Gosia 
21 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 2 książki i 3 cytaty, ostatnio widziana 8 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-21 18:54:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Psychologia

Fenomenalna! Napisana lekko i prosto, ale w pełni merytorycznie. Autorzy operują bardzo przyjaznym stylem, przekazują wiedzę w logicznym porządku oraz przystępnie. W "sile woli" pojawia się odniesienie do wielu badań oraz historii z których Baumaister oraz Tierney sprawnie wyciągają wnioski. Gdyby tylko każda psychologiczna książka była napisana w ten sposób :).

 
2018-10-21 18:52:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Rozwój osobisty
 
2018-10-16 13:56:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Psychologia
Autor:

Przemyślenia dotyczące przemysłu farmaceutycznego jak najbardziej na plus, jednak autor sam siebie przedstawia w tak negatywnym świetle, że pomimo niewielkiej objętości książki miałam chwilami chęć ją przerwać. Nie rozumiem również tak licznych odniesień biograficznych (opowieści o żonach, gwałt). W jakim celu Virapen to wszystko opisał?

 
2018-10-15 21:06:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Psychologia
 
2018-10-06 17:33:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Audiobook

Przerażająca i smutna, a zarazem piękna historia małżeństwa, które pod pozorem miłości wzajemnie się wyniszcza. Brakuje w kulturze pełnej przesłodzonych treści takich właśnie powieści.

 
2018-09-25 14:05:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Manga, Posiadam
Cykl: Yotsuba&! (tom 2)

Zawsze podczas czytania o przygodach Yotsuby czuje się taka spokojna i szczęśliwa :). To zdecydowanie moja ulubiona seria obecnie ukazująca się na polskim rynku!

 
2018-09-22 16:10:43
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-20 14:06:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Audiobook, Rozwój osobisty

Mam mieszane odczucia. Część oparta na badaniach naukowych, część na pozytywnym oraz życzeniowym myśleniu. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie, książka ma prawie 700 stron, więc jakieś przemyślenie czy taktyka mogą okazać się pomocne.

 
2018-09-16 11:23:08
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 100 BBC, 2018

Mistrzyni suspensu! Lektura 'Rebeki' była prawdziwą przyjemnością :). Z ciekawością przewracałam kartka za kartką. Główna bohaterka została przedstawiona niezwykle autentycznie - z całym bagażem obaw, niepewności, oczekiwań. Bardzo ciekawym zabiegiem jest poznawanie tytułowej postaci oczami młodej dziewczyny. Powieść jest stosunkowo prosta, rozwiązanie może nie stuprocentowo satysfakcjonujące,... Mistrzyni suspensu! Lektura 'Rebeki' była prawdziwą przyjemnością :). Z ciekawością przewracałam kartka za kartką. Główna bohaterka została przedstawiona niezwykle autentycznie - z całym bagażem obaw, niepewności, oczekiwań. Bardzo ciekawym zabiegiem jest poznawanie tytułowej postaci oczami młodej dziewczyny. Powieść jest stosunkowo prosta, rozwiązanie może nie stuprocentowo satysfakcjonujące, ale język, tłumaczenie oraz klimat są niesamowite.

pokaż więcej

 
2018-09-06 12:52:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Rozwój osobisty
Autor:

Dzięki Kingowi przypomniałam sobie za co tak bardzo lubię książki. Poczułam tę radość płynącą z przewracania każdej kolejnej kartki i falę inspiracji. Autor jawi się jako spełniony pisarz i człowiek, będąc przy tym w zupełności autentycznym - nie pomija swoich gorszych chwil czy dziwaczniejszych, na swój sposób fascynujących przemyśleń. Opowiada historię swojego życia ze zdumiewająca... Dzięki Kingowi przypomniałam sobie za co tak bardzo lubię książki. Poczułam tę radość płynącą z przewracania każdej kolejnej kartki i falę inspiracji. Autor jawi się jako spełniony pisarz i człowiek, będąc przy tym w zupełności autentycznym - nie pomija swoich gorszych chwil czy dziwaczniejszych, na swój sposób fascynujących przemyśleń. Opowiada historię swojego życia ze zdumiewająca szczerością. Rzadko zdarza mi się śmiać podczas lektury, natomiast 'Jak pisać' przełamuje ten schemat. Mam wielką ochotę zapoznać się z innymi tekstami Kinga, już, teraz!

pokaż więcej

 
2018-09-03 21:53:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, E-book, Rozwój osobisty

Niezwykle ciężko ocenić mi tę pozycję. Z jednej strony na uwagę zaskakuje mnogość odwołań - przytoczonych książek oraz badań naukowych. Wallman płynnie i rzetelnie wspomina o innych pracach z przeróżnych dziedzin. Początek był cudowny i wciągający. Niestety z czasem książka zaczyna nużyć i nieprzyjemnie zaskakiwać radykalnością tezy, która jest moim zdaniem... nieco dziwna. Uwielbiam tematykę... Niezwykle ciężko ocenić mi tę pozycję. Z jednej strony na uwagę zaskakuje mnogość odwołań - przytoczonych książek oraz badań naukowych. Wallman płynnie i rzetelnie wspomina o innych pracach z przeróżnych dziedzin. Początek był cudowny i wciągający. Niestety z czasem książka zaczyna nużyć i nieprzyjemnie zaskakiwać radykalnością tezy, która jest moim zdaniem... nieco dziwna. Uwielbiam tematykę minimalizmu oraz zero waste. Wallmanowski eksperymentalizm został odziany w miliony teorii, zaprezentowany jako idea rewolucyjna. Tymczasem mam wrażenie, że jest tak odkrywczy jak zwyczajne spacery. Niestety, wydaje mi się, że większość przedmiotów które kupujemy jest mocno związana z przeżywaniem doświadczeń. Autor usprawiedliwia zakup instrumentu muzycznego, telewizora czy książki, ponieważ niosą za sobą doświadczenia. Ale czy nowe ubranie (wystąpienie publiczne, spotkanie prywatne, uroczystość), kosmetyki czy akcesoria domowe też nie są związane z doświadczeniem. Z przykrością uważam, że autor nie wybronił swojej tezy. Choć lektura i tak ważna, bo skłaniająca do przemyśleń o sobie i świecie.

pokaż więcej

 
2018-09-02 15:47:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, E-book
Autor:

Niesamowita powieść. Połączenie pełnego błędów ortograficznych języka z tym najbardziej wyrafinowanym i poetyckim. Stworzenie postaci o tak bogatej głębi. Wczucie się w każdą z postaci. Uniknięcie stworzenia jednowymiarowych ludzi. Opowiedzenie o psychologii, eksperymentowaniu i ingerencji w naturę. Ukazanie cierpienia w dorosłym życiu wywołanego okrutnymi metodami wychowawczymi.... Niesamowita powieść. Połączenie pełnego błędów ortograficznych języka z tym najbardziej wyrafinowanym i poetyckim. Stworzenie postaci o tak bogatej głębi. Wczucie się w każdą z postaci. Uniknięcie stworzenia jednowymiarowych ludzi. Opowiedzenie o psychologii, eksperymentowaniu i ingerencji w naturę. Ukazanie cierpienia w dorosłym życiu wywołanego okrutnymi metodami wychowawczymi. Zaprezentowanie, że tak naprawde każda z cech łączy się z pewnymi udogodnieniami, ale też zagrożeniami i nieprzyjemnościami życiowymi. Stworzenie oryginalnej, nietuzinkowej fabuły. Daniel Keyes to wszystko potrafi!

pokaż więcej

 
2018-08-31 18:43:05
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Audiobook, Po angielsku

Jak wspaniale, że ta prawdziwa historia została przeniesiona na farbę drukarską oraz papier. Przyjazne, delikatne promowanie tolerancji dla najmłodszych :).

 
2018-08-31 17:42:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Audiobook
Autor:

Kolejny wspaniały polski pisarz cudownie władający słowem!

 
2018-08-30 11:29:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Psychologia
 
Moja biblioteczka
1054 214 1777
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (69)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd