Ostatnia szansa

Okładka książki Ostatnia szansa Samantha Young
Okładka książki Ostatnia szansa
Samantha Young Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: On Dublin Street (tom 4) literatura obyczajowa, romans
On Dublin Street (tom 4)
Fall from India Place
Burda Publishing Polska
2015-02-18
2015-02-18
2014-06-03
Anna Cicha
przeszłość pożądanie miłość wspomnienia tajemnica

2000 ocen

Najlepsza!

Najlepsza!

Trauma pierwszej miłości…

Twoja pierwsza miłość. Rani Cię. Dogłębnie. Pozostawia blizny na dalsze życie. Gdy powraca, potrafisz wybaczyć?

Hannah jako nastolatka zakochała się w Marcu. Jednak ten zostawił ją i wyjechał bez słowa. Po latach spotykają się ponownie. On zaczyna o nią walczyć. Czy uda mu się na powrót zdobyć miłość dziewczyny?

„Ostatnia szansa” to czwarty tom serii romansów On Dublin Street. Romansów życiowych, nie cukierkowych, co jest ogromnym plusem twórczości autorki. Bowiem jej powieści charakteryzują się nie tylko świetną kreacją bohaterów, bohaterów z krwi i kości, ale również pogłębionymi motywami psychologicznymi. Postacie kreowane przez Young mają realne problemy, z którymi ciężko się im zmierzyć, które wypierają, by koniec końców, stawić im czoła. Właśnie ten pogłębiony rys psychologiczny postaci stanowi, z mojego punktu widzenia, jeden z największych atutów jej twórczości. Do tego dochodzą dynamiczne relacje między bohaterami i taka ich kreacja, która wywołuje sympatię czytelników.

Nie inaczej jest w przypadku „Ostatniej szansy”. Z kart powieści bije smutek, żal i złość Hannah, a jednocześnie jej rozdarcie między nienawiścią a miłością i pożądaniem w stosunku do Marca. Tak samo z jest z Marco – chłopak musi poradzić sobie nie tylko z trudnym dzieciństwem, z demonami przeszłości siedzącymi w jego głowie, ale również z niespodziankami, które przynosi mu dalsze życie…

„Ostatnia szansa” to powieść nie tylko o młodzieńczej miłości, która przetrwała lata, ale również o wybaczaniu, uporaniu się z traumami z przeszłości, istotności „pierwszego razu” oraz odpowiedzialności za siebie i innych.

Polecam.

Trauma pierwszej miłości…

„Ostatnia szansa” to czwarty tom...

W moim typie. Uwielbiam historie nastoletnich miłości i powrotów. Tutaj było bardzo dużo emocji, dramatów, historia wzruszająca. Bohaterowie sympatyczni, fabuła ciekawie poprowadzona. Czytało się bardzo dobrze. Zdecydowanie polecam na długie wieczory.

Ostatnia szansa jako czwarta część erotycznej serii #ondublinstreet autorstwa @authorsamanthayoung. Tym razem jesteśmy świadkami perypetii miłosnych Hannah, siostry Ellie i Bradena, oraz Marca. Początki tej historii były ukazane w drugiej i trzeciej części, teraz znalazła ona swój finał. W tej książce poznajemy bolesną przeszłość bohaterów i dowiadujemy się o tym, dlaczego życie ich rozdzieliło. Okazuje się, że nie oszczędza ono tej dwójki. I to właśnie przeszłość każe Hannah uważać, a Marcowi walczyć o Hannah. Jaki będzie finał tej historii? Żeby wiedzieć, trzeba przeczytać, jednak uważam, że była to najsłabsza cześć tej serii, choć też wciąga. Męczy niezdecydowanie bohaterki, mimo tego, że ma już swoje lata. Mimo wszystko, przyjemna książeczka. A no i nie lubię okładki. Zdecydowanie wolałam coś utrzymanego w konwencji trzech pierwszych części

To już czwarta część cyklu "On Dublin Street" i muszę przyznać, że już mnie tak nie porwała jak poprzednie tomy. Fakt, że nie jest to literatura z wyższej półki i niewiele powinno się od niej oczekiwać, jednak przy pierwszych częściach bawiłam się naprawdę dobrze. "Ostatnią szansę" niestety trochę wymęczyłam. Może to już jest przesyt bohaterami i ich dramatami. Może czas odpocząć od tego gatunku literackiego. Sama nie wiem.

Tu fabuła i akcja powieści rozgrywa się już dobrych kilka lat później. Mamy większy przeskok czasowy między trzecim a czwartym tomem. W życiu bohaterów, których już zdążyliśmy poznać z poprzednich części, bardzo dużo się zmieniło. Głównymi bohaterami są Hannah i Marco, o których relacji już mieliśmy niewielką wzmiankę wcześniej. Nie widzieli się kilka lat, ona skrywa urazę i żal do Marca, który bez słowa nagle zniknął z jej życia i niespodziewanie równie szybko znów się pojawił. Mimo żalu, złości i postanowień, by trzymać się od niego z daleka Hannah ulega jego czarowi. Co było z resztą do przewidzenia 😅

Nie porwała mnie tak jak poprzednie części, czytałam ją bardzo długo i nie zachęca mnie do kontynuowania tej serii. Jednak to jest literatura z przymrużeniem oka, dla czystej rozrywki. Mimo wszystko polecam książki Samanthy Young, które sprawiają się świetnie dla zabicia czasu, jako forma relaksu i odprężenia 😊

Hannah to taka dziewczyna, z którą chciałabym się zaprzyjaźnić. Relacja z Marco- wiadomo- czyta się to z wypiekami na twarzy…
Jedno muszę powiedzieć: przyjaźnie i powiązania między kolejnymi postaciami z tej serii są dla mnie czymś absolutnie wyjątkowym. Kolejna bardzo dobra część 7/10.

Przeczytana w kilka godzin piękna historia. Nareszcie coś, od czego nie mogłam się oderwać.

Ta seria jest bardzo fajna. Polecam wszystkim

Ta seria jest bardzo fajna. Polecam wszystkim

Ta seria jest niesamowita. Nie często się to zdarza. W wielu przypadkach jakaś część serii jest słabsza, a tutaj żadna. Serio. Na tej części płakałam, była nieco smutniejsza niż poprzednie. Miała bardzo dobry morał. Naprawdę bardzo polecam całą serię. A styl jakim pisze autorka zachęca do czytania kolejnych jej dzieł.

Taka sobie książka. dłużyła mi sie strasznie.

Taka sobie książka. dłużyła mi sie strasznie.

• Romans
  • 2015