Alicja i Lustro Zombi

Tłumaczenie: Jan Kabat
Cykl: Kroniki Białego Królika (tom 2)
Wydawnictwo: HarperCollins
Through the Zombie Glass
młoda_pisarka

Zombi skradają się nocą. Zapomnijcie o krwi i mózgach. One pragną ludzkich dusz. Niewiele mogą mi odebrać, skoro straciłam wszystko, co najcenniejsze: rodzinę i przyjaciół. Ale po kolejnym ataku zrozumiałam, że zawsze może być jeszcze gorzej. Nagle lustra wokół mnie ożyły, a ja zaczęłam słyszeć głosy umarłych. Mroczna siła popycha mnie ku złu, każe robić straszne rzeczy. Potrzebuję pomocy, by uciszyć ciemność, której pozwoliłam przemówić. Nie mogę się poddać…

źródło opisu: http://harlequin.pl

źródło okładki: http://harlequin.pl

Urmurmina | 2015-03-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ali nauczyła się walczyć z zombi, zyskała nowy dom i chłopaka. Jednak, gdy zostaje ugryziona przez zarażonego zombiczną toksyną kolegę, dzieje się coś dziwnego. Dziewczyna w swoim lustrzanym odbiciu widzi drugą duszę, która się w niej rodzi - Ali Zombi. Wszyscy są zagrożeni w jej otoczeniu, a "kombinezony" pragną dostać ją w swoje ręce. Czy pokona swoje drugie gnijące "ja"? Czy wszyscy - razem z Cole'em - się od niej odwrócą?

Druga część podobała mi się równie mocno, co pierwsza. Tyle się działo, a relacja Cole-Ali czasem tak trzymała mnie w napięciu, że nie mogłam oderwać się od czytania. I pojawienie się Gavina i Veroniki, którzy wszystko komplikują między parą - fajne zagranie autorki. Nie mogłam się również doczekać finału i tego, kiedy dowiem się, czy Ali wreszcie pokona w sobie zombi i jak będzie wyglądała dalej jej relacja z Cole'em oraz z innymi zabójcami. Natomiast walki z "kombinezonami" stały się jeszcze ciekawsze niż w pierwszej części!
Bardzo dobra seria, po prostu....

O ile pierwszej części dałam szansę, przebrnęłam przez wątki, od których się skręcałam i gotowałam w środku, tak tutaj już mi się nie chce.

Pierwszy rozdział - Coley Guacamole… King Cole… Serio ? Już się zraziłam na wstępie, ale leciałam dalej.

Dobrnęłam do około jednej trzeciej książki, gdzie większość to było pięćdziesiąt twarzy Cole’a Hollanda, który w wieku nastoletnim ma więcej byłych dziewczyn niż niejeden dorosły człowiek, kolejne erotyczne wizje Ali, dla urozmaicenia z kimś innym, dwie średnio ciekawe akcje z zombie i jedyna rzecz, dla której mogłabym czytać tę książkę dalej, a dokładniej kwestia tego, co się dzieje z Alicją? Ale nie chce mi się brnąć przez całe morze bzdur, żeby się tego dowiedzieć. Najwidoczniej nie jest to lektura dla mnie.

Nie oceniam, bo nie skończyłam.

Światło rozprasza mrok...światło rozprasza mrok...światło pochłania ciemność.
Co jeśli tą ciemnością okazuje się być jedna z najdzielniejszych i najsilniejszych zabójczyń?
Co jeżeli mrok skrada się w niej niepostrzeżenie,powoli,atakując,infekując każdą jej komórkę?
Co jeśli nie będzie odwrotu?
Co jeżeli zew zabijania będzie nie do opanowania?
Co jeśli...

Cole Holland jest oddychającym "panem niezdecydowanym",dokładniej jest jak najbardziej zdecydowany na przytupnięcie myśli,że angażowanie się nie jest dla niego.
Wielki,groźny zabójca boi się odtrącenia?
Atak zombi nie przeraża go tak jak,zawód jaki mogą mu sprawić inni,odchodząc?
Powiem Wam coś o King Cole,chłopak za dużo stracił w życiu,żeby pozwolić sobie na kolejne ryzyko.
Kto nie ufa,ten nie ma - ta lekcja,przyjdzie jednak dla niego trochę za późno.

Prawda - od ostatnich wydarzeń tego Ali trzyma się kurczowo.
Zmiany - osaczają ją na każdym kroku.
Panika,och panika wyzwala to co najgorsze.

Kiedyś były tylko cztery ściany...

vampireheart | 2014-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Są książki, których kontynuacji nie możemy się doczekać. Z uwagą śledzimy, kiedy książka trafia do sprzedaży i od razu zamawiamy, bądź pędzimy do księgarni po swój egzemplarz. Ale są też książki, o których kontynuacji nie mamy pojęcia, a nawet jeśli mamy- nie planujemy ich czytać. I taka właśnie była moja przygodna z Kronikami Białego Królika.

Po pierwszą część sięgnęłam, zaintrygowana tytułem, okładką i tematyką. Coś innego na półce z o takiej tematyce. Żadne wampiry, żadne wilkołaki, wróżki, czarodzieje, czy elfy. Miała swoje plusy i minusy. Byłaby ciekawa, gdyby nie irytowało mnie ciągłe ubolewanie głównej bohaterki, dlatego trochę czasu zajęło, zanim trafiłam na drugą część. Czytać, nie czytać? Doszłam do wniosku, że zrobię to, kiedy nie będę miała nic innego do wyboru w księgarni. Robiąc listę książek, jakie chciałabym dostać pod choinkę, w przypływie impulsu dopisałam "Alicję i lustro zombi". Ot tak. Tylko dlatego, że lubię kończyć serie, których książki mam już na swoim...

Książniczka | 2014-08-20

Poprzednia część podobała mi się na tyle, że sięgnęłam po kolejną - i według mnie ta jest o wiele lepsza. Świetny jest sam pomysł, że zombi to nie rozkładające się trupy z odpadającymi kawałkami ciała, żywiące się mózgami, tylko istoty duchowe, z którymi można walczyć również tylko w duchowej postaci.

W drugim tomie serii wciąż jest dużo akcji, ale o wiele mniejszy nacisk położony jest na wątek miłosny. Wciąż oczywiście jest to ważny wątek, ale już nie jest na pierwszym planie, mimo że życie miłosne Alicji nie układa się tak dobrze jak by chciała, a wręcz jest w zupełnej rozsypce. Alicja ma teraz dużo ważniejszy problem: powstało w niej coś, co stanowi zagrożenie dla niej i całego jej otoczenia. Patrzy w lustro i widzi w nim siebie, ale inną... Alicję z czarnymi smugami na ciele, która śmieje jej się w twarz. Dlaczego tak się dzieje? Tym razem ugryziona Alicja nie zwalczyła w sobie toksyny... Wytworzyła natomiast drugą siebie - zombi, i ciągle słyszy jej potworne podszepty...

Alicya Oss | 2014-06-01

Ostrzegam: wszystko, co zarzucę tej powieści, dla fanów tego gatunku, może okazać się ogromnym plusem. Każdemu według potrzeb.

Tym razem się nie rozczarowałam, ponieważ wiedziałam już, że to nie jest żadna powieść grozy, tylko paranormal romance. Sięgałam po tę pozycję w pełni świadoma tego, co biorę do ręki. Chciałam odmiany, chciałam innej literatury, myślałam, że dam radę. Obiecałam sobie nie zważać na sztampę. Nie przymknęłam jednak na nią oka - bo śmiałam się do łez i chcę się tym śmiechem podzielić z Wami. Poza tym owszem, ten gatunek rządzi się swoimi prawami, nie oznacza to jednak, że można mu wszystko wybaczać. Pewnych kwestii nie mogę przemilczeć.

W recenzji do pierwszej części miałam kilka pytań. W tym tomie uzyskałam na nie odpowiedzi, co mnie usatysfakcjonowało. Może więcej osób miało to same wątpliwości i przekazało je autorce: Czy zombi wypełzają tylko w jednym miejscu? Czy są inne walczące grupy? Otóż okazuje się, że zło w tej formie czai się wszędzie, a...

Przy_kawie_z_ksiazka | 2014-06-30

Kojarzenie "Alicji i lustra zombi" z "Alicją w krainie czarów" jest błędem. Alicja Bell nie ma nic wspólnego z Alicją, którą znamy z bajki z dzieciństwa. Ta Alicja jest jej całkowitym przeciwieństwem - nie jest zagubioną dziewczynką szukającą powrotu do domu. Wydaje się, że temat zombi już był poruszany tyle razy w filmach, serialach i książkach, że widzom i czytelnikom może wychodzić bokiem. Jednak nic bardziej mylnego - ta książka jest na to dowodem. Pierwszą myślą przed przeczytaniem było to, że będzie to kompletna porażka, ta sama historia powielana przez kolejnego autora.

"Alicja i lustro zombi" jest drugim tomem serii "Kronik Białego Królika". Alicja Bell walczy z zombi razem z grupą zabójców. Jej życie nigdy już nie będzie takie samo, a zegar nieubłaganie odmierza czas. Podczas jednej z walk zostaje ranna i zainfekowana - od tego momentu walczy z zombiakami nie tylko fizycznie, ale i wewnętrznie. Ma dość ciekawe objawy. Otóż, gdy przegląda się w lustrze jej odbicie porusza...

comboometga | 2014-08-04
Przeczytana: 29 lipca 2014

Druga część mojej ulubionej trylogii jeszcze bardziej mnie zaskoczyła.Nie muszę dużo mówić byście domyślili się jak bardzo zachwyciła mnie ta książka( i tak powiem XD)
Gena Showalter stworzyła naprawdę cudowną historię,od której nie można się oderwać.
Nie chciałabym opisywać wydarzeń bo dałabym same spojlery,więc powiem tylko,że Alicja się zmienia.Pytanie dla was:jak? tego już musicie dowiedzieć się sami.Naparawdę warto.
Chyba jeszcze nigdy nie chciałam wrócić do książki tak bardzo by za nią szaleć jak durna - wspaniałe uczucie.
Mam nadzieję,że Gena napisze czwartą część - trzecia ukaże się prawdopodobnie 30 października *.*
NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ KOLEJNEJ CZĘŚCI! <3

Juliaxxx | 2015-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2015

Po pierwszej części od razu sięgnęłam po następną. Czytając 2 tom zdałam sobie, że wszystkie książki są pisane podobnie co trochę mnie zraziło. Główna bohaterka ma super moce, które inni też chcą posiadać. Ma przy sobie swoją drugą połówkę, ale kłótnie też się zdarzają.
Tajemnicze lustra, zło, które czyha za rogiem i nie są to tylko zombie, ale równie niebezpieczne kombinezony. Walka o bliskich i ze swoją mroczną stroną, to czeka w następnej części.

Aleksandra | 2017-02-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book

Uwielbiam serie książek. Naprawdę. Gdy przeczytam pierwszą część to muszę, po prostu muszę, sięgnąć po następne. Miło jest spędzić więcej czasu ze znanymi już i lubianymi bohaterami.

Gorzej, gdy seria nie spełnia oczekiwań czytelnika,a jednak coś go do niej przyciąga... Jak magnes. A po głowie kołacze się myśl: "A może kolejna część będzie lepsza? Może mi się spodoba?". I tak właśnie było w moim przypadku z "Alicją...". Pierwsza cześć mnie nie porwała, ale zabrałam się za drugą, mając nadzieję, że będzie lepsza. W końcu już niemal wszyscy wiedzieli o zombie (podchody w poprzedniej części mnie irytowały). A jednak lepsza nie jest. Powiedziałabym, że trzyma poziom poprzedniej części. Niski poziom.

Może faktycznie dla nastolatek lektura ta może być "fajna". Dla starszych osób - raczej nie. Chciałabym sobie odpuścić kolejne części, ale nie wiem, czy myśl: "A może kolejna część będzie lepsza? Może mi się spodoba?" pozwoli mi na to.