Okładka książki Tam gdzie spadają Anioły

wydawnictwo
Wydawnictwo Literackie
typ
papier
7,13 (5198 ocen i 463 opinie)

Opis książki

Ewa utraciła swego Anioła Stróża. Bez jego opieki dziewczynka zaczyna ciężko chorować. Aby mogła wyzdrowieć, Anioł musi wygrać walkę ze swym bratem bliźniakiem, Aniołem Ciemności.

źródło opisu: okładka

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Lenalee | 2010-01-30

To nie jest zwykła książka, którą można przeczytać i tyle... Ją przede wszystkim trzeba zrozumieć.

Meggie | 2014-04-11

Czy w dzisiejszych czasach wszechobecnych komputerów i codziennej bieganiny jest jeszcze miejsce na wiarę w Anioły? Na to i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej baśniowej i budzącej emocje lekturze. Uważam, że ta powieść skłania do refleksji, wzrusza, a także dostarcza dobrej i niezapomnianej rozrywki.

Zapraszam do przeczytania opinii o książce:

Jenny_89 | 2010-04-20

Widzę, ze jestem jedną z nielicznych osób, którym ta książka nie przypadła do gustu...Całkowicie do mnie nie trafiła ta historia...Czytając ją miałam wrażenie jakby to była bajka dla najmłodszych zawarta w formie powieści...

Mavericus | 2010-11-24

Uwielbiam tę książkę, bo zwraca uwagę dorosłych, że dziecko także ma coś ważnego do powiedzenia, tylko wystarczy poświecić mu chwile i posłuchać. Czas, gdy rodzice będą słuchać dzieci, a dzieci rodziców. Te momenty to nie będzie czas stracony.
Książka opisuje historię o aniele, który spadł na Ziemię i uzyskał pomoc od dziewczynki, która pozwoliła mu wrócić tam skąd przybył. Porusza do głębi.

Wiórek | 2010-10-16
Przeczytana: 14 października 2010

Ta książka była chyba jedną z najlepszych jakie czytałam, opowieść o aniele, ludziach, dobru i złu. Może i ten schemat jest stary, ale Terakowska użyła go zupełnie inaczej niż wszyscy przed nią. Bo czyż anioł może mieć kłopoty, może cierpieć i utracić swą istotę...? Jak powiada Anaksymander, natura jest jedna, niezmienna i ukryta, a tu niespodzianka, bo anioł traci swe zdoloności i poczucie przynależności do swej nacji. Ale to nie koniec przeistoczeń, bo i Ewa zmienia się na chwilę w anioła, może i nie nieśmiertelnego, ani potrafiącego latać, ale potrafiącego zmieniać losy ludzi...
Widzimy tam również Złego, nie chcącego czynić zła, bojącego się jego nadmiaru, posiadającego uczucia oraz pragnącego miłości brata. Choć rani go poważnie, niemal śmiertelnie, kocha go, tłumaczy mu zasady rządzące światem i powoli utożsamia, że dobro bez zła byłoby mdłe i "mniej dobre". I tu znów, może nieświadome nawiązanie do filozofii... Heraklit wysnół teorię wyłaniania się przeciwieństw... Choć w prz...

Tajemnica | 2013-10-15

"Gdy ktoś cię lubi, bo się starasz, to nie lubi cię takiej, jaką jesteś. Lubi nieprawdę o tobie" zgadam się z tą myślą Ewy, ludzie często starają się być mili tylko dla zysku...
"Ludzkie łzy to z jednej strony wyraz ogromu cierpienia, lecz z drugiej także ulga"
Książka mnie nie porwała, mimo to polecam, dzięki niej można uwrażliwić się na pewne sprawy...

onika | 2012-05-24

Książka, o której powiedziałam moim psiapsiółkom: Koniecznie musicie ją przeczytać...W zasadzie to wciskałam ją wszystkim znajomym, czy tego chcieli, czy nie :) Książka trudna, smutna, ale ma w sobie jakiś wielki optymizm. Warto się z nią zapoznać.

Meme | 2010-07-09

Gdy zaczynałam czytać książkę przed moimi oczami miałam jedno pytanie - Czy wierzę w istnienie Anioła Stróża? Teraz już wiem na pewno, że tak. Wierzę, że ktoś się mną cały czas opiekuje, że dba bym miała w życiu jak najlepiej. A czy zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby nagle opuścił nas osobisty Anioł Stróż? Mała dziewczynka z powieści Doroty Terakowskiej właśnie tego doświadcza. Fakt utraty Anioła powoduje szereg niebezpiecznych sytuacji, ale jednocześnie przywraca utraconą wiarę. To pasjonująca opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem. Uświadamia także, że każdy z nas ma w sobie jednocześnie, wzajemnie uzależnione od siebie pierwiastki: dobro i zło. Książka dla tych, którzy wierzą, chcą wierzyć lub nigdy nie wierzyli w istnienie aniołów. Szczerze powiedziawszy, gdy przeczytałam tę książkę zainteresowała mnie angelologia. Zaczęłam szperać w Internecie, żeby dowiedzieć się czegoś ciekawego. Tak jak ojciec Ewy zaczęłam odwiedzać różne ciekawe strony itp. Spodobało mi się to....

Czy anioły są wśród nas? Czy one naprawdę istnieją? Na te i inne pytania odpowiedź można znaleźć w rewelacyjnej książce Terakowskiej "Tam gdzie spadają Anioły". Główną bohaterką książki jest mała Ewa, która z upływem lat i choroby wyrasta na nastoletnią dziewczynkę. Jej przemiana nie jest tylko fizyczna, ale również psychiczna, duchowa. Chociaż od zawsze była ona inteligentna. Akcja książki rozpoczyna się na tym, jak Ewa zauważa lecące na niebie Anioły. A potem następuje seria niepokojących, tragicznych zdarzeń.
Książka "Tam gdzie..." jest intrygującą, fantastyczną lekturą na spokojne wieczory o przyjaźni,miłości, zaufaniu, nadziei, a przede wszystkim o walce dobra ze złem. Opowiada o życiu i o śmierci.
Ta lektura bardzo porusza. Może zmienić światopogląd. Porusza różne aspekty życia codziennego i pokazuje, jak nasze życie może tak nagle, w jednej sekundzie,minucie obrócić się o 180°.Jest w niej zawartych wiele myśli, sentencji nad którymi naprawdę warto się zastanowić.
Podsumowując...

Ag2S | 2010-04-21
Przeczytana: 2004 rok

Książka znakomita zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ciepła i mądra. Wskazuje jak ważny i potrzebny jest Anioł Stróż każdemu człowiekowi. Skłania do głębokich przemyśleń o istocie życia i cudów.
Gorąco polecam

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku