Artystka wędrowna. Część 2

Seria: Klub Książki Kobiecej
Wydawnictwo: Edipresse
Artystka wędrowna. Część 2
Emis

Czy można zaprzyjaźnić się na polecenie? No właśnie! Polecenie takie, nieomal rozkaz, otrzymuje nasza stara znajoma, Wiktoria, której w „Zapiskach stanu poważnego” udało się urodzić synka, a w „Romansie na receptę” - szczęśliwie wyjść za mąż. W jej życie wkracza energicznie Adela, śpiewaczka operowa, „sopran wędrowny” (z braku stałego etatu). Piękna, utalentowana, pełna życia i temperamentu... na dodatek w konflikcie z własnym mężem, który coraz gorzej znosi jej ciągłe nieobecności i brak trzydaniowych obiadków domowych. A tymczasem Wika dla swojego męża ma coraz mniej czasu, wróciła bowiem do swojej pierwszej miłości - pracy dziennikarki telewizyjnej.
No i jak tu w tych warunkach zapewnić Czytelnikom tzw. szczęśliwy happy end? Nie jest łatwo, nie jest łatwo!...

źródło opisu: Edipresse, 2014

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Opinie czytelników (1933)
Marlena | 2014-02-16
Przeczytana: 12 lutego 2014

Kontynuacja losów Wiki Sokołowskiej (Zapiski stanu poważnego i Romans na receptę), napisana w postaci pamiętnika oraz zapisu e-maili. Wika na polecenie przyjaciółki; profesor Katarzyny zaprzyjaźnia się z piękną i utalentowaną śpiewaczką Adelą. Po urlopie macierzyńskim wraca do pracy i żyje w poczuciu winy, że zaniedbuje męża, synka i dom. Tymczasem Adela, która chociaż ma wielki talent nie ma stałego etatu, podróżuje po teatrach i operach całej Polski. Cierpi na tym jej małżeństwo. Mężowi brakuje trzydaniowych obiadków i obecności Adeli w domu. Nie czuje się zobowiązany do lojalności wobec żony i znajduje sobie młodszą od niej kochankę. Szesnastoletnie małżeństwo z dupkiem zapatrzonym w siebie rozpada się. Artystka podróżując stosuje się do zaleceń swojej profesor i (z niewielkimi technicznymi trudnościami), zaprzyjaźnia się z Wiktorią, całą jej rodziną i wciąż pojawiającymi się nowymi przyjaciółmi. A cała rodzina, na czele z mężem Wiktorii, zachwyca się śpiewaczką. Wika, jednak...

Monika | 2016-07-22

Lubię świat który stworzyła Monika Szwaja. I nie mam tu na myśli tylko "Artystki wędrownej". Wszystkie książki Pani Moniki są niezwykle pozytywne. I proszę mi tu nie mówić, że to świat nieistniejący. Wolę ten nieistniejący, ale dobry świat, niż to, co mam dookoła, a co często aż przytłacza swoją realnością.

Zachęcam do przeczytania wszystkich książek Moniki Szwai.
Pani Moniko! Żal, że już nic i nigdy...

marysienkap | 2015-03-25
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 25 marca 2015

Książka w formie listów e-mail i kartek z pamiętnika. Ciekawie się czytało. "Artystka wędrowna" to dalsze losy Wiki Sokołowskiej. Autorka wprowadziła także wątek Adeli, śpiewaczki operowej, która próbuje lekko namieszać w życiu pani redaktor. Na początku było zabawnie, jednak pózniej obie panie zaczęły działać mi na nerwy. Oceniam na dobry z plusem.

eMka_Bezunia | 2016-12-06
Przeczytana: październik 2016

Wiem, że kochana autorka poprosiła o to by nie podchodzić zbyt poważnie do tej książki, ale jakoś nie mogę.
Ta Adela - no cóż nie powiem żebym polubiła wędrowną artystkę. Potwornie mnie wkurzała. Najbardziej drażniły mnie te jej pienia pochwalne na temat Tymona, męża Wiktorii ( cały czas słyszałam w głowie " odczep się od niego! " ) No nic nie poradzę, że jestem na punkcie zdrady przewrażliwiona.
Poza tym te zachwyty nad swoimi wielbicielami: a to Franc, a to Wowa... No nie lubię kobity i tyle!!! Przykro mi, że ją mąż zdradził i zostawił dla młodszej, ale i tak nie mogłam się do niej nastawić pozytywnie.
Pani profesor Katarzyna też troszeczkę działała mi na uzębienie.
No i sama Wiktoria znana już z Zapisków stanu poważnego. Ciężko jest być matką, żoną i kochanką i ... kobietą pracującą. I do tego, jeżeli drogi rodzic jeszcze powie swoje prorocze wizje i to w tak delikatny sposób w jaki zrobił to „tatuś” Wiktorii to można popaść z lekka w paranoję...
Na szczęście jak to się dzieje...

izabela81 | 2015-08-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015 rok
Przeczytana: 31 lipca 2015

Książka napisana w formie listów e-mail i kartek z pamiętnika - ciekawe rozwiązanie. Autorka nawiązuje też do paru książek wcześniejszych. Całość okraszona humorem. Czyta się lekko i przyjemnie.

Fitnesska | 2015-03-01
Przeczytana: 01 marca 2015

Zabawna, lekka kontynuacja "Romansu na receptę" i "Zapisków stanu poważnego". Serdecznie polecam kolejną książkę Moniki Szwaji.

Wiktoria wiedzie szczęśliwe życie u boku Tymona i małego Maciusia, postanawia też powrócić do pracy. Wika nie radzi sobie ze wszystkimi obowiązkami i zatrudnia pomoc domową- panią Tosię.
Dzięki swojej przyjaciółce poznaje śpiewaczkę Adelę (tytułową bohaterkę, o której książka w dużej mierze opowiada) , która coraz częściej odwiedza Wiktorię i jej męża w ich nowym domu.

Wszystkie te wydarzenia sprawiają, że Wiktoria ma całą masę zmartwień i rozterek, a jaki będzie koniec tej historii- przekonajcie się sami.

korcia | 2012-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2012

Takie sobie czytadło.
Chociaż nie lubię za bardzo audiobooków, to akurat w takiej formie "czytałam" "Artystkę wędrowną" i myślę, że był to dobry wybór. Umilała mi ona długie podróże, gotowanie obiadu, czy sprzątanie. Słuchałam tej książki dosyć długo, ale ani razu nie miałam problemów z ponownym wciągnięciem się w akcję.
Audiobooki wybieram łatwe, miłe i przyjemne i taka jest właśnie ta książka.

wiola1965 | 2017-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

"Artystka wędrowna" -jak dla mnie tytuł tej książki powinien być inny. Sugerując się nim oraz streszczeniem książki pomyślałam, że będzie to historia o życiu kobiety zajmującej się śpiewem operowym. Owszem pojawia się tam postać Adeli śpiewaczki, ale też jest kilku innych bohaterów, których historie są jak dla mnie równie interesujące, a w pewnym momencie bardziej mnie zainteresowały niż historia głównej bohaterki. I jeszcze jedno, książki tej autorki warto czytać w odpowiedniej kolejności, bo ci sami bohaterowie pojawiają się w różnych książkach, a ich historia wplata się w historię pozostałych bohaterów.

Kasia | 2015-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Historia Adeli- śpiewaczki operowej, którą z dnia na dzień porzuca mąż. Adela musi odnaleźć się w nowej sytuacji. Pomagają jej pani Kasia-nauczycielka śpiewu. I Wika -reporterka.
Jakby było mało problemów w życiu Adeli pojawia się jej zwariowana mamusia.
Jak zwykle u pani Moniki jest zabawnie, pouczająco i życiowo.
Chociaż przyznam,że początki Artystki mnie nudziły i bałam się co to będzie dalej na szczęście akcja się rozkręciła.

Kachusek | 2012-05-28

Wszystkie książki pani Moniki przeczytałam i prawie wszystkie mi się podobają :) Poluję na najnowszą. A że pani Szwaja urzęduje w moim mieście i pisze w jego realiach tym bardziej jej książki są mi bliskie, mam z nią nawet zdjęcie ;)

zobacz kolejne z 1923