Alicja i Lustro Zombi

Okładka książki Alicja i Lustro Zombi Gena Showalter
Okładka książki Alicja i Lustro Zombi
Gena Showalter Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Kroniki Białego Królika (tom 2) fantasy, science fiction
Kroniki Białego Królika (tom 2)
Through the Zombie Glass
HarperCollins
2014-05-21
2014-05-21
2013-09-24
Jan Kabat
gena showalter kroniki białego królika alicja i lustro zombi

Okładka książki Grave Wars Jill Monroe, Gena Showalter
Grave Wars Jill Monroe, Gena S...
Okładka książki Conrad: Falling For the Gravekeeper Jill Monroe, Gena Showalter
Conrad: Fallin... Jill Monroe, Gena S...
Okładka książki Twelve Graves of Christmas Jill Monroe, Gena Showalter
Twelve Graves ... Jill Monroe, Gena S...
Okładka książki Game of Gravestones Jill Monroe, Gena Showalter
Game of Graves... Jill Monroe, Gena S...

1/3 książki była irytująca. Dopiero po tym czasie zaczęło się coś dziać. Relacja Cola i Alicji trąciła infantylizmem na przemian z chaosem. Gdy już udało się to przebrnąć było lepiej. Akcja zaczęła się w miarę rozwijać, pojawiło się napięcie i w miarę sensowną puenta. Podejrzewam, że sięgnę po kolejny tom.

To już drugi raz jak czytam tą książkę i jestem zachwycona tym jak została przeprowadzona. To jest moja ulubiona książka z serii bo dzieje się w niej dużo zawiłości a także dużo miłosnych zagrywek co powoduje że nie da się oderwać od tej książki.
Szkoda że ta seria jest tak nie doceniana i zapomniana bo to naprawdę dobra seria i bardzo ją polecam.

Nie pisałam recenzji poprzedniej części, bo nie byłam pewna, jaki właściwie mam stosunek do tej książki... I w sumie nadal nie wiem. Młodzieżówka, to widać i czuć, z elementami fantastycznymi i kilkoma delikatnymi nawiązaniami do "Alicji w krainie czarów", gdyż to nią właśnie byłą inspirowana owa seria.
Bohaterowie raz wkurzają, a raz się ich kocha i im współczuje, aby po chwili znowu się przez nich irytować. Cole niech się wreszcie zdecyduje, czy kocha Ali czy nie, Alicja to już w ogóle jeden wielki, chodzący mętlik uczuć i emocji, Kat swoim charakterkiem maskuje chorobę, a całą reszta stanowi właściwie tło dla pogmatwanych relacji pomiędzy postaciami. Uwielbiam jednak babcię Alicji, dyć to jest złota kobieta.
Co mi się natomiast podobało, to równowaga pomiędzy pełnymi akcji polowaniami na zombi a spokojnymi scenami w szkole, na mieście czy w domu. Oceniam tę książkę na 5 gwiazdek, bo nie było to tragiczne, ale też mnie jakoś specjalnie nie porwało.

Bohaterowie raz wkurzają, a raz się ich kocha i im współczuje, aby po...

instagram: zauroczona_literatura
link: https://www.instagram.com/p/CdqfYQiM11V/

Po wydarzeniach z pierwszej części wiele się zmieniło.
Alicji coraz częściej śnią się koszmary, które ukazują jeden i ten sam obraz - wypadek w którym zginęli jej rodzice i siostra.
Dziewczyna nie może przestać obwiniać się o los, jaki spotkał jej najbliższych oraz, że ze względu na obrażenia, nie jest w stanie pomóc przyjaciołom w walce z potworami.
Sytuacji dziewczyny nie poprawia fakt, że przez ugryzienie zombie zaczyna dziać się z nią coś złego. Słyszy głosy nakazujące jej różne rzeczy, swoje odbicie w lustrze, które niekoniecznie należy do niej czy czarne plamy występujące na jej ciele.
Czy uda jej się przezwyciężyć zło i uratować jej bliskich przed samą sobą?

Zazwyczaj, czytając drugą część danej serii czy trylogii, porównujemy ją do tej pierwszej - idealnej książki. Często okazuje się ona gorsza, przez co rezygnujemy z dalszego czytania.
Na szczęście, nie dzieje się tak w "Alicji i lustrze zombi". Autorka przychodzi z następną dawką zmagań grupy nastolatków z zombie.
Na początku, stara się przypomnieć czytelnikowi, co działo się w pierwszym tomie. Opisuje najważniejsze zasady tego świata i wydarzenia, które zmieniły bohaterów, przez co odbiorca nie musi wracać do poprzedniej części.
Za ważny aspekt uważam, opisy walk, które są naprawdę dobrze i jasno opisane. Łatwo można zwizualizować sobie daną scenę, co w niektórych książkach, niekiedy jest trudne.

⚠️(Uwaga, mogą wystąpić spojlery)⚠️

Moim zdaniem, na pochwałę zasługują dwa wątki: wewnętrzna walka Alicji z Alicją Zombie (którą odbierałam jako walkę z własnymi słabościami, pokusami, maskami, które czasami przywdziewamy) oraz chęć uratowania własnego dziecka nie zważając na konsekwencję swoich działań (tutaj natomiast zauważyłam, że bohater, działa w stylu "makiawelizmu", poglądu uważającego, że "cel uświęca środki".
Nie patrzy on na własne sumienie, którego powoli się wyrzeka. Interesuje go tylko i wyłącznie osiągnięcie wyznaczonego celu.)

Historia ta, nadal ciekawi mnie tak samo jak trzy lata temu.
Pomimo, innego spojrzenia na problemy przedstawiane w utworze cały czas zachwyca mnie i łapie za serce.
J.

instagram: zauroczona_literatura
link: https://www.instagram.com/p/CdqfYQiM11V/

Po wydarzeniach z pierwszej części wiele się zmieniło.

1997

Pierwsza czytałam w 2015 roku, i postanowiłam kontynuować podrzucone serie . Bardziej podoba mi się First life i tamtą jest 100kroc lepsza

Drugi tom serii Kroniki Białego Królika, po pierwszym byłam zachwycona i nadal jestem. Akcja bardzo wartka, nie ma czasu na nudę. Byłam tylko na początku zawiedziona że tak szybko zakończył się happy end Alicji i Cole'a, autorka w 100 stron złamała mi serce. Na szczęście potem powoli je sklejała.

Tym razem Alicja zmagać się będzie z ogromnym mrokiem, który chce nią zawładnąć. Przyjaciele się od niej odsuną, i przez to walka o prawdziwe ja staje się jeszcze trudniejsza.

Polecam ❤️

Tym razem Alicja zmagać się będzie z ogromnym mrokiem, który chce nią...

Tom drugi Kronik Białego Królika. Życie to nie bajka, o czym przekonała się nasza bohaterka Ali Bell.
Straciła rodzinę i przyjaciół. Kogo jeszcze straci w tej wojnie? Bo to jest wojna, nie ma wątpliwości.
Czy może być jeszcze gorzej?
Chcielibyście usłyszeć słodkie kłamstwo - Najgorsze już minęło?
Niestety odpowiedź brzmi :Tak, zawsze może być gorzej.
Najgorsze koszmary dziewczyny zaczynają się sprawdzać, gdy zostaje ugryziona, a antidotum nie działa tak do końca na nią.
Lustra wokół Alicji zaczynają ożywać, a w nich jej mroczna wersja A. Z.
Czy naszej bohaterce uda się pokonać swoją ciemną stronę, czy może przyjdzie jej zapłacić najwyższą cenę?
Będzie pomocą, czy zagrożeniem dla pozostałych Zabójców?
Polecam. Trzyma w napięciu do samego końca.

Czy może być jeszcze gorzej?
Chcielibyście usłyszeć słodkie kłamstwo - Najgorsze już minęło?
Niestety odpowiedź brzmi :Tak, zawsze może być gorzej.
Najgorsze koszmary...

Ulubiona część ze wszystkich "Kronik Białego Królika"!! Polecam do przeczytania, szczególnie nastoletniej publiczności, gdyż rzecz dzieje się, gdy większość bohaterów jest w okresie licealnym. Wciągająca, wywołująca wiele emocji w czytelniku, przyjemna fabuła. Wciągnęłam ją z zapartym tchem!

Uwielbiam Alicję i jej przygody. Tym razem miałam mniej czasu niż chciałam. Fajnie było sobie przypomnieć tą historię. Teraz czekają mnie kolejne części, których jeszcze nie czytałam. Jestem ciekawa jak dalej potoczy się akcja.
Co do tego tomu. Jestem w stanie zrozumieć i sobie wyobrazić walkę pomiędzy Ali i A.Z.

Spadek w porównaniu do pierwszej części, która też świetna nie było. Jedyny ciekawy motyw to "mroczne wcielenie" Alicji. Niestety rozwiązanie tego wątku było mało porywające. Całość książki w zasadzie skupia się na rozwijaniu toksycznej i niedojrzałej relacji pomiędzy dwójką głównych bohaterów. Plus za to, że czyta się lekko i momentami ciekawe poczucie humoru.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to