Korniszonek

Okładka książki Korniszonek Grażyna Bąkiewicz
Okładka książki Korniszonek
Grażyna Bąkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Cykl: Korniszonek (tom 1) Seria: Z parasolem opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Korniszonek (tom 1)
Z parasolem
Wydawnictwo Literatura
2014-03-01
2005-04-04

Dużo zabawnych tekstów, ciekawy pomysł na bohatera, który nienawidzi pisać literek, troszkę naciągane przygody. W sam raz dla dziecka, które nienawidzi pisać literek.

Kolejny konkurs mojego dziecka i kolejny raz miałam przyjemność zapoznać się z dziecięcą literaturą współczesnych autorów. Pani Bąkiewicz mnie tak ubawiła postacią Korniszonka, że śmiałam się do łez :) On jest bardziej komiczny w swych przemyśleniach niż dobrze nam znany Mikołajek :) Mimo, że już nie muszę, to ze szczerą chęcią sięgnę po inne przygody Korniszonka, bo bardzo mnie ciekawi co on jeszcze nawywija :) świetna powieść dla dzieci i dorosłych :)

Książka opowiada o chłopaku o imieniu Jacek, nazywanym przez kolegów Korniszonkiem. Chodzi on do 1 klasy i nie chce się uczyć literek, ale uwielbia piłkę nożną i zabawy z kolegami.Spotyka on chłopca-czarodzieja który uczy się tak samo jak on. A o jego przygodach przeczytajcie sami.

Polecam
Adam Hajduga

Polecam
Adam Hajduga

Bardzo zabawna lektura. "Korniszonek" to książka dla właściwie każdego, niezależnie od wieku. Pokazuje, przypomina jak funkcjonuje umysł dziecka - całkiem logicznie, jednak tak różnie od zdroworozsądkowego podejścia dorosłych. Wbrew pozorom nie jest to książka jedynie dla najmłodszych. Odnalazłam wiele analogii do późniejszych etapów życia. Korniszonek zamiast zacząć ćwiczyć pisanie, czeka na odpowiedni moment, ma nadzieję że sama chęć nauki wystarczy, szuka prostych sposobów, a także wierzy, że posiadając profesjonalny sprzęt (pióro starszego brata)opanuje literki. To piękne, gdy tak proste historie ukazują irracjonalność postępowania człowieka. Celują palec prosto w twarz czytelnika, uświadamiając że każdy z nas jest dzieckiem w stopniu większym niż się tego spodziewa :).

Dla dzieci 7+

Ciekawa i zabawna ;-)

Dla dzieci 7+

Ciekawa i zabawna ;-)

Wzięło mnie ostatnio na opowiadania dla dzieciaków. Nikodem także z chęcią się w nie wsłuchuje także korzystamy i zaczytujemy się w takich książeczkach bardzo często :) A podczas czytania tej książki zaśmiewaliśmy się do rozpuku! Kolejna świetna opowieść o małym zabawnym chłopcu, który opisuje nam swoje życie i swoje przygody :)

Jacek Ogórski to siedmiolatek, który właśnie wybiera się do szkoły. I już od samego początku ma niezłe przygody ;) Na przykład to jak Pani na apelu wołała dzieci ze swojej klasy i kiedy powiedziała "Pan Ogórski" to Jacek wcale się nie zgłosił. Przecież Pan Ogórki to jego tata, a on jest nazywany Jacuś, Niunio, Dziubdziuś czy nawet Lalunia Mamuni, ale z całą pewnością nie Panem Ogórskim. Więc nie zgłosił się do Pani, przez co już na rozpoczęciu roku szkolnego kiedy wszyscy wybrali się do swoich klas, on został sam na dziecińcu. A przecież nie będzie tak stał bez sensu, poszedł więc do domu ;)

Później też było ciekawie, koledzy naśmiewali się z jego nazwiska, ale za sprawą starszego brata (który jest bardzo mądry, grzeczny i ma same piątki i szóstki) został nazwany Korniszonkiem i taka nazwa naszemu małemu bohaterowi się spodobała i tak się też przyjęło :)

Nasz Korniszonek okazał się być małym łobuzem. Jego dzienniczek w zastraszającym tempie zapełniał się różnymi uwagami. Pierwszy starczył mu na tydzień, drugi tylko na trzy dni... Za to za nic w świecie nie ma on ochotę na naukę. Te wszystkie dziwne zawijaski, które trzeba wpisywać w odpowiednie linijki to ogromna nuda... Ale Korniszonek wie jak poradzić sobie ze sprawą nauki. Potrzebny będzie mu do tego czarodziej. Tylko skąd takiego wziąć?

To tylko początek tego wszystkiego co czeka na Was w tej książce. Pomysły Korniszonka doprowadzają często do przeróżnych śmiesznych sytuacji. Tok rozumowania takiego małego bąka jest momentami nie do końca logiczny, choć oczywiście naszemu głównemu bohaterowi i jego kolegom wydaje się zupełnie inaczej ;)

Czytałam tę książkę razem z Nikodemem. Zdarzało się często tak, że moje dziecko już dawno zdążyło zasnąć, a ja nadal czytałam co też jeszcze takiego wymyślił ten nasz Korniszonek zwariowany. Nie jednokrotnie podczas lektury tej książki wybuchaliśmy śmiechem. I jestem pewna, że w przypadku Waszym i Waszych dzieci będzie podobnie :) I mimo tego, że książka ta bardzo mi się podoba, mimo tego, że jest ciekawa, naprawdę zabawna, pomysłowa, ładnie wydana, z fajnymi gryzmołkowatymi ilustracjami to jednak mam przeogromną nadzieję, że moje dziecko nie weźmie przykładu z głównego bohatera! Trzymam kciuki, aby i Wasze dzieciaczki okazały się zupełnymi przeciwieństwami tego chłopca, którego największym celem jest nieuczenie się i zabawa ;)

Jacek Ogórski to siedmiolatek, który właśnie...

Dziecku się podobała, ale doprawdy nie wiem czemu. Irytująca.

Dziecku się podobała, ale doprawdy nie wiem czemu. Irytująca.

Fajna, zabawna książka ;)

Fajna, zabawna książka ;)

Śmieszna i ciekawa. Korniszonek jest świetny. Polecam.
M.

Śmieszna i ciekawa. Korniszonek jest świetny. Polecam.
M.

2084

Prześmieszna opowieść o siedmiolatku, którego bardziej zajmuje zabawa na podwórku niż nowe szkolne obowiązki. Czy można nauczyć się czytać i pisać bez wysiłku i ćwiczeń? I czy umiejętność czytania do czegoś w ogóle jest potrzebna?
Polecam do głośnej lektury, to książka przy której ubawi się i dziecko i rodzic.

• Literatura dla dzieci i młodzieży
  • Audiobooki
  • Dziecięce