Olimpijskie kuranty

Krystian_83

źródło okładki: zdjęcie autorskie

chrispu | 2015-09-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Różne

Igrzyska olimpijskie w Moskwie z roku 1980 widziane oczami dziennikarzy. Opisane są tu głównie te dyscypliny w których brali udział Polacy. Z uwagi na czas, w którym ta książka powstała nie ma tu oczywiście żadnych kontrowersyjnych, niepoprawnych politycznie treści np. nie ma słowa jak faktycznie wyglądał słynny "gest Kozakiewicza" (ot podniósł sobie pięść). W zasadzie wcale to nie przeszkadza, autorzy skupiają się na przedstawieniu czystej rywalizacji sportowej, momentami minuta po minucie, przerywanej od czasu do czasu informacjami o życiu różnych sportowców czy też informacjami historycznymi. Przy czytaniu niektórych rozdziałów miałem wrażenie jakbym oglądał relację na żywo - świetnie zostały napisane.
Podsumowując - książka całkiem ciekawa, jeśli ktoś lubi/interesuje się olimpiadami to może być nawet przydatna (sporo informacji).

niebieski91 | 2016-10-19
Krystian_83 | 2015-01-07