Okładka książki Gorączka romantyczna

wydawnictwo
Słowo Obraz Terytoria
typ
papier
7,19 (48 ocen i 0 opinii)

Opis książki

"Gorączka romantyczna" czytamy we "Wprowadzeniu" Marii Janion to fantastyka i przeżycie kosmosu, to tragizm i rewolucja, to frenezja i niepodległość, to przede wszystkim odkrycie nowej cudowności. Cudowność rzeczywistości stała się dla romantyków podstawową formułą wiedzy o rzeczywistości, o jej nieprzewidywalności, ruchliwości, zmienności. Z "Gorączki romantycznej" uczyliśmy się wiedzy o romantyzmie jako kulturze napięć i antagonizmów, sporów i dialogów. To ta książka pokazywała nam potęgę i słabość romantyzmu, jego dwuznaczny czar i jednoznaczną mądrość. I to ta książka dla wielu czytelników była jedną z doniosłych lekcji obywatelstwa, mądrej polskości i rozumnego człowieczeństwa.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl