Janion. Transe - traumy - transgresje. 1: Niedobre dziecię

Okładka książki Janion. Transe - traumy - transgresje. 1: Niedobre dziecię
Maria JanionKazimiera Szczuka Wydawnictwo: Krytyka Polityczna Seria: Seria z Różą biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik

Oficjalne recenzje i

Przypadki człowieka myślącego

Link do recenzji

3981 120 152

Wspaniała rozmowa z niesamowitą kobietą.

Nuda.

Jedynie niektóre osobiste wspomnienia Janion - nieco bardziej interesujące.

W tym "wywiadzie-rzece" przyznaje się dosyć otwarcie do swojego zainteresowania kobietami. Wyjawia swoje prowincjonalne pochodzenie.

Wydaje mi się dosyć prostą i mało ciekawą osobą, o dużej wiedzy literacko-encyklopedycznej.

Ktoś powiedział o niej, że przypomina Google... :)

Szczuka pyta, Janion odpowiada... albo i nie. Ale robi to z taką klasą, że tylko proszę "Jeszcze, jeszcze!"

inspirujące i miłe do poczytania

Skan dziennika przeczytanych lektur – najlepsza sprawa! Najbardziej zaciekawiło mnie przeczytanie o historii nauczania Marii Janion i jej codziennym procesie pracy.

Otarcia o Wikipedię występujące w wywiadzie dały mi również do myślenia o względności punktów widzenia, ugruntowały w opinii o niemożliwości obiektywizmu, zarazem rzucając na tę opinię nowe światło.

niestety jestem rozczarowana :(

Powiem tak: za Marię Janion: 8 punktów, za Kazimierę Szczukę: –5 punktów. Wychodzi 3 punkty, niestety. Szkoda, że za tę robotę nie wziął się ktoś trochę bardziej kompetentny intelektualnie i mniej zaparty w swoich zapatrywaniach. Ale najwyraźniej pani Maria nie mogła się rozstać ani na chwilę ze swoją faworytą, którą, niestety, stworzyła :/

Pierwszy tom, „Niedobre dziecię„, poświęcony jest niełatwemu dzieciństwu, naznaczonemu wojną dojrzewaniu i początkowi drogi akademickiej Janion. Pełna recenzja dostępna na https://nonienotak.wordpress.com/2017/05/20/dziwnosci-profesor-misi/

to masakra i beznadzieja. ludzi naciąga na kasę aby kupowali ten szajs

Bardzo mądra osoba.

• Chcę w prezencie
  • 2020
  • Ebooki
  • 2013
  • 2021

Dodaj cytat z książki Janion. Transe - traumy - transgresje. 1: Niedobre dziecię