Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie

Wydawnictwo: BIS
psy, przyjaźń, opowieści, dla dzieci
Ag2S

Niekiedy słyszymy historie o psach, które dokonały czegoś niezwykłego - uratowały człowieka, pomogły mu wyzdrowieć lub nie mogły się z nim rozstać. Takie przykłady psiej wierności, przywiązania i mądrości stały się inspiracją dla wzruszających i dających do myślenia opowiadań Renaty Piątkowskiej. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy kochają psy!

źródło opisu: Bis, 2014

źródło okładki: http://wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1013

kuzo | 2019-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2019

Wzruszające opowiadania o psach. Prosty, ale przyjemny język, książka napisana dla dzieci, ale też i psy nie są skomplikowane, maja podobno inteligencję 3-5-letniego dziecka – kochają właściciela całym swym psim sercem, są mu wierne, pomagają jak mogą, czy w chorobie czy też w sytuacjach krytycznych, jak złodziejski napad.
Niewielka objętościowo książeczka, kilkustronicowe, krótkie opowiadania, piękne cytaty o psach przed każdym opowiadaniem.
Polecam nie tylko psiarzom.

Patrycja | 2017-10-07

co tu dużo pisać? cudowna książka. Każda historia pokazuje jak niezwykłe są psy, jak wielkie jest ich przywiązanie i jakie są mądre:) ludzie powinni się czasem od nich uczyć :) cudowne opowiadania, podnoszące na duchu. nie jeden raz popłynęła mi łza. I co więcej to nie książka tylko dla dzieci, ale dla każdej osoby w każdym wieku. Piękne cytaty na początku każdej opowiastki powinny zostać wprowadzone w życiu :) nie ma to jak prawdziwa przyjaźń z tym niesamowitym zwierzęciem :)

misia55 | 2016-04-18

Wzruszające, przejmujące, niesamowite historie psich bohaterów...tak poruszające, że ze swoją córuchną rozszlochałyśmy się w trakcie jednego opowiadania (!)

Asia | 2016-01-02
Przeczytana: 21 marca 2015

Piękne psie historie i... bardzo wzruszające. Moją ulubioną historia była przygoda Hachiko. Czytałam ją parę razy a i tak za każdym razem tekst widziałam poprzez łzy. Oczywiście inne opowiadania też były fascynujące. Niewiarygodne sceny pełne miłości i wierności. Dla psiarzy - tak myślę - pozycja obowiązkowa. Podsumowaniem mojej opinii niech będzie fragment książki: " Nie ma na świecie przyjaźni która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta którą obdarza nas pies."

| 2015-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Kocham, uwielbiam i mam bzika na punkcie wszystkich psów, wogóle wszystkich zwierząt. Jak bym mogła od razu bym je wszystkie zaadoptowała i się nimi opiekowała. Opowiadania cudowne. Jedne radosne, że sie czlowiek mimowolnie uśmiecha, a drugie smutne i wzruszające aż sie łza w oku kręci. KAŻDY wielbiciel naszych czworonożnych przyjaciół powinien przeczytać tę miłą i pouczającą książkę. Serdecznie polecam ♥

książek: 2095
AnnaSikorska | 2015-03-18

Pies – najbardziej kochane i najbardziej znienawidzone zwierzę w Polsce. Kochają je wszyscy ci, którzy potrafią dobrze wychować psa, a nienawidzą emocjonalni inwalidzi, którzy mając psa tresują go przy pomocy głodzenia i bicia. Jeszcze jest grupka ludzi, która nie pała do tego zwierzęcia sympatią przez liczne dowody jego życia walające się po naszych ulicach. Ale co pies winien temu, że ma nierozgarniętego właściciela? Pies to przecież mądre zwierzę i jeśliby się go nauczyło sprzątać to robiłby to lepiej od człowieka. Pies jest przyjacielski, ale bywa też niebezpieczny (co pokazują statystyki pogryzień dzieci). O psie można by napisać książkę i jeszcze wiele byłoby niepowiedziane, niedopowiedziane i ze złej perspektywy, dlatego takie książki dla dorosłych mijają się z celem. Zawsze znajdzie się niezadowolony, ale… dla dzieci warto je pisać.
Pies to często przyjaciel naszych maluchów. Jest cierpliwy, wesoły i zapewnia kontakt z żywą istotą. Nie zastąpi on człowieka, ale może mu...

Gossip Girl | 2014-08-09
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Piękna książka pokazująca że psy naprawdę są niezwykłe i bardzo mądre. Mam nadzieję że pani Renata wyda następną książkę o wyczynach piesków. Polecam

Pouczające i wzruszające, ciekawie ilustrowane historie o psiej mądrości, wierności i przywiązaniu. Wygodne do czytania na dobranoc, bo krótkie i nie trzeba dzielić jednej historii na parę razy. Do wspólnego czytania z dziećmi - nie tylko dla miłośników psów.

Emka | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Książka zawierająca niezwykłe przykłady psiej wierności. W wzruszający sposób opowiada nam, jak psy mogą dotrzymać ludziom towarzystwa, aż do końca ich życia. Popłakałam się przy historii małego Hachiko.

Warto przeczytać, bo wzrusza, i pokazuje, że psy bywają wierniejsze od ludzi.

Na półkach: Przeczytane, BIS

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam zarówno opowiadania Renaty Piątkowskiej jak i psiaki, więc połączenie tej autorki z taką tematyką musiało mi się spodobać, nie było innej opcji ;) A jeśli Wy i Wasze dzieciaczki także lubicie pieski to zapraszam do lektury, z pewnością przypadnie Wam ona do gustu :)

Tymczasem słów kilka o tym co w środku książki tej znaleźć można. Jest tutaj dziesięć historii. Każda z nich opowiada o innym psiaku, jego przygodach... Poznamy tutaj na przykład Barrego - dzielnego bernardyna, który był ratownikiem górskim. Był niezwykłym psem, ze wspaniałym węchem, silnym i dzielnym. Najbardziej zasłynął tym, że pewnej nocy podczas strasznej zamieci śnieżnej w górach znalazł pod lawiną kobietę z małym dzieckiem, odkopał ich po czym zaniósł chłopczyka na własnych plecach do schroniska i wrócił na miejsce z ratownikami, aby uratować ranną kobietę. Wspaniałe psisko :)

Innymi bohaterem tej książeczki są Azor i Dunaj. Ich historia jest smutna lecz bardzo ładnie się...