzymałam nie całkiem to co się zapowiadało. Zatem o czym jest ta książka?

Miło mi było powrócić wraz z bohaterami tej książki do słonecznych Włoch. Wspomniane tu tereny wprost idealnie nadają się jako tło do gorącego romansu. Atmosferę autorka urozmaiciła dodaniem elementów muzycznych. Tak. Przyznaję, że jestem miłośniczką muzyki klasycznej. Wątek powolnego rozbudzania zmysłów głównej bohaterki także wydał mi się ciekawy. Jednak na tym koniec zachwytów. Teraz nadszedł moment krytyki. Ci, co czytali "Pięćdziesiąt twarzy...

PaniKa | 2015-07-26

Marianna Wisłocka jest studentką trzeciego roku Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Ma niebywały talent do gry na flecie, a jej marzenie to skomponować niezwykłą symfonię, dzięki której będzie mogła zaistnieć w świecie muzyki. Pewnego dnia, od swojej akademickiej nauczycielki dostaje propozycję wyjazdu do Włoch, w celu zagrania w orkiestrze słynnego Antonia Balamonte, najsłynniejszego kompozytora i dyrygenta ostatnich lat. Marianna wie, że ten wyjazd to dla niej jedyna szansa i choć ma pewne obawy, decyduje się skorzystać z propozycji nauczycielki. Ekscentryczny i niebywale przystojny maestro, od pierwszej chwili intryguje dziewczynę i to na tyle, że ta, godzi się na nietypowe szkolenie, które ma pomóc rozbudzić jej zmysły. Marianna pod batutą maestra odkrywa świat namiętności, o jakim dotychczas nie śniła. Co z tego wyniknie? Jakie plany ma względem niej Antonio? Jakie będą konsekwencje jej decyzji?

"Włoska symfonia" Agnieszki Walczak-Chojeckiej to magiczna opowieść o...

Cyrysia | 2015-06-23

Mówi się, że miłość i muzykę trzeba czuć całym sobą, a później oddać ją przez emocje. Wtedy i tylko wtedy można dostrzec prawdę…

Marianna Wisłocka jest studentką trzeciego roku Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Ma niebywały talent do gry na flecie. Od dawna marzy, aby stworzyć taki utwór, dzięki któremu cały muzyczny świat oszaleje. Pewnego dnia zupełnie niespodziewanie Marianna otrzymuje propozycję wyjazdu do Włoch, by zagrać w Balamonte’s Orchestra pod batutą słynnego Antonia Balamontego, jednego z najznakomitszych kompozytorów i dyrygentów dwudziestego pierwszego wieku. Przystojny i nieco ekscentryczny maestro od pierwszych chwili budzi w nieśmiałej flecistce fascynację i podziw. Dlatego bez sprzeciwu zgadza się wziąć udział w jego oryginalnym szkoleniu, dzięki któremu rozbudzi swoje zmysły, przesunie granice i uwolni twórcze ambicje. Co z tego dalej wyniknie? Jakie będą konsekwencje tej nietypowej lekcji?
CAŁOŚĆ RECENZJI W...

Czytaliście już literaturę zmysłów? (Brzmi to znacznie lepiej niż "erotyk").
Dziś przedstawię Wam więc "Włoską Symfonię" polskiej autorki, Agnieszki Walczak-Chojeckiej, o której usłyszałam wcześniej, a to za sprawą powieści "Gdy zakwitną poziomki".

"Włoska Symfonia" to powieść wielowymiarowa, działająca na zmysły. Poznajemy Mariannę Wisłocką, nieśmiałą studentkę, flecistkę. Dostaje ona propozycję wyjazdu do Włoch, a dokładniej na wybrzeże Amalfi, by występować w orkiestrze ekscentrycznego Antonia Balamonte. Marzeniem kobiety jest stworzenie własnej symfonii. Świat, do jakiego się wybiera, wciąga ją w niebezpieczną grę. Czy Marianna jest gotowa zaryzykować?

Powieść oceniam jako bardzo dobrą - lekki język, ładny styl, barwna postać Antonia, pięknie odmalowane w powieści krajobrazy Amalfi, subtelne, nienachalne sceny erotyczne. Właśnie na to wszystko składa się kawał dobrej literatury zmysłów. Agnieszka Walczak-Chojecka w swojej powieści nie pokazuje zbyt wiele, ale dzięki temu,...

Anna | 2015-09-20
Przeczytana: 19 września 2015

„Włoska symfonia” Agnieszki Walczak-Chojeckiej, książka o pięknej okładce i jeszcze piękniejszym tytule. Dla mnie wielkie rozczarowanie. Wiedziałam, że to powieść z serii z tulipanem.
„Zmysłowa gra, która niebezpiecznie wciąga” –Magdalena Witkiewicz.
Spodziewałam się jednak czegoś innego. Przecież o miłości fizycznej można pisać pięknie. Udowodniła to choćby Magdalena Witkiewicz w „Szkole Żon” i „Pensjonacie marzeń".
We „Włoskiej symfonii” nic mnie nie urzekło. Ani opisy zbliżeń męsko-damskich, ani damsko-damskich ani…”Na kanapach, fotelach i stołach ludzkie ciała sklejone były w pary lub splecione
w miłosnym uścisku po trzy, a nawet cztery”
Powieść Agnieszki-Chojeckiej to książka erotyczna. Zgoda. Żeby chociaż ten erotyzm pokazany był na kanwie wielkiej miłości, która poruszyłaby serce.
„Zmysłowa gra, która wciąga”. Wciąga bohaterkę, ale nie czytelnika. Mnie nie wciągnęła.
Może jednak kogoś… spróbować możecie na własną odpowiedzialność.

Chociaż jest jedna scena, która...

gosia123 | 2015-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2015

Okładka przecudnej urody,a treść?? coż chyba nie dla mnie:)

Pokrecona | 2016-11-20
Przeczytana: 17 listopada 2016

Jest to powieść wielowymiarowa. Aromatyczne zapachy upajają a melodia oszałamia. Historia jest pełna magnetyzmu i wciąga niczym wir w świat erotycznej zmysłowości.
Niektórzy rodzą się już pisarzami i do takich ludzi właśnie należy Pani Agnieszka.