Tajemny ogień

Cykl: Tajemny ogień (tom 1)
Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte
The Secred Fire
young adult, paranormal

Dzielą ich setki kilometrów, łączy przeznaczenie. Taylor Montclair (Anglia) Pewnego dnia wybuch złości Taylor powoduje, że przedmioty wokół niej zmieniają swoje położenie, a silne emocje zakłócają przepływ elektryczności. Dziewczyna poznaje szokującą prawdę o swoim pochodzeniu. Dowiaduje się, że drzemie w niej tajemny ogień. Sacha Winters (Francja) Setki lat temu na stosie spłonęła...

Dzielą ich setki kilometrów, łączy przeznaczenie.

Taylor Montclair (Anglia)

Sacha Winters (Francja)
Setki lat temu na stosie spłonęła alchemiczka, która rzuciła klątwę na trzynaście pokoleń pierworodnych synów z rodu jej zabójców. Sacha jest trzynasty – za osiem tygodni ma umrzeć. Na świecie jest tylko jedna osoba, która może mu pomóc.

Czy Taylor i Sacha zdążą się odnaleźć, nim on zginie, a świat pochłonie ogień?

Pradawna moc i śmiertelna klątwa, szaleńczy wyścig z czasem i walka z przeznaczeniem. Akcja Tajemnego ognia pędzi jak rollercoaster!

źródło opisu: www.otwarte.eu

źródło okładki: http://www.otwarte.eu/

Fragment książki

Oficjalna recenzja
Angelika książek: 1132

Magia, alchemicy i pradawna klątwa

C.J. Daugherty stała się jedną z moich ulubionych autorek po tym, jak przeczytałam napisaną przez nią serię książek „Wybrani”. Byłam zauroczona historią nastolatki, która trafia do staroświeckiej szkoły z internatem, gdzie dzieją się tajemnicze i często niepokojące rzeczy. Poza samą fabułą bardzo przypadł mi do gustu też styl pisania autorki, więc długo się nie zastanawiałam, czy sięgnąć po jej kolejną książkę. Tym razem C.J. Daugherty zaprosiła do współpracy drugą autorkę - Carinę Rozenfeld. Wspólnymi siłami stworzyły dylogię pod tytułem „Tajemny ogień”, którą rozpoczyna powieść o tym samym tytule.

Tym razem nie jest to już thriller młodzieżowy, ale bardziej przygodówka z elementami fantastyki. Akcja początkowo toczy się dwutorowo - poznajemy Taylor, siedemnastoletnią Angielkę, która chodzi aktualnie do liceum i pilnie się uczy, żeby w przyszłości studiować w Oksfordzie oraz Sachę - nastolatka mieszkającego we Francji, który olewa szkołę i wdał się w nieciekawe towarzystwo. Ich drogi się krzyżują, kiedy nauczyciel zleca Taylor zadanie - dziewczyna ma dawać Sachy korepetycje z języka angielskiego przez Internet. Mniej więcej od tego momentu w życiu dziewczyny zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Miewa bóle głowy, które przechodzą momentalnie, kiedy tylko rozmawia z Sachą, a także odkrywa w sobie pewne nowe niespotykane zdolności. Wkrótce Taylor dowiaduje się na swój temat wielu rzeczy, o których istnieniu nie miała wcześniej pojęcia. Okazuje się, że z Sachą łączy ją dużo więcej wspólnego niż tylko szkolne zadanie. Razem będą musieli zmierzyć się z pradawną mocą i śmiertelną klątwą, jaka ciąży na rodzinie Sachy. Czy uda im się przerwać tragiczny ciąg wydarzeń i uratować chłopca przed śmiercią?

Pomysł na fabułę jest naprawdę ciekawy i bardzo fajnie sprawdza się tu połączenie współczesnych nastolatków z pradawną klątwą, alchemikami, czarownicami i różnymi nadprzyrodzonymi mocami. Historia jest oryginalna i potraktowana w ciekawy sposób, jeśli chodzi o konstrukcję, bo początkowo śledzimy akcję dwutorowo - mamy dwoje nastolatków, pochodzących z różnych krajów, o innych zainteresowaniach oraz planach na przyszłość i wydaje się, że ich drogi nigdy nie powinny się przeciąć. Czytelnik czeka więc z rosnącym zainteresowaniem na ten moment i rozwinięcie ich znajomości. A jest to znajomość nietypowa, bo w bardzo krótkim okresie czasu całkowicie odmienia ich życie. Na jaw wychodzą powiązania między rodzinami nastolatków i dowiadują się oni o niebezpieczeństwach i odpowiedzialności, jaka na nich ciąży. Muszą przejść przyspieszony kurs dojrzewania i zapomnieć o swoich dawnych problemach, które teraz wydają się niezwykle błahe.

Przyznam, że nie jest mi łatwo jednoznacznie ocenić „Tajemny ogień”. Sama koncepcja tej powieści, jej fabuła naprawdę bardzo mi się spodobała i jestem usatysfakcjonowana tym, w jaki sposób autorki poprowadziły poszczególne wątki, jednak mimo zainteresowania całą historią, dość opornie czytało mi się tę książkę. Być może wiąże się to z obecnością pióra Cariny Rozenfeld, bo przez poprzednią serię autorstwa C.J. Daugherty wręcz płynęłam. Język, jakim napisany jest „Tajemny ogień” sprawia wrażenie bardziej infantylnego, prostego, nawet zbyt potocznego. Brakuje w nim pewnej finezji, lepiej napisanych, bardziej szczegółowych opisów, porywających dialogów. Być może w drugim tomie ulegnie to zmianie i powieść będzie czytało się po prostu przyjemniej.

Polecam przeczytanie „Tajemnego ognia” osobom lubiącym powieści z nutką magii, nadprzyrodzonych mocy i niebezpiecznych przygód. Myślę, że trafi ona przede wszystkim do młodszej młodzieży, której ta lekka infantylność nie będzie tak raziła w oczy.

Angelika Paterak

Magdalena | 2015-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2015

Świetna książka!
Jak zobaczyłam autora powiedziałam muszę przeczytać, bo seria "Wybrani" jest świetna, a lubię porównywać. To co, że jest jeszcze współautor. Ważne, że jeden się zgadza.
Książka wciąga od pierwszych zdań i cholernie żałuje, iż nie miałam czasu przeczytać jej bez odrywania się od niej.
Historia bardzo mi się spodobała. Pomysł jest odświeżający!
Gorąco polecam!

Virginia | 2016-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2016

"[...] w widoku twardego człowieka o krwawiącym sercu jest coś przygnębiającego. Wydaje się wtedy zaskoczony, zupełnie jakby w momencie, gdy pęka mu serce, uświadamia sobie, że je ma."

Z twórczością C. J. Daugherty miałam okazję spotkać się wcześniej. Przyznam szczerze, że moja przygoda z serią "Wybrani", skończyła się na tomie pierwszym. Choć książka sama w sobie nie była zła, czegoś mi brakowało. Postanowiłam jednak dać autorce drugą szansę, tym bardziej, że książki nie napisała sama. Pisarski duet sprawił, że historię Sachy i Taylor czytało mi się bardzo dobrze. Tym razem na pewno sięgnę po część następną.

Taylor Montclair (Anglia). Główna bohaterka pewnego dnia odkrywa, że drzemią w niej potężne moce. Dziewczyna poznaje szokującą prawdę o sobie i swojej rodzinie. Dowiaduje się, że moc która w niej buzuje zwana jest tajemnym ogniem.

Sacha Winters (Francja). Na jego rodzinę, setki lat temu została rzucona klątwa, która ma obejmować trzynaście pokoleń. Każdy pierworodny z...

Martha Oakiss | 2015-09-26
Przeczytana: wrzesień 2015

Magiczny świat, gdzie spotkamy szepcących ludzi w płaszczach, dziewczynę panującą nad żarówkami i zmartwychwstałego chłopaka.

Taylor to siedemnastoletnia, bardzo dobra uczennica starająca się o miejsce w Oksfordzie. To właśnie ona została wyznaczona, by pomóc w języku angielskim Sachy, rówieśnikowi z Francji. Skupienie się na obowiązkach skutecznie uniemożliwiają coraz częściej nachodzące ją bóle głowy, wysiadające wszędzie wokół żarówki i poczucie przelatującego przez palce czasu. Wydaje się, że i Sacha coś ukrywa i nie zdradza jej wszystkiego. Nie powinno być przecież czymś normalnym skoczenie z pięciopiętrowego budynku na beton – i przeżycie… Prawda?

Z oceną Tajemnego Ognia mam ogromny problem. Przyznam, że nie miałam wcześniej styczności z twórczością żadnej z dwu autorek, jednak wiem, jak wiele osób zauroczonych jest poprzednią serią pani Daugherty. Mogę Wam przysiąść, że sięgnę po Wybranych, by sprawdzić poczynania tej autorki w pojedynkę i w klimatach thrillera. Bo jej...

SilverMoon | 2015-11-15
Przeczytana: 03 listopada 2015

Na Targach książki w Krakowie w sobotę(24.10.15), na stoisku "Moondrive" można było zauważyć najnowszą książkę C.J. Daugherty.
Niestety nie wszyscy mieli tyle szczęścia,by ją zakupić.
Ja osobiście ledwo co jej dotknęłam i już żadnej nie było. Jeszcze ciepła książka była rozchwytywana w mgnieniu oka przez wiele nastolatek i nastolatków.
Ale do rzeczy...
Książka opowiada o młodym mężczyźnie, który ma na imię Sacha.Jego rodzina obarczona jest klątwą, która ma zakończyć się na trzynastym pokoleniu. Sacha jako trzynasty musi umrzeć w swoje 18 urodziny. Nie widząc swojej przyszłości opuszcza szkołę, przyjaciół, wdaje się w hazard i zadaje z niebezpiecznymi ludźmi. Jednak na jego drodze staje pewna dziewczyna Taylor Montclair, która ma być jego internetową korepetytorką języka angielskiego. Sacha z niechęcią zaczyna prowadzić z nią dialogi, jednak dziewczyna zaczyna go intrygować... Kim jest Taylor? Jaką moc w sobie kryje ?
Książka jest po prostu świetna! Nie jestem szczególną fanką...

AngelFire | 2015-10-26
Przeczytana: 26 października 2015

"Moc nie emanowała z Taylor strumieniami ,jak to zazwyczaj bywało.Biła od niej na wszystkie strony,niczym od pulsara"

Taylor Montclair siedemnastolatka mieszkająca z matką i siostrą w Anglii.Wiedzie spokojne życie naładowane książkami i wieloma godzinami nauki.Całą tą rutynę burzy profesor,który chce by pomogła pewnemu francuzowi z angielskim.Zadanie niezwykle trudne,gdyż on tej pomocy nie potrzebuje.

Sacha Winters- mieszka z matką i z siostrą we Francji.Do szkoły nie chodzi bo uważa,że nie ma sensu w końcu za parę tygodni i tak ma umrzeć.Na jego rodzinie ciąży klątwa,że przez trzynaście pokoleń pierworodny w dniu osiemnastych urodzin ginie.

Tych dwoje łączy przeznaczenie.Tylko ona może pomóc mu przeżyć bo to jej rodzina nałożyła tą karę na jego przodków.Nie bez przyczyny mieli się poznać.To co zaczyna się zwykłymi korepetycjami kończy się walką na śmierć i życie.

Każde z nich ma dar.Jeden jest związany z energią,którą można czerpać praktycznie ze wszystkiego,a drugi polega na...

Dominika | 2015-12-25
Przeczytana: 23 grudnia 2015

"Chyba właśnie się dowiedzieliśmy ,dlaczego zwiastuni nie chcieli dopuścić do naszego spotkania..."
"Tajemny ogień" jest po prostu genialną książką . Cała akcja skupia się na dwójce młodych ludzi Taylor Montclair i Sachy Winters.
Taylor to uzdolniona dziewczyna o dobrym sercu, jednak kiedy się złości to powoduje wyburz np żarówek , natomiast Sacha to chłopak , który nie może zginąć przed osiemnastymi urodzinami , chociaż już dawno powinien nie żyć . Zostaje poddany jak by przymusowi korzystania z korepetycji z języka angielskiego . Jego korepetytorką zostaje właśnie Taylor. Po dłuższym czasie okazuje się że ich spotkanie zostało szczegółowo zaplanowane ...
Ich rodziny są ze sobą powiązane od wieków chociaż oni nie mają o tym pojęcia .Z niecierpliwością czekam na kolejną część "Tajemnego ognia" . Polecam każdemu :)

Sweetdreamsxox | 2016-01-22
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Tajemny ogień wciąga, trzyma w napięciu i spowodował, że siedziałam po nocy czytając. Wiedziałam, że C.J.Daugherty mnie nie zawiedzie, książka jest równie genialna jak seria Nocnej Szkoły, kto wie może nawet lepsza!
Taylor Montclair - można rzec, że jest wyjątkowa. Nie bez powodu użyłam tego słowa. Pewnego dnia wybuch jej złości sprawił, że poznała największy sekret. Dowiaduje się, że ma w sobie tajemny ogień, moc dzięki której może wykorzystywać energię wokół niej. Pochodzi z potężnej rodziny.
Sacha Winters - z pewnością nie jest to zwyczajny chłopak, jest arogancki, ma cięty język, ale skrywa głęboko wielką tajemnicę, w środku czuję żal. Wieki temu potężna kobieta rzuciła klątwę na trzynaście pokoleń rodziny.
Taylor i Sacha są sobie niezbędni aby przeżyć, pytaniem jest czy rzeczywiście się odnajdą?
Książka jest pełna napięcia, oczekiwania i niespodziewanych zdarzeń. Niesamowicie mnie pochłonęła, siedziałam chyba do trzeciej w nocy nie mogąc oderwać się od lektury, chciałam jak...

agatrzes | 2015-10-05

Alchemia to pradawna praktyka mająca na celu odkrycie metody transmutacji ołowiu w złoto, lekarstwa na wszelkie choroby oraz eliksiru nieśmiertelności. Filozofia życia, tajemna nauka, której największym sekretem było odrodzenie przez ogień. Dziedzina stanowiąca zainteresowanie ludzkości przez blisko dwa tysiące lat i dająca podwaliny współczesnej chemii. I choć alchemia należy już do przeszłości i wielu kojarzy się z mrocznymi, zabobonnymi praktykami, to jej ideały, wartości i dążenia wciąż wzbudzają fascynację, dlatego też nikogo nie dziwi, że coraz częściej pojawia się w utworach literackich. Ale czy nowocześni alchemicy są lekarstwem na sukces w powieściach dla młodzieży, w których prawie wszystko już było?

Christi J. Daugherty – amerykańska pisarka podbiła serca czytelników cyklem „Nocna szkoła”. Jak sama twierdzi wszystko to, co w życiu cudowne musi rozpocząć się w Paryżu, podczas rozmowy przy kawie. Tak też było w przypadku książki „Tajemny ogień” zawdzięczającej swoje...

-Frosty- | 2016-03-01
Na półkach: Przeczytane, 2016

Książka skończyła się w najciekawszym momencie bez odpowiedzi na najistotniejsze pytania. Z poprzednią serią autorki ("Wybrani") równać się nie może... Trochę się zawiodłam. No i okładka szpetna, a tytuł tandetny. Słabo...

Jeanelle | 2015-11-21
Przeczytana: 18 listopada 2015

Jak mogłabym się oprzeć tak kuszącemu opisowi, skoro uwielbiam te klimaty? Byłam też ciekawa, czy spodoba mi się książka pisana w duecie. Troszeczkę obawiałam się zbyt zauważalnej różnicy w stylu lub braku ciągłości, która za bardzo rzucałaby się w oczy, jednak ta rozbieżność nie jest tak oczywista, dzięki czemu czyta się tą powieść bardzo przyjemnie. Chociaż widzę pewne różnice w kreowaniu postaci, wręcz zastanawia mnie czy byłabym w stanie odróżnić, który bohater jest pomysłem danej autorki ;). Carina Rozenfeld stworzyła wizję cudownego i klimatycznego Paryża, a pani Daugherty częstuje czytelnika obrazami Anglii i popołudniowej herbaty. W tym wypadku duet sprawdził się wyjątkowo dobrze, ponieważ autorki dobrze znają miejsca, o których piszą i dzięki temu mogą zaprezentować odbiorcy te wyjątkowe obszary. Nie wspominając o tym, że moim marzeniem jest odwiedzić oba te kraje... Dlatego tym bardziej urzeka mnie miejsce akcji.

Chciałabym powiedzieć, że główni bohaterowie skradli moje...

8 tygodni, żeby oszukać przeznaczenie

21 października nakładem Wydawnictwa Otwartego ukaże się „Tajemny ogień” – kolejna powieść C.J. Daugherty, autorki, którą pokochały tysiące młodych ludzi w Polsce za jej sagę „Wybrani". C.J. powraca z nową powieścią, napisaną wspólnie z francuską pisarką Cariną Rozenfeld, autorką bestsellerowych powieści fantasy.

Zaproś C. J. Daugherty do swojej szkoły!

W październiku C. J. Daugherty przyjeżdża do Polski. Autorka zapowiedziała, że podczas swojej wizyty odwiedzi wybraną szkołę i spotka się z uczniami. Spraw, żeby to była Twoja szkoła! Wygraj spotkanie w Twojej szkole z autorką kultowych "Wybranych" oraz zestaw 30 książek Moondrive dla szkolnej biblioteki!