sakura

Kolejny tom Wielkiej Historii Literatury Polskiej. Ukazuje dzieje literatury polskiej w czasach Młodej Polski. Rozdziały: Europejski modernizm i Młoda Polska; Narodziny Młodej Polski; Poezja Młodopolska; Dramat i teatr młodopolski; Powieść i nowela; Krytyka literacka; historia literatury; Literatura dla dzieci i młodzieży; Literatura faktu; Literatura ludowa; Literatura obca w przekładach; Filozofia i historiografia; Bilans Młodej Polski i jej losy podzwonne.

Gwiazdopatrznia | 2016-07-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam :)

Młoda Polska - jeden z okresów powodujący zimne dreszcze u każdego studenta filologii polskiej. ;) Mimo to warto zgłębić ten ciekawy okres. :)

Lenkaite | 2013-01-27
Przeczytana: kwiecień 2008

Respect

Delur | 2012-03-18

To pierwsza przeczytana przez mnie książka tej serii. Dobra synteza tej epoki, napisana jasnym, żywym językiem (w przeciwieństwie do np. Baroku). Młoda Polska jest ułożona logicznie i przejrzyście, nie jest zbyt gruba.

sPinacz | 2011-07-06
Na półkach: Przeczytane, Filologiczne
Przeczytana: grudzień 2010

Jeden z najlepszych podręczników białej serii. Konkretny i ciekawy.