Od kiedy cię nie ma

Since I Don't Have You
Anna Halbersztat
literatura piękna
Ag2S

Gdy trzy przyjaciółki: Rachel, Mariel i Jenny równocześnie zachodzą w ciążę, obiecują sobie, że każda z nich będzie kochać pozostałe dzieci jak własne. Jednak gdy córka Rachel umiera, kobieta pakuje się i przeprowadza na odległą grecką wyspę, by odnaleźć spokój ducha i odbudować swój świat na nowo. Mimo to nie może zapomnieć o złożonej przed laty obietnicy. Wynajmuje prywatnego detektywa,...

Jednak gdy córka Rachel umiera, kobieta pakuje się i przeprowadza na odległą grecką wyspę, by odnaleźć spokój ducha i odbudować swój świat na nowo. Mimo to nie może zapomnieć o złożonej przed laty obietnicy. Wynajmuje prywatnego detektywa, tajemniczego Johnny’ego Palmera, by na bieżąco informował ją o losach pozostałych dziewcząt. W ten sposób może roztoczyć nad nimi dyskretną opiekę. Ale kto zaopiekuje się samą Rachel w jej nowym życiu z dala od domu?

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/

cherryboomxd | 2019-08-27
Przeczytana: lipiec 2019

Szczerze mówiąc nie wiedziałam, ze ta książka bedzie taka smutna. Pomimo tego naprawde bardzo mi sie podobala. Nie wyobrazam sobie byc w podobnej sytuacji. Na szczescie zakonczylam czytać z uśmiechem na twarzy, a to znaczy, ze kończy się dobrze;)

zuzia5135 | 2018-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2018

Nie przemawia do mnie temat żałoby po zmarłym dziecku.
Bardzo przykro czytało mi się o dniach, miesiącach i latach cierpienia, bólu, rozstroju psychicznego i prób zmierzenia się ze wspomnieniami.
Głowna bohaterka zrobiła to, co moim zdaniem powinien zrobić każdy w takiej sytuacji, a więc odciąć się i żyć w całkiem inny sposób. Przekuć cierpienie w działanie.
Każdy rodzic pragnie wierzyć, że nie doświadczy tego stanu, ponieważ każde chwile spędzone z dzieckiem definiują tak naprawdę, to kim jesteśmy. Dla nich jesteśmy wszystkim i nawet jeśli nie jesteśmy idealni, to w ich oczach właśnie tacy jesteśmy. Przynajmniej do pewnego wieku.
Tracąc dziecko, tracimy tak naprawdę całe dotychczasowe życie, rytm dnia, rytm życia, jakim jest opieka nad dzieckiem, wszystkie przedstawienia w szkole, zajęcia dodatkowe, końce roku, świadectwa szkolne, święta. Podobnie jak narodziny, tak i śmierć dziecka wiążą się więc z przewrotem życiowym, choć z zupełnie innymi emocjami.
Dlatego też, sama...

Maja | 2018-09-26
Na półkach: Przeczytane, 2018

Dawno temu moja mama oglądając jakiś reportaż w TV powiedziała, że najgorsze co może się przytrafić człowiekowi to śmierć własnego dziecka. Kilkanaście lat później, odchodzi mój brat. Ból rodziców po stracie jest nie do opisania. Jako mama nie jestem w stanie sobie tego nawet wyobrazić. Historia z książki chociaż nie autentyczna jest dla mnie bardzo bliska. Przez całą książkę, zdaję sobie sprawę co główna bohaterka może czuć i dlaczego podejmuje takie a nie inne decyzje. Ile osób na świecie tyle jest różnych sposobów radzenia sobie z tragedią. Dla niektórych sposób bohaterki może być niezrozumiały, ale do mnie przemawia. Książka wzbudziła we mnie olbrzymi szereg emocji, a to w książkach cenie sobie najbardziej. Polecam.

Anna | 2018-06-07
Przeczytana: 06 czerwca 2018

W tej książce podobała mi się poruszona kwestia relacji międzyludzkich i uczuć przyjaźni, miłości rodzicielskiej oraz przeżywania żałoby. Autorka pokazała w jak odmienny sposób każdy odczuwa utratę najbliższej osoby i jak długo niektórym ludziom zajmuje zrozumienie, że życie toczy się dalej. Głowna bohaterka zmierzyła się ostatecznie z pokusą pławienia się we własnym nieszczęściu i zrozumiała że inni ludzie również cierpią tylko inaczej okazują. Nisko oceniłam książę głownie z powodu rozwlekłości fabuły, odnosiłam wrażenie, iż pewne fragmenty były zupełnie zbędne a wprowadzone sztucznie by powiększyć objętość książki. Natomiast główne wątki autorka zakończyła w kilku zdaniach tak bez pomysłu i poczułam rozczarowanie.

Polaa | 2018-05-05
Przeczytana: 05 maja 2018

Rachel traci swoją 6-letnią wówczas córeczkę Emmę. Wyjeżdża i chce odciąć się od dawnego życia. Nie zapomina jednak o dwóch przyjaciółkach swojej córki. Smutna, ale przynosząca na koniec otuchę książka.

Ireena | 2018-04-17
Przeczytana: 16 kwietnia 2018

Piękna opowieść choć bardzo smutna

Ania | 2017-02-26
Przeczytana: 20 lutego 2017

Najważniejszym tematem w tej książce jest śmierć swojego dziecka,tragedia niewyobrażalna dla każdego rodzica...Zmaganie się z ogromem bólu i dążeniem do lepszego jutra.Polecam

ewika | 2016-07-03
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Bardzo dobra powieść psychologiczno - obyczajowa, w której Louise Candlish udowadnia, że nawet po największej tragedii człowiek jest się w stanie podnieść i zaakceptować swoje dalsze, inne życie.

Bo cóż może być straszniejszego od straty własnego dziecka...

Rachel Freeman wysyła swoją jedyną, ukochaną córeczkę - 6-letnią Emmę na autokarową wycieczkę szkolną. W imprezie uczestniczy cała klasa wraz z Cat i Daisy - najlepszymi przyjaciółkami Emmy. Nikt nie może nawet przypuszczać, że ten wyjazd będzie ostatnim wydarzeniem w życiu dziecka i odmieni na zawsze życie jego rodziców i przyjaciół. Tragiczny w skutkach wypadek odciska piętno na wielu osobach, ale przede wszystkim niszczy życie Rachel i jej męża Olivera. Kobieta nie może poradzić sobie z bólem i żałobą po stracie córeczki. Nie chce uczestniczyć w żałości i smutku swojego męża, matki i przyjaciół, z którymi byli bardzo mocno związani. Aby zmusić się do dalszego życia bez Emmy Rachel postanawia opuścić Londyn, Olivera i...

marcyś | 2016-02-25
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Fajna książka, opowiada o radzeniu sobie z tragedią która nas dotyka i tęsknotą za bliskimi którzy odeszli.