Słońce świeci wszystkim

Monika Szwaja Wydawnictwo: Sol literatura obyczajowa, romans
Sol
2016-06-02
2016-06-02

Opowiadania dość przeciętne, trochę o niczym. Nie przepadam za stylem autorki i ten tytuł tego nie zmienił. Przeczytać można, ale myślę, że nawet osobom, które lubią takie banalne i lekkie historie, te akurat na długo nie zapadną w pamięć.

1/2023 (E),6 opowiadań,
w tym: Nie dla mięczaków

1/2023 (E),6 opowiadań,
w tym: Nie dla mięczaków

Jak dla mnie NAJSŁABSZA pozycja Pani Moniki Szwai. Jednak żal, że już więcej niczego nie napisze 😟

Letnie, pozytywne opowiadania, z krainy jaką chcemy by był świat (niekoniecznie z tej jaki jest).

Momentami trudna, "ciężka", aż nietypowa dla Pani Moniki. Ale pokazuje różnych bohaterów w bardzo różnych od siebie sytuacjach, dążąc jednak do szczęśliwego zakończenia.

Niektóre opowiadania super, parę jest dziwnych

Niektóre opowiadania super, parę jest dziwnych

Zbiór opowiadań, a raczej historii. Autorka bardziej mi się kojarzy z opowieścią, która nas prowadzi... a na koniec pozwala dopowiedzieć zakończenie - tutaj dla mnie pojawia się miłość ,a na koniec mamy jasność co będzie dalej

Byliśmy przyzwyczjeni do lekkiego pióra Pani Moniki. Do jej poczucia humoru... Jej książki zapadały głęboko w pamięć.
"Słońce świeci wszystkim"- jest inna, ale bardzo ważna. To pierwsza powieść, która ukazała się po śmierci pisarki. Może i jest namiastką jej fantastycznych książek, może i były już gdzieś wcześniej publikowane, ale nigdy razem w formie książki. Dla mnie to była refleksją, wspomnienie wspaniałej szczecińskiej Szwajki

Opowiadania dość banalne i miejscami naprawdę przewidywalne, ale zamiar autorki- wywołania uśmiechu- działa :)

Pyszne. Szczególnie przy ostatnim opowiadaniu uśmiech mi z twarzy nie schodził. Polecam na chandrę i niepogodę.

• Obyczajowe

Monika Szwaja Słońce świeci wszystkim Zobacz więcej