Dom wzajemnych rozkoszy

Czarna Owca
2014-06-20
2014-06-20
literatura polska

Straszna nuda, nie dałam rady doczytać do końca.

Spuśćmy zasłonę miłosierdzia.
Rozumiem, co było zamiarem autorki, ale ukazała to w niebywale belkotliwy i nudny sposob. Składam wyrazy szacunku wszystkim, którzy zdołali dobrnąć do konca.

kolejna niby skandalizująca książka, w rzeczywistości męcząca pisanina o niczym

Juz dawno nie straciłem tak łatwo pieniędzy i czasu na ksiazke. Odradzam wszystkim.

Polska telewizja rozpoczyna emisję nowego reality show inspirowanego Dekameronem. 10 osób- 7 kobiet i 3 mężczyzn, zostaje zamkniętych w "domu wzajemnych rozkoszy" i co wieczór na antenie opowiada pikantne historie. Każdego wieczoru telewidzowie w głosowaniu mają zdecydować kto odpadnie z programu jako autor najsłabszego opowiadania.
W recenzji z tyłu książki widnieje...

Niby fajna, niby ciekawa i wciągająca, niby oryginalna. Tylko jakoś dziwnie dużo tych niby. Poza tym to nawiązanie do Dekameronu też jakieś takie nie na miejscu. Mnie ta książka nie przekonuje. Jestem sama tym zaskoczona bo cenię autorkę. Zakończenie też nie takie. Zamysł zrozumiały ale realizacja niestety moim zdaniem nieudana.

Gniot, gniot i jeszcze raz gniot. Szkoda papieru na takie coś.

Tej opowieści nie można odczytywać dosłownie. Wydaje mi się, że książka jest dojrzałym zbiorem obserwacji o współczesnym człowieku. W sposób przerysowany pokazuje jak rządzą nami media, korporacje, seks, przymus piękna i odrzucenie brzydoty. Autorka zdaje się pytać, czy naprawdę się na to godzimy? czy takiego świata potrzebujemy? czy człowiek nie ma do powiedzenia nic...

"Dom wzajemnej rozkoszy"- tytuł sugerujący gatunek bardzo popularny, czyli kolokwialnie mówiąc, erotyk.
Do tego erotyk w wydaniu polskim. Hanna Samson wzięła na swoje barki niełatwy ciężar. Cóż można nowego wymyślić w tej tematyce?

Autorka odchodząc od prostego schematu-on i ona postawiła na świat mediów. Fabułę oparła na fundamencie narastającej popularności programów...

Polska literatura, jak i ta o tematyce erotycznej rzadko goszczą w moich rękach. Tym razem skusiłam się na całkiem ciekawą powieść o gorącym show telewizyjnym, w którym uczestnicy mają opowiadać pikantne historie ze swojego życia.

Tak, ludzie chcą więcej i więcej, i aby zasłynąć w show biznesie zrobią wszystko. Książka zapowiadała się naprawdę ciekawie, myślałam, że będą...

• 2014
  • Rok 2014
  • Prywatna biblioteczka
  • POSIADAM
  • Ebook
  • Przeczytane w 2018
  • Chcę przeczytać - z półki

Dodaj cytat z książki Dom wzajemnych rozkoszy