9788376720999

Pamiętnik grzecznego psa to pozycja obowiązkowa nie tylko dla miłośników czworonogów, ale dla wszystkich, którzy cenią sobie wartościową i ciepłą literaturę. To nad wyraz udany debiut dwojga autorów, Katarzyny Terechowicz i Wojciecha Cesarza, którzy postanowili pokazać najmłodszym świat z psiej perspektywy. Na szczęście nie jest to świat pod psem. Narratorem jest młodziutki alaskan malamut o imieniu Winter, który z prestiżowej hodowli trafia wprost do niezwykłej rodzinki. Tata, Henryk, jest początkowo sceptycznie nastawiony do projektu „Winter w domu”, mama, Hanka, twardo trzyma stronę dzieci, Alka i Julii, i razem z nimi gorąco kibicuje pojawieniu się nowego i niezwykłego domownika. Potem – cała czwórka nie ma już czasu na to, by roztrząsać ewentualne za i przeciw, gdyż gros swojej energii i uwagi musi poświęcić na śledzenie i naprawianie destrukcyjnych poczynań Wintera, który okazał się nie potulnym kłębkiem sierści, ale małym, błyskawicznie przemieszczającym się wulkanem.

Dla Wintera nie ma rzeczy niemożliwych. Jego filozofią rządzi zasada: zabawa przede wszystkim. Powywracane stoły i krzesełka, pogryzione obuwie, pęknięte półki, stłuczona zastawa stołowa, rowerzysta w kanale, ubłocone toalety sąsiadek, zdemolowany plan filmowy to cena, jaką trzeba zapłacić, realizując tę filozofię w codziennej praktyce. Nikt i nic nie jest w stanie ujarzmić jego ochoty na swawole i demonstrowanie radości życia. Nie sprosta mu nawet zawodowy treser. Winter to indywidualista.

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2011

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/wojciech-cesarz-k...»

Beata | 2015-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2015

Najlepsza książka dla małego i dużego czytelnika jaką czytałam, niesamowita, zabawna. Świat widziany oczami psa Wintera, pełnego chęci życia i poznawania świata. Zadziwiają go przede wszystkim ludzie. Zachowują się nielogicznie, mają pretensje bez sensu, a przecież Winter jest taki grzeczny. Śmiałam się w głos. Książka naprawdę fantastyczna nie tylko dla miłośników psów.

allison | 2013-12-09
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 07 grudnia 2013

- Ciociu, musisz koniecznie przeczytać tę książkę - stwierdził poważnie pewien siedmioletni mól książkowy. I zaraz zapewnił mnie rozbrajająco, że na pewno będę pękać ze śmiechu i tarzać się po podłodze.
Tarzania nie było, ale wiele razy uśmiałam się do łez i faktycznie omal nie pękłam, czytając o niesamowitych perypetiach tytułowego bohatera:).

Książka jest przezabawna między innymi dzięki narracji prowadzonej z perspektywy młodego czworonoga, który dopiero poznaje świat (a jest go bardzo ciekawy), co powoduje wiele śmiesznych, ale i opłakanych w skutkach sytuacji. Dodatkowo Winter święcie wierzy w to, że jest psem grzecznym, posłusznym i dobrze ułożonym. Cóż złego bowiem może być w zjedzeniu kurczaka upieczonego dla gości albo w opędzlowaniu lodówki czy też w spaniu z panem w jednym łóżku?

Rozbrajających i komicznych przygód jest tu wiele. Mnie najbardziej rozbawiły przejścia psa z trenerem, który miał nauczyć go posłuszeństwa i ogłady. Skończyło się totalną klapą - jak...

cymelium | 2016-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Jeżeli ktoś chce popatrzeć na świat oczami psa, niech szybko sięgnie po tą książkę. Obie z córką bawiłyśmy się świetnie czytając Pamiętnik. Nie wiem która z nas bardziej i głośniej sie śmiała?
Polecamy. Warto poznać grzecznego psa.

beataj | 2012-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2012

Czy może być coś fajniejszego, niż historia psa opowiedziana przez niego samego, zwłaszcza jeśli ten pies posiada dodatkowo poczucie humoru ? A gdy jego ludzka rodzina ma tendencje do wpadania w tarapaty, nie wiedzieć czemu przypisywane biednej psince ? No cóż, taki zestaw gwarantuje kilka godzin wspaniałej zabawy, bolące od śmiechu brzuchy i mile spędzony czas i tych małych, i tych dużych czytelników

Aga | 2013-04-21

Nie mam psa- mam kota. Mimo że wole mięciutkie futrzaki, które leżą na tobie godzinę z włąńczonym motorem, to książka mi się spodobała.
Na pewno, wyciśnie z was łzy ale także śmiech.
Idealna na zimowe wieczory:D
Polecam tym co (nie oraz) mają psy C:

Lucyna | 2014-08-05
Przeczytana: 07 lipca 2014

Rewelacyjna książka, trochę w stylu Mikołajka. Podmiotem lirycznym jest pies, który jest przekonany, że jest bardzo grzeczny. Naturalnie nie reaguje na polecenia typu "stój", "leżeć", bo sam doskonale wie jak się w danej chwili należy się zachować :-). Przecież to takie oczyswiste. Czytając książkę mojej córce doskonale się bawiłam, a zdarzyło się, że starsze dziecko(16 lat), też przy okazji przyszło posłuchać i wspólnie się razem śmialiśmy. Poziom trzymają też dwie pozostałe części przygód Wintera: "Wakacje grzecznego psa" i "Nowe przygody grzecznego psa". Polecam

Teano | 2013-08-23
Przeczytana: 27 lipca 2013

"Mikołajek" pod psem ;) Polecam zwłaszcza miłośnikom psów i właścicielom niegrzecznych psów - przy Winterze ich czworonogi zaczną się jawić jako wzory wszelkich cnót :)

Korenia | 2013-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Świetna historia 'grzecznego' psa Wintera i jego rodziny ;) Przezabawna, dla dorosłych, młodzieży i dzieci! Rewelacja :)

kalypso22 Czytelniczka | 2011-07-14

Rewelacyjna, zabawna historia szalonego Wintera dla dużych i małych :)

Veronica | 2014-02-19

Najlepsza książka o psach jaką czytałam! :)