Korniszonek

Cykl: Korniszonek (tom 1)
Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
MAD_ABOUT_YOU

Jak uczyć się, nie ucząc? Oto ambitne zadanie, jakie stawia przed sobą tytułowy Korniszonek, rezolutny siedmiolatek, który szkołę traktuje jak plac zabaw. W tych wysiłkach wspiera go równie niesforny przyjaciel, czarodziej Mietek, mozolnie zgłębiający tajniki czarnej i białej magii. Czy osiągną swój cel? Przekonaj się sam!

źródło opisu: www.empik.com.pl

źródło okładki: www.empik.com.pl

Gosia | 2017-09-09
Przeczytana: 09 września 2017

Bardzo zabawna lektura. "Korniszonek" to książka dla właściwie każdego, niezależnie od wieku. Pokazuje, przypomina jak funkcjonuje umysł dziecka - całkiem logicznie, jednak tak różnie od zdroworozsądkowego podejścia dorosłych. Wbrew pozorom nie jest to książka jedynie dla najmłodszych. Odnalazłam wiele analogii do późniejszych etapów życia. Korniszonek zamiast zacząć ćwiczyć pisanie, czeka na odpowiedni moment, ma nadzieję że sama chęć nauki wystarczy, szuka prostych sposobów, a także wierzy, że posiadając profesjonalny sprzęt (pióro starszego brata)opanuje literki. To piękne, gdy tak proste historie ukazują irracjonalność postępowania człowieka. Celują palec prosto w twarz czytelnika, uświadamiając że każdy z nas jest dzieckiem w stopniu większym niż się tego spodziewa :).

adam | 2018-09-15
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

Książka opowiada o chłopaku o imieniu Jacek, nazywanym przez kolegów Korniszonkiem. Chodzi on do 1 klasy i nie chce się uczyć literek, ale uwielbia piłkę nożną i zabawy z kolegami.Spotyka on chłopca-czarodzieja który uczy się tak samo jak on. A o jego przygodach przeczytajcie sami.

Polecam
Adam Hajduga

Balbina64 | 2011-10-21
Przeczytana: 21 października 2011

Przepiękna książka dla dzieci , ale także dla dorosłych. Znów można powrócić do czasów beztroski i zabawy. Uczy i bawi. Czytając ją moim maluchom sama zaśmiewałam się z przygód sympatycznego Korniszonka, z jego filozofii życiowej. Polecam zarówno dzieciom jak i ich rodzicom.

Wzięło mnie ostatnio na opowiadania dla dzieciaków. Nikodem także z chęcią się w nie wsłuchuje także korzystamy i zaczytujemy się w takich książeczkach bardzo często :) A podczas czytania tej książki zaśmiewaliśmy się do rozpuku! Kolejna świetna opowieść o małym zabawnym chłopcu, który opisuje nam swoje życie i swoje przygody :)

Jacek Ogórski to siedmiolatek, który właśnie wybiera się do szkoły. I już od samego początku ma niezłe przygody ;) Na przykład to jak Pani na apelu wołała dzieci ze swojej klasy i kiedy powiedziała "Pan Ogórski" to Jacek wcale się nie zgłosił. Przecież Pan Ogórki to jego tata, a on jest nazywany Jacuś, Niunio, Dziubdziuś czy nawet Lalunia Mamuni, ale z całą pewnością nie Panem Ogórskim. Więc nie zgłosił się do Pani, przez co już na rozpoczęciu roku szkolnego kiedy wszyscy wybrali się do swoich klas, on został sam na dziecińcu. A przecież nie będzie tak stał bez sensu, poszedł więc do domu ;)

Później też było ciekawie, koledzy naśmiewali się z jego...

xxgetuglyxx | 2013-02-03
Przeczytana: styczeń 2013

Super fajna!

Olaa | 2013-03-22

Przeczytałam tą książkę z nudów na wakacjach i przyznam szczerze że nie była najgorsza , powiem że nawet mnie się podobała .

Dorota | 2012-05-07
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2012
Przeczytana: maj 2012

Przezabawna książka nie tylko dla młodszych uczniów szkoły podstawowej - polecam ją także starszym molom książkowym. Tytułowy bohater, Jacek Ogórski, to pierwszoklasista, który w ogóle nie jest zainteresowany nauką. Korniszonek robi wszystko, aby nie nauczyć się ani pisać, ani czytać. Jednak z czasem chłopiec przekonuje się, że warto znać alfabet. Dzięki umiejętności czytania można na przykład "wzbogacić" swoje słownictwo o wyrazy widniejące na murach różnych budynków lub poznać treść uwag wpisywanych przez nauczycielkę do dzienniczka.

książek: 1975
Asia-Polihymnia | 2013-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Prześmieszna opowieść o siedmiolatku, którego bardziej zajmuje zabawa na podwórku niż nowe szkolne obowiązki. Czy można nauczyć się czytać i pisać bez wysiłku i ćwiczeń? I czy umiejętność czytania do czegoś w ogóle jest potrzebna?
Polecam do głośnej lektury, to książka przy której ubawi się i dziecko i rodzic.

Marlena | 2013-10-18

Śmieszna i ciekawa. Korniszonek jest świetny. Polecam.
M.

Veronica | 2013-12-13

Fajna, zabawna książka ;)