A Little Too Much

Okładka książki A Little Too Much Lisa Desrochers
Okładka książki A Little Too Much
Lisa Desrochers Wydawnictwo: Cykl: A Little Too Far (tom 2) literatura obyczajowa, romans
A Little Too Far (tom 2)
2013-12-10
2013-12-10

Historia świetna, szkoda "straconych"lat między nimi, pewnie inaczej potoczyły by się ich losy gdyby wcześniej jej szukał, może nie myślał by o kapłaństwie, może z dzieckiem stworzyliby rodzine, ale wtedy.... nie byłoby tej historii zapierającej dech w piersiach, czytało się świetnie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetnie pociągnięta kontynuacja. Dorównująca części pierwszej, o ile nie lepsza :-)

Autorka znów dobitnie pokazuje, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu.

Świetna historia - wcale nie tak łatwa i piękna, ale tak jest w życiu. To prezz co musiała przejść główna bohaterka w młodości jest ogromną lekcją życia i nie każdy dałby rade przez to przejść.

Szok! - tyle mogę powiedzieć :-)

Polecam!

Autorka znów dobitnie pokazuje, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu.

Szok! - tyle mogę...

Ups.......kolejny życiowy błąd:-)
Zastanawiam się tylko po co marnowałam swój czas skoro poprzednia książka autorki zupełnie nie przypadła mi do gustu.
Trudno mi ją do końca ocenić w jakikolwiek sposób, bo przyznam szczerze,że w momencie kiedy pojawił się dość rozbudowany wątek teatralny, wiedziałam już,że szkielet książki jest identyczny jak poprzedni.......czyli zacznie wiać nudą.
No nie wiem,może jakbym czytała mniej książek wystawiłabym lepszą ocenę.
Ale w tym przypadku nie da rady!!

Ups.......kolejny życiowy błąd:-)

W przeciwieństwie gdy pierwsza część, była dość kontrowersyjna to ta jest zdecydowanie magiczna...
,,A Little Too Much" autorstwa Lisy Desrochers opowiada historię znanego nam już, niedoszłego księdza Alessandra Moretti i aktorki teatralnej Hilary McIntyre. Dwójkę głównych bohaterów łączy pewna nieciekawa przeszłość, po której Hilary już nigdy nie była tą samą dziewczyną, aż na jej drodze znów pojawia się jeden z braci Moretti. Chłopak sprawia, że jej życie obraca się 360 stopni, a stare uczucie odżywa i zburza wszelkie mury wokół serca dziewczyny.
Po pierwsze na początku chciałam zauważyć wspaniałą atmosferę towarzyszącą książce, która przywodziła mi na myśl książkę ,,Na krawędzi nigdy" autorstwa J.A. Redmerski. Do tego wielką zaletę tworzą wspaniali bohaterowie, z którymi mieliśmy okazję przemierzania nieodkrytego Nowego Yorku.
Podsumowując ,,A Little Too Much" to niezwykła, nieprzewidywalna i niesamowicie wciągająca niczym najsilniejszy narkotyk, książka.
Nie przedłużając polecam ,,A Little Too Much" autorstwa Lisy Desrochers wszystkim tym którzy czytali poprzednią część (historia Alessandra na pewno wam się spodoba) oraz wszystkim fanom serii ,,Na krawędzi nigdy", mogę wam obiecać, iż zakochacie się w tej historii i klimacie tak jak ja.
Na pewno wrócę do tej pozycji, a teraz daje jej 10/10. Ulubione.

dawno nie czytałam książki która tak przypadła mi do gustu. polecam bo historia bohaterów jest pełna cierpienia ale również miłości :)

Ta część była już bardziej przewidywalna i podobna do "wszystkich". Mam też wrażenie, że nie ma nic wspólnego z pierwszą częścią. Jest po prostu całkiem inna. W jakimś stopniu domyślałam się od początku, co było wielką tajemnicą Hilary, jednak byłam zaskoczona obrotem spraw. Alessandro od pierwszej części był wspaniałym facetem i tutaj nic się nie zmieniło. Denerwowało mnie tylko jego zbytnie użalanie się nad sobą. W tej kwestii autorka przesadziła.

Jak potoczyły się dalej losy niedoszłego księdza Alessandro? Mamy okazję przekonać się w drugim tomie serii 'A Little Too Far'.
Pamiętacie wzmiankę o dziewczynie - Hilary, z którą to Alessandro stracił swoją cnotę i do której żywił głębokie młodzieńcze uczucie? Tak - właśnie Hilary McIntyre będzie bohaterką tego domu obok Alessandro Moretti.
Ta dwójka nie miała łatwego życia, los postanowił, że porzuca im trochę kłód pod nogi.
Przekonajcie się czy stare grzechy mogą zostać naprawione? Czy można odzyskać zaufanie i miłość po wydarzeniach które miały miejsce w życiach tej dwójki?

Powiem szczerze, że tom pierwszy podobał mi się bardziej. Fakt faktem, że autorka pisze dość ciekawe historie, ale ten tom trochę mi się ciągnął.
Fabuła ma naprawdę kilka ciekawych elementów - mój ulubiony to pomysł z czwartkowym zwiedzaniem nieodkrytych miejsc w NY. Potrafi też zaskoczyć. Jednak potem moim zdaniem zaczęła być niepotrzebnie przeciągana i przedłużana co nigdy nie jest dobrym pomysłem, bo ja osobiście się zaczęłam męczyć.
W każdym bądź razie - jest niezła, ale dla mnie 'czegoś brakowało'.

Ta dwójka nie miała łatwego...

Dalsza część serii, w której autorka nie szczędzi nam miłosnych zawirowań, skrywanych tajemnic oraz demonów, które każde z bohaterów nosi w sobie.

Aby rozpocząć życie na nowo, trzeba zakończyć to, co cię dręczy i nie daje ci szansy ruszyć do przodu, zamykając sprawy, próbujesz ruszyć dalej, lecz nie potrafisz, bo to wszystko wraca i nie chcesz przeżywać ponownie tych samych rozczarowań, co w przyszłości, próbujesz zapomnieć, ale czy to zadziała ?

Hilary oraz Alessandro wiedzą to najlepiej. Przeszli nie mało i nie było to życie usłane różami. Każde z nich zmaga się ze sobą, ale może we dwoje mają szanse na to, aby było to łatwiejsze ?

Oczywiście i tym razem autorka nas zaskakuje, ale co jest najlepsze w tym wszystkim, że nie przedstawia bohaterów, jako idealnych, pięknych i bogatych, tylko jako ludzi, którym bliżej niż dalej do nas zwykłych ludzi.

Nie zazdrosne tej dwójce tego, co przeszli, ale mam nadzieję, że odnajdując siebie będą w końcu szczęśliwi.

Polecam, bo autorka naprawdę ma potencjał, i bardzo podoba mi się jej styl pisania. Nie skupia się na nieistotnych wydarzeniach, lecz przechodzi do sedna, i nie rozwleka tematu.

Polecam, i na pewno sięgnę po finałowy tom serii.

Świetna zarówno jak pierwszy tom...
niesamowita historia.... Alessandra i jego młodzieńczej miłości
zdecydowanie jakoś za szybko ją przeczytałam...
pokłony dla autorki... jej historie za każdym razem zaskakują... i poruszają serce.
polecam!!

Świetna zarówno jak pierwszy tom...
niesamowita historia.... Alessandra i jego młodzieńczej miłości
zdecydowanie jakoś za szybko ją przeczytałam...
polecam!!

Druga część znacznie lepsza od pierwszej. Sądzę, że tu więcej się dzieje. Jest jakaś tajemnica z przeszłości i skrzywdzona kobieta. Polecam!

• New Adult
  • 2016