Włoska symfonia

Patronat LC
Agnieszka Walczak-Chojecka literatura obyczajowa, romans 300 str.
Seria z Tulipanem

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kraina zmysłów

11 Link do recenzji

Jest to erotyczna opowieść o gwałtownym i burzliwym dojrzewaniu młodej flecistki do roli kobiety i muzyka, w czym główną rolę grał włoski maestro.

Od początku wciągająca książka. Oczami wyobraźni widziałam nuty, próby symfonii czy czułam wszystkie uwalniane w bohaterce zmysły. Polecam

To jest książka o sile miłości. Opowiada o zwykłej, prostej dziewczynie z małego miasteczka w Polsce , która trafiła na wyjątkową nauczycielkę gry na flecie. Pomogła jej wyjechać do Włoch aby uczyć sie gry od mistrza Antonio Balamonte. Powiedziała jej iż zna go i jej załatwi lekcje . Wyjechały do koleżanki nauczycielki, która ma przystojnego syna. Jak się okazuje mentorka...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękna historia o miłości i przeistaczaniu się niesmiałej dziewczyny z poczwarki w motyla.
Marianna ,główna bohaterka ma niewątpliwy talent muzyczny ,który pomaga jej rozwijać Zofia w rodzinnym miasteczku i motywuje ona ojca dziewczyny -który kiedyś był wojskowym i jest domowym despotą aby mogła uczyć się dalej w Warszawie w Szkole Muzycznej .
Talent i urodę Marianny,...

To powiesc erotyczna mowiaca o kobiecych zmyslach i pasji jaka jest muzyka. Marianna jest niesmiala flecistka ktorej marzeniem jest skomponowac wlasna symfonie. Czy jej sie uda i co przy tym zyska mozna przeczytac w tej bardzo ciekawej i wciagajacej ksiazce ktora mile mnie zaskoczyla.

Ciekawy tytuł, przyciągająca wzrok okładka, intrygujące opinie/opisy na okładce ("Zmysłowa gra, która niebezpiecznie wciąga" czy "(...)gwarantuję, że Wy też się w niej zatracicie"). Niby wszystko pięknie i ładnie, ale książka nudna, ten jej erotyzm trochę wymuszony, taki na siłę. ja jestem na nie

erotyk - nawet fajnie napisany chociaż powiem szczerze zaczynając czytać nie wiedziałam że to erotyk :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

" – Zmysły prawdziwej artystki powinny być wyczulone do granic możliwości, twoje receptory muszą odczuwać więcej, dużo więcej niż innych. Tylko wtedy będziesz mogła naprawdę tworzyć."
Marianna Wisłocka jest utalentowaną lecz bardzo skromną flecistką, która nagle dostaje propozycję nie do odrzucenia. Wraz ze swoją nauczycielką wyrusza do Włoch, gdzie ma zagrać pod batutą...

Opisana historia banalna i sztuczna. Nie mogę powiedzieć ,że jest to opowieść o kobiecych zmysłach. Język mało literacki a opisy odczuć zmysłowych kobiety, to raczej zdania z poradników lub rozmów z seksuologami na temat problemów życia seksualnego kobiet. Takie co gdzie się znajduje i jak się to powinno. Książkę przeczytałam , bo nie zostawiam nieprzeczytanej książki,...

Mimo, że mam dreszcze na widok polskich imion, nazw miejscowości itp. w książkach, to bardzo miło spędziłam czas. Może dlatego, że to były Włochy :)

Dyskusje

• Literatura polska