Tam, gdzie spadają Anioły

literatura piękna
Wydawnictwo Literackie
2002-01-01
1999-01-01
anioł stróż literatura polska anioły dziecko opieka

Cudowna opowieść. Wciągająca od pierwszych stron. Uwielbiam.

Cudowna opowieść. Wciągająca od pierwszych stron. Uwielbiam.

Opowieść refleksyjna, baśniowa. Książka zatrzymywała mnie wiele razy, by spróbować odpowiedzieć na pytania: Jaka wg mnie jest relacja Dobra ze Złem? Czy Dobro mogłoby istnieć bez Zła? Czy wtedy jego wartość byłaby taka sama? Czy Światłość widać wyraźnie tylko w Mroku, inaczej się rozprasza? Książka o życiu, że czasem wystawiani jesteśmy na cierpienie, na trudy, na przykrości z jakiegoś powodu.

Na półkach: , , , ,

Nie dla mnie. Za dużo boskości, religii i prawienia morałów. Zdecydowanie wolę metafory i różne zabiegi stylistyczne wplecione w świat i fabułę, niż modlitwenik z poradnikiem.

Sama nie wiem jak ocenić tę pozycję
Mam mieszane uczucia. Temat bardzo ważny i poważny, ale sposób przedstawienia nie do końca przypadł mi do gustu. Wizja nieba dość bezsensowna, i w sumie odbierająca nadzieję, no ale książka napisana bardzo dobrze.

Sama nie wiem jak ocenić tę pozycję

Wzruszająca opowieść o przyspieszonym dojrzewaniu dziecka, ale też o tym jak często dzieci stają się dojrzalsze od swoich rodziców i jak jest to dla nich trudne. Realizm magiczny najlepszej próby. Warto też przeczytać jeśli ktoś szuka kompendium wiedzy o angelologii - w powieść wpleciona jest znaczna ilość koncepcji dotyczących genezy tych istot. Na pewno lektura będzie przyjemniejsza niż pozycje z dziedziny religioznawstwa/teologii. Autorka przekonująco kreuje świat, w którym metafizyka, której często nie dostrzegamy, też jest na wyciągnięcie ręki.

Jestem oczarowana. Przepięknie napisana książka, o człowieczeństwie, dobru i złu, o życiu.

Genialna powieść o najistotniejszych ludzkich sprawach.

Genialna powieść o najistotniejszych ludzkich sprawach.

To jest ten typ książki, o której nie możesz przestać myśleć nawet po roku od przeczytania, a zdawała się być tylko jedną z nich.

Szukanie swojego Anioła - brzmi pięknie, prawda? Ale tak nie jest. Gdy Ewa zgubiła swojego Stróża zaczęła chorować. Białaczka. Jedyne co trzeba zrobić to czekać na śmierć. Miło? Nie. Dlatego, gdy rodzina zrozumiała co się stało, postanowiła pomóc Ewie odnaleźć Anioła. Podczas szukania rodzina nauczy się kochać, cieszyć życiem i wierzyć. Wierzyć, że cuda są możliwe. Wierzyć, że Bóg istnieje. Wierzyć w dobro. Ale Ewa będzie musiała nauczyć się również pracy Anioła, która jak się okazuje, nie jest taka kolorowa.

To książka, od której zaczęła się moja przygoda z czytaniem. Mam sentyment do niej ogromny. Pokochałam od razu. Wzruszająca i pouczająca, pokazująca świat chorego dziecka. Historia o walce, wierze i nadziei, o tym, by się nie poddawać. Polecam.