7 grzechów przeciwko miłości

Wydawnictwo: G+J

ONA - opowie siedem historii. ON - zasypie rozmówców gradem pytań. TEMATEM są grzechy przeciwko miłości. To książka niezwykła, w której fikcja literacka miesza się z rzeczywistością. Grzechy, które popełniają bohaterowie znakomitych opowiadań Hanny Samson, niczym echo odbijają się w wywiadach przeprowadzonych przez Tomasza Kina z Agnieszką Chylińską, Krystyną Czubówną, Renatą Dancewicz,...

ONA - opowie siedem historii.
ON - zasypie rozmówców gradem pytań.
TEMATEM są grzechy przeciwko miłości.

To książka niezwykła, w której fikcja literacka miesza się z rzeczywistością. Grzechy, które popełniają bohaterowie znakomitych opowiadań Hanny Samson, niczym echo odbijają się w wywiadach przeprowadzonych przez Tomasza Kina z Agnieszką Chylińską, Krystyną Czubówną, Renatą Dancewicz, Patrycją Woy-Wojciechowską, Maciejem Dejczerem, Michałem Koterskim i Iwoną Ciesielską oraz z Januszem Leonem Wiśniewskim.

Okładka: miękka.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2007

milka1977 | 2012-02-17

"7 grzechów przeciwko miłości" to książka pełna niesamowitej energii przemieszanej z humorem i realizmem. Na swój sposób wysublimowana.
Hanna Samson w doskonały sposób miksuje tematy poważne z błahymi sprawami.
Kazde z opowiadań jest inne, inaczej trzeba je interpretować i rozumieć. Śmieszne czasami wręcz prześmiewcze, inne natomiast do bólu powaźne. Ale nawet na powage sytuacji mozna spojrzeć w dwójnasób.
Pikantne barwy milości, która z drugiej strony jest jakże krucha niczym porcelana.
Znajdziemy tu zazdrość, obietnicę, niespełnione marzenia, walkę z nałogiem, kontrowersyjny temat aborcji oraz inne tematy tabu.
Polecam goraco!

goh | 2012-06-16

to bardzo ciekawa książka. książka mix. mix opowiadań i powiązanych z nimi tematycznie wywiadów ze znanymi i lubianymi. mimo iż jej tytuł - "7 grzechów przeciwko miłości" - może sugerować, że panuje w niej moralizatorski ton, w istocie tak nie jest. co bardzo miło mnie zaskoczyło. autorką opowiadań jest hanna samson, a wywiady przeprowadził tomasz kin.

opowiadanie pierwsze.
pod szyldem: zazdrość.
jednak nie do końca chodzi tu o zazdrość kobiety o mężczyznę. choć pojawia się wątek zdrady. chodzi raczej o zazdrość rodzinną, siostrzaną; o nadto rozwinięty zmysł konkurencji między rodzeństwem; o tworzenie wyimaginowanego świata; w którym życie jest pasmem sukcesów - w przeciwieństwie do tego, co dzieje się w rzeczywistości; o granice siostrzanej miłości...

opowiadanie drugie.
pod znakiem hipokryzji.
trudny temat - aborcja. a jednak można go potraktować z rezerwą i z dowcipem. jest to niesamowita historia posła w. z pewnej konserwatywnej partii broniącej tzw. życia poczętego, który po...

Kamil | 2014-06-07
mania | 2014-01-18