Od kiedy cię nie ma

Wydawnictwo: W.A.B.
Since I Don't Have You
Anna Halbersztat
Ag2S

Gdy trzy przyjaciółki: Rachel, Mariel i Jenny równocześnie zachodzą w ciążę, obiecują sobie, że każda z nich będzie kochać pozostałe dzieci jak własne. Jednak gdy córka Rachel umiera, kobieta pakuje się i przeprowadza na odległą grecką wyspę, by odnaleźć spokój ducha i odbudować swój świat na nowo. Mimo to nie może zapomnieć o złożonej przed laty obietnicy. Wynajmuje prywatnego detektywa,...

Jednak gdy córka Rachel umiera, kobieta pakuje się i przeprowadza na odległą grecką wyspę, by odnaleźć spokój ducha i odbudować swój świat na nowo. Mimo to nie może zapomnieć o złożonej przed laty obietnicy. Wynajmuje prywatnego detektywa, tajemniczego Johnny’ego Palmera, by na bieżąco informował ją o losach pozostałych dziewcząt. W ten sposób może roztoczyć nad nimi dyskretną opiekę. Ale kto zaopiekuje się samą Rachel w jej nowym życiu z dala od domu?

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/

Modliszeg | 2015-07-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 14 lipca 2015

"Nie mam żadnych planów,
Nie mam nadziei ani marzeń,
Nie mam nic,
Ponieważ nie mam ciebie."

Niezwykle poruszająca historia Rachel, która straciła córkę Emmy w tragicznym wypadku.
Autorka poruszyła wrażliwy temat straty. Nawiązała do śmierci młodego życia. Przedstawiła nam istniejącą miłość rodzicielską, rozterki z nią związane. Szczęście, zmartwienia każdego rodzica. Udowodniła nam, że jest to bezwarunkowe uczucie.
Louise Candlish obrazowo przedstawiła treść książki. Podane szczegóły odpowiednio rozwijają wyobraźnię czytelnika. Czytając każdy opis miejsca, łatwo znaleźć się tam razem z bohaterką.
Rachel po utracie córki postanowiła opuścić dotychczasowe życie, miejsce zamieszkania, przyjaciół. Szuka nowego początku.
Istotnym elementem tej powieści jest moment zebrania sił, regeneracji przez bohaterkę. Mimo braku motywacji, kompletnego załamania, rusza naprzód.
Zaakceptowanie świadomości o czyjejś śmierci jest niezwykle trudne. Rachel musiała zacząć żyć teraźniejszością, pożegnać...

Polaa | 2018-05-05
Przeczytana: 05 maja 2018

Rachel traci swoją 6-letnią wówczas córeczkę Emmę. Wyjeżdża i chce odciąć się od dawnego życia. Nie zapomina jednak o dwóch przyjaciółkach swojej córki. Smutna, ale przynosząca na koniec otuchę książka.

Ania | 2017-02-26
Przeczytana: 20 lutego 2017

Najważniejszym tematem w tej książce jest śmierć swojego dziecka,tragedia niewyobrażalna dla każdego rodzica...Zmaganie się z ogromem bólu i dążeniem do lepszego jutra.Polecam

Bardzo dobra powieść psychologiczno - obyczajowa, w której Louise Candlish udowadnia, że nawet po największej tragedii człowiek jest się w stanie podnieść i zaakceptować swoje dalsze, inne życie.

Bo cóż może być straszniejszego od straty własnego dziecka...

Rachel Freeman wysyła swoją jedyną, ukochaną córeczkę - 6-letnią Emmę na autokarową wycieczkę szkolną. W imprezie uczestniczy cała klasa wraz z Cat i Daisy - najlepszymi przyjaciółkami Emmy. Nikt nie może nawet przypuszczać, że ten wyjazd będzie ostatnim wydarzeniem w życiu dziecka i odmieni na zawsze życie jego rodziców i przyjaciół. Tragiczny w skutkach wypadek odciska piętno na wielu osobach, ale przede wszystkim niszczy życie Rachel i jej męża Olivera. Kobieta nie może poradzić sobie z bólem i żałobą po stracie córeczki. Nie chce uczestniczyć w żałości i smutku swojego męża, matki i przyjaciół, z którymi byli bardzo mocno związani. Aby zmusić się do dalszego życia bez Emmy Rachel postanawia opuścić Londyn, Olivera i...

W życiu, gdzieś daleko od nas dzieje się wiele rzeczy, których nie jesteśmy w stanie ujrzeć i dostrzec na własne oczy. Czasami sięgamy po powieści, które mogą właśnie uświadomić nam pewne sytuacje i sprawić, że inaczej będziemy postrzegać niektóre sprawy. Wtedy możemy docenić jak wiele już w życiu osiągnęliśmy i z jak trudną rzeczywistością muszą zmierzyć się inni. Gdy tylko przeczytałam tytuł powieści, którą dzisiaj recenzuję - wiedziałam, że będzie to książka niezwykle wzruszająca i wywoła we mnie mnóstwo emocji. Czy rzeczywiście tak się stało? Tego z pewnością dowiecie się z dzisiejszej recenzji.

Trzy przyjaciółki: Rachel, Mariel i Jenny zachodzą równocześnie w ciąże i łączą się w pewnej obietnicy, że każda z nich będzie kochać dzieci pozostałych jak własne. Jeden dzień zmienia życie Rachel w koszmar - jej córka Emma ginie w wypadku, a kobieta nie potrafi pozbierać się po tej tragedii. Pomimo wsparcia przyjaciółek i rodziny Rachel pakuje swoje rzeczy i opuszcza Wielką Brytanię,...

Anna | 2018-06-07
Przeczytana: 06 czerwca 2018

W tej książce podobała mi się poruszona kwestia relacji międzyludzkich i uczuć przyjaźni, miłości rodzicielskiej oraz przeżywania żałoby. Autorka pokazała w jak odmienny sposób każdy odczuwa utratę najbliższej osoby i jak długo niektórym ludziom zajmuje zrozumienie, że życie toczy się dalej. Głowna bohaterka zmierzyła się ostatecznie z pokusą pławienia się we własnym nieszczęściu i zrozumiała że inni ludzie również cierpią tylko inaczej okazują. Nisko oceniłam książę głownie z powodu rozwlekłości fabuły, odnosiłam wrażenie, iż pewne fragmenty były zupełnie zbędne a wprowadzone sztucznie by powiększyć objętość książki. Natomiast główne wątki autorka zakończyła w kilku zdaniach tak bez pomysłu i poczułam rozczarowanie.

Maja | 2018-09-26
Na półkach: 2018, Przeczytane

Dawno temu moja mama oglądając jakiś reportaż w TV powiedziała, że najgorsze co może się przytrafić człowiekowi to śmierć własnego dziecka. Kilkanaście lat później, odchodzi mój brat. Ból rodziców po stracie jest nie do opisania. Jako mama nie jestem w stanie sobie tego nawet wyobrazić. Historia z książki chociaż nie autentyczna jest dla mnie bardzo bliska. Przez całą książkę, zdaję sobie sprawę co główna bohaterka może czuć i dlaczego podejmuje takie a nie inne decyzje. Ile osób na świecie tyle jest różnych sposobów radzenia sobie z tragedią. Dla niektórych sposób bohaterki może być niezrozumiały, ale do mnie przemawia. Książka wzbudziła we mnie olbrzymi szereg emocji, a to w książkach cenie sobie najbardziej. Polecam.

ewika | 2016-07-03
Przeczytana: 25 czerwca 2016

KasiaP | 2015-10-05
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 października 2015

Żałoba to nie jest popularny temat, chyba, że ma stanowić wyjście do płomiennego romansu lub przerażającego thrillera.
A tu żałoba jako zwyczajny proces.

Marta | 2016-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2016

Początek emocjonujący. Dalsza część początkowo nie wciągnęłam mnie, dopiero po dłuższym czasie zaciekawiła mnie ta historia.... Polecam:)