Tam, gdzie spadają Anioły

1 208
1 207
2 038

Inne wydania

Ewa utraciła swego Anioła Stróża. Bez jego opieki dziewczynka zaczyna ciężko chorować. Aby mogła wyzdrowieć, Anioł musi wygrać walkę ze swym bratem bliźniakiem, Aniołem Ciemności.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl

Lenalee | 2010-01-30

To nie jest zwykła książka, którą można przeczytać i tyle... Ją przede wszystkim trzeba zrozumieć.

Łokieć_Pana_D | 2016-09-09

Opowieść bardziej dla córki mojej, która czytała i płakała. Ja już płaczę rzadziej.
Dorota Terakowska jest mi wszak bliska. Nie dlatego, że wódkę piliśmy. Bardziej dlatego, że czuję jak myślała. Co Jej ciążyło. Czuję to i już. I nie śmiać się.
W anioły nie wierzę, nawet po lekturze. Trochę bardziej wierzę w dobroć. W zrozumienie i pewne uniwersalne wartości. Większe niż kasy trzepanie. W to, żeby widzieć, kto na ulicy.
Sporo w książce smaków dziecinnych. Operowania słowem naiwnym. To jednak dobre słowo. Z zapałem. Z nośnikiem bezinteresowności. No i jeszcze ta moja słabość.
Dałbym gwiazd pięć, gdybym był obiektywny. Nigdy nie byłem. Za blask w córki oczach, za jej łzy, za Ewę, za Annę, za i za. Za wszystko daję siedem. Szkoda, że już nic nie napisze.

Meggie | 2014-04-11

Czy w dzisiejszych czasach wszechobecnych komputerów i codziennej bieganiny jest jeszcze miejsce na wiarę w Anioły? Na to i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej baśniowej i budzącej emocje lekturze. Uważam, że ta powieść skłania do refleksji, wzrusza, a także dostarcza dobrej i niezapomnianej rozrywki.

Zapraszam do przeczytania opinii o książce:

Jenny_89 | 2010-04-20

Widzę, ze jestem jedną z nielicznych osób, którym ta książka nie przypadła do gustu...Całkowicie do mnie nie trafiła ta historia...Czytając ją miałam wrażenie jakby to była bajka dla najmłodszych zawarta w formie powieści...

Mavericus | 2010-11-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Uwielbiam tę książkę, bo zwraca uwagę dorosłych, że dziecko także ma coś ważnego do powiedzenia, tylko wystarczy poświecić mu chwile i posłuchać. Czas, gdy rodzice będą słuchać dzieci, a dzieci rodziców. Te momenty to nie będzie czas stracony.
Książka opisuje historię o aniele, który spadł na Ziemię i uzyskał pomoc od dziewczynki, która pozwoliła mu wrócić tam skąd przybył. Porusza do głębi.

książek: 2077
onika | 2012-05-24

Książka, o której powiedziałam moim psiapsiółkom: Koniecznie musicie ją przeczytać...W zasadzie to wciskałam ją wszystkim znajomym, czy tego chcieli, czy nie :) Książka trudna, smutna, ale ma w sobie jakiś wielki optymizm. Warto się z nią zapoznać.

Wiórek | 2010-10-16
Przeczytana: 14 października 2010

Ta książka była chyba jedną z najlepszych jakie czytałam, opowieść o aniele, ludziach, dobru i złu. Może i ten schemat jest stary, ale Terakowska użyła go zupełnie inaczej niż wszyscy przed nią. Bo czyż anioł może mieć kłopoty, może cierpieć i utracić swą istotę...? Jak powiada Anaksymander, natura jest jedna, niezmienna i ukryta, a tu niespodzianka, bo anioł traci swe zdoloności i poczucie przynależności do swej nacji. Ale to nie koniec przeistoczeń, bo i Ewa zmienia się na chwilę w anioła, może i nie nieśmiertelnego, ani potrafiącego latać, ale potrafiącego zmieniać losy ludzi...
Widzimy tam również Złego, nie chcącego czynić zła, bojącego się jego nadmiaru, posiadającego uczucia oraz pragnącego miłości brata. Choć rani go poważnie, niemal śmiertelnie, kocha go, tłumaczy mu zasady rządzące światem i powoli utożsamia, że dobro bez zła byłoby mdłe i "mniej dobre". I tu znów, może nieświadome nawiązanie do filozofii... Heraklit wysnół teorię wyłaniania się przeciwieństw... Choć w...

Liczba stron: 312
"Anioły nie muszą widzieć, by wiedzieć, w przeciwieństwie do ludzi, którzy nawet widząc – nie wiedzą."

To pierwsza książka Doroty Terakowskiej, którą przeczytałam.
Powiesc jest piękna,poruszająca,delikatna. Przede wszystkim bardzo mądra- nie ma ograniczeń wiekowych.Jest ona dla dzieci jak i dla dorosłych. Pobudziła ona moje refleksje- i dzięki niej zaczęłam się zastanawiac jak to jest z moim Aniołem Stróżem. Okazuje się,że ludzie wiele mogą pomóc Aniołom-tak jest w przypadku Ewy,która dowiaduje się,że jest chora na białaczkę.
Wydaje mi się,że wiara w Anioły jest potrzebna każdemu z nas. Łatwiej jest z tym życ. Warto pomyslec o tym w chwilach zwątpienia,załamania.
Książkę pokochałam od pierwszej strony...
Polecam gorąco wszystkim!!! :))

Karolina | 2013-10-15

"Gdy ktoś cię lubi, bo się starasz, to nie lubi cię takiej, jaką jesteś. Lubi nieprawdę o tobie" zgadam się z tą myślą Ewy, ludzie często starają się być mili tylko dla zysku...
"Ludzkie łzy to z jednej strony wyraz ogromu cierpienia, lecz z drugiej także ulga"
Książka mnie nie porwała, mimo to polecam, dzięki niej można uwrażliwić się na pewne sprawy...

| 2016-03-02

Takie trochę dziecięce spojrzenie ale ważne i warto przeczytać. Trzeba tylko przez chwilę przestać być tak bardzo dosłownym. Trzeba oderwać się od ziemi. Odnaleźć w sobie coś z duszy dziecka.
Piękny styl Pani Terakowskiej. Szkoda, że już nie ma Jej z nami.

10. rocznica śmierci Doroty Terakowskiej

4 stycznia mija 10 lat od śmierci Doroty Terakowskiej, znakomitej pisarki, której książki pokochało już kilka pokoleń czytelników. Do najpopularniejszych tytułów należą "Tam, gdzie spadają anioły", "Poczwarka", "Ono" i "Córka czarownic".