Alfabet Suworowa

Seria: Historia
Wydawnictwo: Rebis
suworow, gru, wywiad, szpieg
AMisz

Pierwsza książka Wiktora Suworowa napisana specjalnie dla polskich czytelników! Słynny były oficer GRU ze swadą urodzonego gawędziarza i znawcy tematu przedstawia kilkadziesiąt postaci, które wywarły wielki wpływ na dzieje Rosji, Europy i świata. Znaleźli się w tym zbiorze Stalin, Hitler, Katarzyna II, Rasputin, Napoleon, Reagan, Beria oraz Iwan Groźny, ale także Piłsudski, Jaruzelski,...

Pierwsza książka Wiktora Suworowa napisana specjalnie dla polskich czytelników!

Słynny były oficer GRU ze swadą urodzonego gawędziarza i znawcy tematu przedstawia kilkadziesiąt postaci, które wywarły wielki wpływ na dzieje Rosji, Europy i świata. Znaleźli się w tym zbiorze Stalin, Hitler, Katarzyna II, Rasputin, Napoleon, Reagan, Beria oraz Iwan Groźny, ale także Piłsudski, Jaruzelski, Dzierżyński
i Ryszard Kukliński.

A do tego wywiad rzeka z Wiktorem Suworowem, przeprowadzony przez Piotra Zychowicza, enfant terrible polskiej publicystyki historycznej, autora bestsellerów Pakt Ribbentrop–Beck (REBIS 2012), Obłęd ’44 (REBIS 2013) i Opcja niemiecka (REBIS 2014). Suworow w wyjątkowo szczerej rozmowie wyjaśnia, dlaczego zdradził Związek Sowiecki i przeszedł na stronę Zachodu. Rozwija swoje znane już śmiałe tezy historyczne – na czele z twierdzeniem, że Hitler w 1941 roku uprzedził atak Stalina – oraz ujawnia wiele nieznanych faktów z własnego, barwnego życiorysu.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis. 2014

źródło okładki: www.rebis.com.pl

Pio | 2019-03-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 07 marca 2019

7,5/10

Tores13 | 2018-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2018

Autor jak zawsze w swoich książkach lekko i przyjemnie wyraża ( od 1 do góra 4 stron) swoje krótkie opinie ( od 1 do góra 4 stron) na temat najważniejszych osób które miały wpływ na dzieje świata zwłaszcza Polski i Rosji. Nie sposób się oderwać.

Puchacki | 2018-10-09

Idealna 'encyklopedia' ciekawych osób i zagadnień. Wracałem do niej kilkukrotnie.

Kamil | 2018-02-12

Świetna książka. Każdy kto choć trochę interesuje się II WŚ i zarazem współczesnymi wydarzeniami w Rosji powinien tę książkę przeczytać. Wywiad Piotra Zychowicza z Wiktorem Suworowem na końcu książki zawiera w sobie "samo gęste" jeśli chodzi o historię i współczesność. Zdecydowanie polecam!

Krzem88 | 2018-01-27
Przeczytana: 26 stycznia 2018

Doskonała książką, lekkie pióro Suworowa przyciąga czytelnika, tym razem książka jest zbiorem życiorysów różnych światowych ludzi, których autor uznał za ważne w dziejach historii, wiele smaczków, które ujawnia Suworow budzi zaciekawienie, inne spojrzenie na świat jest tym co charakteryzuje tego autora. Nazwałbym go Wołoszańskim ale w wersji rosyjskiej, w tak sam ciekawy i interesujący sposób jest w stanie przykuć uwagę tym co mówi.

Polecam

Tokerip | 2017-11-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 listopada 2017

Autor w sposób opanowany, lecz nie pozbawiony emocji, zaznajamia nas z realiami panującymi w ZSRR i dzisiejszej Rosji. Robi to w formie katalogu, gdzie w porządku alfabetycznym, zawierającym 61 haseł, opisywane są kluczowe osobistości związane ze zbrodniczym, komunistycznym reżimem. Do tego ciekawy wywiad na 58 stron z Piotrem Zychowiczem, gdzie między innymi poruszony został wątek na kolejną książkę - detonacja bomby atomowej Tatiana na poligonie w Tockoje. Całość czyta się przystępnie, strony przewraca się szybko... może nawet za szybko. Jedynie czasami mam wrażenie, że autor ze zbytnim lekceważeniem podchodzi do potęgi militarnej ZSRR i dzisiejszej Rosji. Zresztą, skoro jest byłym agentem GRU, to może ma rację? Chyba w następnej kolejności spróbuję dopaść "Lodołamacza".

Damian Dybek | 2017-09-26
Przeczytana: 26 września 2017

Przeciętna, ponieważ czasem opis danej postaci mógłby być bardziej rozwinięty. Przy niektórych opisach wydawało mi się, że jeszcze coś będzie opowiedziane a tutaj nagle koniec :/

| 2017-09-11
Przeczytana: 11 września 2017

Napisane dla Polaków i to się czuje. Niestety, książka poza nielicznymi wyjątkami zawiera to co jest potocznie znane. Wikipedia kopiuj wklej. Najciekawsza jest rozmowa z autorem. A wystarczyło przyłożyć się i opisać więcej co znane jest autorowi z dokumentów rosyjskich i carskich.

Marta Kowalska | 2017-05-21

Inne książki wciągnęły mnie. Ta jest trochę inna, ale też ciekawa

Malaj | 2017-04-24
Na półkach: Przeczytane, Sowiety
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Sam alfabet, to raczej taki sobie. Lepszy jest wywiad.