Pensjonat Czerwone Maki

Okładka książki Pensjonat Czerwone Maki Danuta Korolewicz
Okładka książki Pensjonat Czerwone Maki
Danuta Korolewicz Wydawnictwo: Lucky Seria: Z kobiecej szuflady literatura piękna
Z kobiecej szuflady
Lucky
2015-01-01
2015-01-01

1982

Okładka jest zwodnicza. Pensjonat Czerwone Maki to nie bajkowe i kolorowe miejsce. Wakacje nad morzem, to dla Beaty przyczynek do bycia w centrum kryminalnej akcji, gdzie trup ścieli się gęsto, a jej życie jest zagrożone.
Dość ciekawe podejście do wakacyjnej literatury, czyta się lekko i szybko. Choć zakończenie skręca w stronę lukru. Ale to mały zarzut. Dobra książka na wakacje.

Okładka
jej to dobrze
skąd
biblioteka
moja opinia
Świetna powieśćtaki kryminał.I to nie lajtowy.
Super powieść z dreszczykiem.

Okładka
jej to dobrze
skąd
biblioteka
moja opinia
Świetna powieśćtaki kryminał.I to nie lajtowy.
Super powieść z dreszczykiem.

Głowna bohaterka Beata wyjeżdża na wczasy.Zatrzymuje się w pensjonacie .Na nude jednak nie może narzekać.Już na drugi dzień w pensjonacie ktoś popełnia morderstwo.Nagle Beata jest świadkiem kilku podsłuchanych rozmów.Wynika że w hotelu jest kilka osób zamieszanych w tą sprawę.Beata zaczyna interesować się tym tematem.Tym sposobem staje się osobą zagrożoną .Dziewczyna spotyka swojego dawnego znajomego.Zakochuje się ale Daniel nie do końca jest tym za kogo się podaje.Książka do końca trzyma w napięciu.

Poprawność językowa- a raczej jej brak- wykończyła mnie po kilku stronach. Co rusz jakiś kwiatek o karkołomnej konstrukcji. Dla mnie- nie do przejścia.

Fajna ale jak dla mnie za dlugo początek się rozkrecał...
Ale warto przeczytać.

Fajna ale jak dla mnie za dlugo początek się rozkrecał...
Ale warto przeczytać.

Całkiem dobrze się to czytało...kryminal,sensacja,nutka romansu...ot takie trzy w jednym,ale fabuła byla bardzo wciągająca.

Fajna główna bohaterka Beata,która wściubia nos w nie swoje sprawy i tym samym wpedza się w kłopoty.
Irytowala mnie postać Sabiny,która okazała się być policjantem ,ale jak dla mnie jakaś taka przejaskrawiona i sztuczna.

Zdziwiłam się, że książka z mocno rozbudowanym wątkiem kryminalnym tak mocno mnie wciągnie:) Treść zaskakująca, ciekawa i fascynująca. W ogóle bardzo mi się podobała:) polecam

Piękna okładka zapowiadała delikatną opowieść... hehehe, nie prawda! Jestem miłośniczką opowieści kryminalnych; każda zagadka w książce to dla mnie wyzwanie. Przyznam, że czytając Pensjonat wciągnęłam się niesamowicie w intrygę i ciężko mi było odłożyć książkę choćby na chwilę. Zaskakująca akcja, barwni bohaterowie i do końca nie wiadomo kto i z kim i dlaczego? Super opisy akcji i zaskakujące zwroty w fabule książki sprawiły, że lekturę czytałam szybko, bez wytchnienia, bo przecież co będzie dalej? Polecam miłośnikom kryminałów.

1970

Niech Was nie zwiedzie okładka i tytuł. To nie sielski klimat obyczajówki. Za to zapewniona jest rozrywka intelektualna - schowany w głuszy pensjonat, zagadkowi wczasowicze - uczestnicy akcji kryminalnej, tajemnice, podejrzenia, a wszystko w dobrym klimacie. Zapewne będę szukała innych powieści Autorki.

Przypadła mi do gustu książka...fabuła świetna, trzymająca w głębokim napięciu.
Główną bohaterką jest Beata, która wyjechała na przymusowy wyjazd do przepięknego pensjonatu "Czerwone Maki" nie ma tam wczasowiczów.
Beata pragnie rozwikłać zagadkę niezwykłej porcelany, która zaginęła i odnaleźć za wszelką cenę dowiedzieć się tajemnicy skrywanej.

Bohaterka zrobiła na mnie dobre wrażenie, miła, sympatyczna dziewczyna przebywa w malowniczym pensjonacie.
Z przyjemnością bym tam chciała pojechać do takiego cudownego miejsca jakim jest pensjonat "Czerwone maki" zauroczona bym była, zachwycona pijąc smaczną kawkę.
Urzekająca, piękna powieść dostarcza emocji i wzruszeń, a także wielkich emocji.
Przyjemnie, lekko się czytało urzekła mnie po prostu ta książka:))

Przypadła mi do gustu książka...fabuła świetna, trzymająca w głębokim napięciu.

Bohaterka zrobiła na mnie...

• 2016
  • 2016