Ostatnia szansa

Tłumaczenie: Anna Cicha
Cykl: On Dublin Street (tom 4)
Wydawnictwo: Burda Książki
Fall from India Place
giovanna

Hannah Nichols nie potrafi się uwolnić od bolesnej przeszłości i przyjąć tego, co niesie przyszłość. Po raz ostatni widziała Marca D'Alessandro pięć długich lat temu. Od dawna był miłością jej życia. Po niezwykłej nocy, gdy oboje ulegli pożądaniu, wyjechał ze Szkocji, zostawiając Hannah ze złamanym sercem. To, co stało się później, w konsekwencji zniszczyło dawną, romantyczną dziewczynę;...

Po raz ostatni widziała Marca D'Alessandro pięć długich lat temu. Od dawna był miłością jej życia. Po niezwykłej nocy, gdy oboje ulegli pożądaniu, wyjechał ze Szkocji, zostawiając Hannah ze złamanym sercem. To, co stało się później, w konsekwencji zniszczyło dawną, romantyczną dziewczynę; dotąd nie zdołała się otrząsnąć z poczucia krzywdy i osamotnienia.

Ucieczka od Hannah okazała się największą pomyłką Marca - przez lata żałował swojego zachowania. Gdy los zetknął ich znowu, postanowił walczyć i zdobyć kobietę swego życia, nie szczędząc wysiłku, by jej udowodnić, że powinni być razem.

Kiedy wydaje się, że Marco zdołał przekonać Hannah o swojej miłości i o tym, że mogą zostać szczęśliwą parą, ona dowiaduje się o jego tajemnicy. Budzą się dawne upiory i zakorzeniony głęboko w jej sercu ból ożywa - sekret Marco rozdziela ich po raz kolejny...

Young kunsztownie plecie fabułę, wypełniając ją momentami chwytającymi za serce i gorącymi łóżkowymi scenami, od których aż skrzy się w powieści
Book Mood Reviews

Fanki romansu i niegrzecznych chłopców porzucą swoich ulubionych bohaterów dla Marca, który skupia na sobie uwagę w tej niesamowitej historii miłosnej.
RT BOOK Reviews

Zapierająca dech w piersiach, poruszająca serce powieść, której nie sposób odłożyć z powrotem na półkę!
Book Descripton

Samantha Young jest szkocką autorką bestsellerów "New York Timesa","USA Today" i "Wall Street Journal". Jej książki opublikowano w blisko trzydziestu krajach. Powieści Wbrew zasadom i Sztuka uwodzenia były nominowane do Goodreads Choice Award. Ostatnia szansa to powieść o złamanym sercu, pożądaniu i przemożnym oddziaływaniu sekretów z przeszłości.

źródło opisu: www.burdaksiazki.pl

źródło okładki: www.burdaksiazki.pl

Kasiek | 2015-02-16
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 14 lutego 2015

Czwarta część serii wydawać by się mogła najbardziej naciągana, ale tak w istocie nie jest. Mimo, że początkowo akcja długo się rozkręca, dynamiczność wydarzeń w dalszej części książki wynagradza ten długi wstęp. Autorka potrafiła stworzyć kolejną historię znajomości głównych bohaterów, która niczym nie przypomina poprzednich. Przeplata też umiejętnie dalsze losy par i ich rodzin, z którymi mieliśmy przedtem do czynienia. Chociaż trzeba przyznać, że znaczna ilość postaci drugoplanowych, powoduje że można się pogubić. Główny wątek jest jednak wciągający i mimo spodziewanego rozwoju wydarzeń cała książka warta jest poświęconego jej czasu.

Ranech | 2015-03-17
Na półkach: Przeczytane, Erotyk, Posiadam, 2015
Przeczytana: 15 marca 2015

Za mną 4 część serii "On Dublin Street" autorstwa Samanthy Young. Zacznę od tego, że uwielbiam zarówno tę serię jak i autorkę, która jak do tej pory mnie nie zawiodła, jej książki są przyjemne, romantyczne, ale nie ckliwe i cukierkowe.

Poznajemy historię Hannah i Marco, której zalążki mogliśmy przeczytać w poprzednich książkach, akcja osadzona jest wiele lat później, Hannah jest już dorosłą kobietą, która przeżyła piekło.

Nie zgadzam się z tezą, że początek książki się ciągnie, przynajmniej jak dla mnie, były to dość ważne i ciekawe elementy całej układanki, którą możemy złożyć w miarę rozwoju akcji w książce. Z kolei śmiało potwierdzam, że ciężko się już połapać w tym nadmiarze bohaterów drugoplanowych, miałam chwile, w których intensywnie myślałam, kto to był ta Penny? :) Nie znaczy to jednak, że nie doceniam kontynuacji historii postać z poprzednich części, doceniam!
Oświadczam też, że już nie mogę się doczekać historii Cole'a, zauroczył mnie w tej części: oddaniem i...

Kocham całą serię "On Dublin Street"!!
Książkę przeczytałam na jednym wdechu. Nie oderwałam się od niej aż do ostatniej strony powieści. Oczekiwałam wprawdzie na początku czegoś innego, być może bardziej młodzieżowego, ale mimo to jest niezwykła.
Tak jak poprzednie części historia posiada potężny ładunek emocjonalny. Strasznie dużo płakałam i śmiałam się. Autorka za każdym razem uświadamia siłę egzystencjalną ludzi mimo wszelkich trudności.
Bohaterowie są świetnie wykreowani. Mamy też wgląd w życie postaci z poprzednich części.
Postać Hanny jest złożona. Jak "pokenom" ewoluuje pod wpływem sytuacji w której się znajduje. Zmienia się pod wpływem poznania Marco i po jego odejściu. Nie do końca rozumiem wszystkie jej decyzje, ale wszystko co czyni zależy od natężenia jej strachu o własne serce.
Marco również przeszedł długą drogę od szkolnych korytarzy. Na pewno zmienił się na lepsze. Dowiadujemy się również jakie czynniki wpłynęły na jego działania.
Bardzo fascynująca i zmuszająca do...

MysiaG | 2019-05-19
Na półkach: Przeczytane, Romans/Erotyk
Przeczytana: 03 maja 2019

Nie jestem zagorzałą fanką współczesnych romansów. Wszelkiego rodzaju nieścisłości, przerysowania i fantazje łatwiej jest potraktować po prostu jak bajkę czytając romans historyczny. Natomiast w opowieści umiejscowionej we współczesności różne niedoróbki zaczynają drażnić. Dlatego też nie spodziewam się po tego typu książkach niczego sensowniejszego - ot erotyk i nic więcej.
Tymczasem przyjemnie zaskoczyła mnie "Ostatnia szansa" S. Young, zresztą nie ta jedyna pozycja z cyklu. Bohaterowie z jakąś przeszłością, z jakimiś przemyśleniami, którymi można usprawiedliwić ich zachowania i wybory. Oprócz seksu są tu jeszcze jakieś uczucia, postawy, fabuła. Jakiś wysiłek, którego podejmują się postacie, a nie tylko namiętność i żądza.
I chociaż jest to romans, jednak wcale nie głupi; erotyk, ale nie wyłącznie.

MartaKu | 2015-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Kolejna rewelacyjna książka Samantha Young. Połykałam strony jak głodujący człowiek. Książka wciąga i nakręca. Chce się jeszcze i jeszcze. W tej część jest trochę mniej erotyzmu, scen łóżkowych ale za to jest dużo więcej przemyśleń, więcej psychologii, więcej rozterek uczuciowych.
Co do fabuły, obawiałam się powielenia jakiegoś schematu (czy to z poprzednich części, czy z innych książek), ale byłam pozytywnie zaskoczona. Książka jest inna i interesująca. Bywały chwile wzruszenia (wydarzenia z pracy Hananh) i chwile rozbawienia (niedzielne obiady i kłótnie z Declanem, współlokator Colea ).
W niektórych momentach Hannah mnie drażniła, jej niezdecydowanie, jej „chcę ale się boję”. Jednak poznając jej kolejne tajemnice z młodości przekonałam się do niej i zaczęłam ją rozumieć.
Czekam na kolejne ‘perełki’ autorki.

mania_kch | 2015-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2015

Przez 60% tej książki byłam znudzona, kompletnie nic się tam nie działo no oprócz może tego, co dzieje się u innych par poznanych we wcześniejszych częściach, jak się bardzo kochają ile mają dzieci i kto się ich jeszcze spodziewa. Z jednej strony fajnie dowiedzieć się, że mimo upływu lat ich miłość tylko nabiera mocy a z drugiej strony było to nużące i w wielu momentach niepotrzebne. Kolejne 40% to była ta część, którą dobrze mi się czytało, w końcu coś się zaczęło dziać, akcja nabrała rozpędu i to było to na co czekałam.
Mimo, że historia nie zawładnęła mną tak jak poprzednie części to jednak nie była na tyle zła , aby jej nie docenić :)

Książka o Hannah jest już czwartą z serii On Dublin Street autorstwa Samanthy Young. Mija siedem lat od akcji z pierwszej część o Bradenie i Joss. Hannah młodsza siostra Ellie ma już 22 lata. Pracuje jako nauczycielka w liceum. Jej życie ogranicza się do pracy i rodziny. W trakcie porządków w starym pokoju znajduję zdjęcie swojej pierwszej miłości Marco. Wracają zarówno dobre, jak i złe wspomnienia. Hannah odczuwa wielki żal za to, że ją opuścił. Ma wrażenie, że od pięciu lat żyje w stanie zawieszenia. Koleżanka z pracy zaprasza ją na ślub, Hannah prosi swojego najbliższego przyjaciela Cole'a by jej towarzyszył. Niespodziewanie spotyka na weselu Marco. Jest dla niej to szokiem, bo nie mieli ze sobą kontaktu od feralnej nocy pięć lat wcześniej. Hannah wcale nie cieszy się ze spotkania z Marciem, myślała, że po 5 latach w końcu zapomniała o nim, ale czy jeśli się kogoś kocha to tak łatwo o nim zapomnieć? Oboje mają bolesne sekrety i oboje nie do końca potrafią sobie z nimi poradzić....

madlenka | 2019-04-15
Na półkach: Przeczytane, Romans/Erotyk
Przeczytana: 13 grudnia 2018

Czwarty tom. Czwarta para bohaterów. Zupełnie inne problemy. Inne relacje. Niesamowita przepaść pomiędzy bohaterami trzeciego a czwartego tomu. Przydługi , nużący wstęp. Denerwujące zachowanie Hannah, którą miałaby się ochotę potrząsnąć, żeby w końcu zdecydowała czego chce, a czego nie. W efekcie końcowym w porównaniu z poprzednimi częściami, ten tom wydaje się najsłabszy i ciut nudny.
Plusem są zdecydowanie postacie drugoplanowe – bohaterowie z poprzednich serii jako rodzice i oczywiście Cole:)

książek: 1996
Magda | 2015-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2015

Czwarty tom. Czwarta para bohaterów. Zupełnie inne problemy. Inne relacje. Niesamowita przepaść pomiędzy bohaterami trzeciego a czwartego tomu. I choć początkowo wydawał mi się chyba najgorszym z tych, które przeczytałam wcześniej - trafił on jednak bardziej do mojego serca. Może dlatego, że tematycznie był tak mi bliski. I choć wiem, że większość czytających miałaby ochotę potrząsnąć mocno Hannah, ja doskonale ją rozumiałam. Dlatego Marco pokochałam tak bardzo - za jego niesamowite pokłady cierpliwości, wyrozumiałości i wytrwałości.

Gorąco polecam. Spora dawka erotyzmu. Ale przede wszystkim, mnóstwo emocji. I po jej przeczytaniu pozostaje w głowie ta jedna myśl - że cokolwiek się wydarzy w naszym życiu, nie możemy pozwolić, by strach odebrał nam wszystko, całe nasze szczęście, radość i uśmiech. Trzeba walczyć, przełamywać swą panikę w działaniu, by na końcu tej drogi poznać prawdziwą radość.

Alicja | 2015-02-15
Na półkach: Przeczytane, Ebook, Erotyk
Przeczytana: 15 lutego 2015

Bardzo podoba mi się twórczość Samanthy Young i szczerze mówiąc bardzo sceptycznie podeszłam do tej książki, wydawało mi się, że będzie naciągana, opinie również nie były przychylne, natomiast z wielką satysfakcją przyznam, iż dla mnie jest to zdecydowanie NAJLEPSZA pozycja wyżej wimienionej autorki. Historia Hannah i Marko wciągnęła mnie tak, że nie mogłam oderwać się od lektury, był śmiech, były łzy, a przede wszystkim wielkie zaskoczenie. Z całą pewnością mogę powiedzieć, iż książka jest godna polecenia.
Pozdrawiam