Tam, gdzie spadają Anioły

anioł stróż literatura polska anioły dziecko opieka
literatura piękna
2002-01-01
anioł stróż literatura polska anioły dziecko opieka

Jako dziecko miałam duży sentyment do tej książki. Terakowska była jedną z moich ulubionych pisarek i każde jej dzieło czytałam kilka razy. Ze smutkiem przyznaję ,że niestety w moim wypadku proza Doroty Terakowskiej z wiekiem nie zyskuje... Pozostaję jednak fanką autorki a z "Tam, gdzie spadają anioły" mam dużo dobrych wspomnień.

Książka, która sprawia, że czytelnik zaczyna z wielką radością patrzeć na każdy promień słońca, rzucany do pokoju przez okno. Daje nadzieję, nawet wtedy, gdy czytelnik nie był świadomy, że jej wcześniej nie miał. Warto przeczytać choć raz w życiu. Także (a może zwłaszcza?) dla dorosłych.

Ewa utraciła swego Anioła Stróża. Bez jego opieki dziewczynka zaczyna ciężko chorować. Aby mogła wyzdrowieć, Ave musi wygrać walkę ze swym bratem bliźniakiem, Aniołem Ciemności-Veą. Dziewczynka poprzez "anielskie uczynki" może pomóc swojemu Opiekunowi. Czy uda się jej to zrobić? Czy mała Ewa wygra walkę z przeciwnościami? Przekonacie się czytając tę powieść.
Książka...

Jeżeli chodzi o fabułę, to pomysł ciekawy. Przeplatanka prawdziwego życia z wierzeniami metafizyczno-fantastycznymi. Wątpię, żeby było to rzetelne źródło prawd np. chrześcijańskich. Jednak sposób prowadzenia narracji jest fatalny. Wszystko podane na tacy, mnóstwo myśli bohaterów w cudzysłowach, prawie brak dialogów. Przypomina baśń dla dzieci, w której nie trzeba się...

Lubię pióro tej autorki

"Dobro musi być świadomym wyborem, a nie jedyną możliwością."

Po prostu piękna. Nie do przeczytania na raz. Do delektowania się. Świetnie opisanie świata, gdzie nie ma dobra bez zła. I na plus, że bardzo neutralnie autorka podeszła do tematu Boga. Jest - ale nie bezpośrednio. Tak, że każdy może się identyfikować z Aniołami, nawet ateiści.

Zapraszam do zapoznania się z moją opinią o tej książce na moim bookstagramie https://www.instagram.com/p/B7vfZL4B97E/?utm_source=ig_web_copy_link

W tej książce świat rzeczywisty, ludzki, spotyka się ze światem mistycznym. Jaki los spotyka człowieka kiedy jego anioł stróż upada? Zachęcam do lektury

Poruszająca książka, po którą zdecydowanie warto sięgnąć.

Super... Ciekawie opisana fabula. Polecam

Dyskusje