Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Tam, gdzie spadają Anioły

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
anioły, literatura polska
A--

Po stracie Anioła małą Ewę zaczynają spotykać nieszczęścia. Rodzina dziewczynki nie przywiązuje do tego wielkiej wagi. Pewnego popołudnia niedaleko zamieszkania Ewki schronienie znajduje Bezdomny. Jaką rolę odegra w życiu dziewczyny Bezdomny? Co on ma wspólnego z Aniołem? Jak zakończy się historia Ewy?

źródło opisu: okładka

Lenalee | 2010-01-30

To nie jest zwykła książka, którą można przeczytać i tyle... Ją przede wszystkim trzeba zrozumieć.

Meggie | 2014-04-11

Czy w dzisiejszych czasach wszechobecnych komputerów i codziennej bieganiny jest jeszcze miejsce na wiarę w Anioły? Na to i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej baśniowej i budzącej emocje lekturze. Uważam, że ta powieść skłania do refleksji, wzrusza, a także dostarcza dobrej i niezapomnianej rozrywki.

Zapraszam do przeczytania opinii o książce:

Łokieć_Pana_D | 2016-09-09

Opowieść bardziej dla córki mojej, która czytała i płakała. Ja już płaczę rzadziej.
Dorota Terakowska jest mi wszak bliska. Nie dlatego, że wódkę piliśmy. Bardziej dlatego, że czuję jak myślała. Co Jej ciążyło. Czuję to i już. I nie śmiać się.
W anioły nie wierzę, nawet po lekturze. Trochę bardziej wierzę w dobroć. W zrozumienie i pewne uniwersalne wartości. Większe niż kasy trzepanie. W to, żeby widzieć, kto na ulicy.
Sporo w książce smaków dziecinnych. Operowania słowem naiwnym. To jednak dobre słowo. Z zapałem. Z nośnikiem bezinteresowności. No i jeszcze ta moja słabość.
Dałbym gwiazd pięć, gdybym był obiektywny. Nigdy nie byłem. Za blask w córki oczach, za jej łzy, za Ewę, za Annę, za i za. Za wszystko daję siedem. Szkoda, że już nic nie napisze.

Mavericus | 2010-11-24

Uwielbiam tę książkę, bo zwraca uwagę dorosłych, że dziecko także ma coś ważnego do powiedzenia, tylko wystarczy poświecić mu chwile i posłuchać. Czas, gdy rodzice będą słuchać dzieci, a dzieci rodziców. Te momenty to nie będzie czas stracony.
Książka opisuje historię o aniele, który spadł na Ziemię i uzyskał pomoc od dziewczynki, która pozwoliła mu wrócić tam skąd przybył. Porusza do głębi.

Widzę, ze jestem jedną z nielicznych osób, którym ta książka nie przypadła do gustu...Całkowicie do mnie nie trafiła ta historia...Czytając ją miałam wrażenie jakby to była bajka dla najmłodszych zawarta w formie powieści...

"Tam, gdzie spadają Anioły" to piękna i prosta opowieść o losach ludzkich i anielskich, które są ze sobą połączone. Połączone przeznaczeniem i czasem.

Co się dzieje, gdy Anioł spada na Ziemię pokonany przez swojego brata? Jak to wpływa na osobę, którą miał się opiekować? Czy Anioł Stróż może zawieść?

Brzmi jak smutna bajka i w pewnym sensie można tę książkę tak traktować, ale dla mnie jest ona czymś więcej. To "Mały Książę" w polskim wydaniu. Zostałam pozytywnie zaskoczona, lubię opowieści o Niebie i Piekle, Dobru i Złu i tutaj tego nie zabrakło. Poznałam także zarysy angelologii i postać Swedenborga. Jednak przede wszystkim poznałam pewną wizję naszego Istnienia.

Prosty i momentami filozoficzny język utworu sprawia, że opowiadania historia i jej przesłanie mogą dotrzeć do wielu z nas. Mimo smutku i świadomości, jak wielu rzeczy nie wiemy i jakich tajemnic nie odkryliśmy, pozostaje nadzieja i pokrzepienie. Polecam z całego serca. To magiczna przygoda z Aniołami, Ewą, jej...

onika | 2012-05-24

Książka, o której powiedziałam moim psiapsiółkom: Koniecznie musicie ją przeczytać...W zasadzie to wciskałam ją wszystkim znajomym, czy tego chcieli, czy nie :) Książka trudna, smutna, ale ma w sobie jakiś wielki optymizm. Warto się z nią zapoznać.

Wiórek | 2010-10-16
Przeczytana: 14 października 2010

Ta książka była chyba jedną z najlepszych jakie czytałam, opowieść o aniele, ludziach, dobru i złu. Może i ten schemat jest stary, ale Terakowska użyła go zupełnie inaczej niż wszyscy przed nią. Bo czyż anioł może mieć kłopoty, może cierpieć i utracić swą istotę...? Jak powiada Anaksymander, natura jest jedna, niezmienna i ukryta, a tu niespodzianka, bo anioł traci swe zdoloności i poczucie przynależności do swej nacji. Ale to nie koniec przeistoczeń, bo i Ewa zmienia się na chwilę w anioła, może i nie nieśmiertelnego, ani potrafiącego latać, ale potrafiącego zmieniać losy ludzi...
Widzimy tam również Złego, nie chcącego czynić zła, bojącego się jego nadmiaru, posiadającego uczucia oraz pragnącego miłości brata. Choć rani go poważnie, niemal śmiertelnie, kocha go, tłumaczy mu zasady rządzące światem i powoli utożsamia, że dobro bez zła byłoby mdłe i "mniej dobre". I tu znów, może nieświadome nawiązanie do filozofii... Heraklit wysnół teorię wyłaniania się przeciwieństw... Choć w...

Liczba stron: 312
"Anioły nie muszą widzieć, by wiedzieć, w przeciwieństwie do ludzi, którzy nawet widząc – nie wiedzą."

To pierwsza książka Doroty Terakowskiej, którą przeczytałam.
Powiesc jest piękna,poruszająca,delikatna. Przede wszystkim bardzo mądra- nie ma ograniczeń wiekowych.Jest ona dla dzieci jak i dla dorosłych. Pobudziła ona moje refleksje- i dzięki niej zaczęłam się zastanawiac jak to jest z moim Aniołem Stróżem. Okazuje się,że ludzie wiele mogą pomóc Aniołom-tak jest w przypadku Ewy,która dowiaduje się,że jest chora na białaczkę.
Wydaje mi się,że wiara w Anioły jest potrzebna każdemu z nas. Łatwiej jest z tym życ. Warto pomyslec o tym w chwilach zwątpienia,załamania.
Książkę pokochałam od pierwszej strony...
Polecam gorąco wszystkim!!! :))

książek: 2096
Wojciech Gołębiewski | 2018-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Jako piątą w ogóle, a bezpośrednio po "Poczwarce" (2001), czytam o dwa lata wcześniejszą (1999) piękną baśń o aniołach, nadziei i wierze, której lektura jest, bo musi, frajdą dla każdego.
Jest Dobro - domena Anioła Ave i Zło - domena Czarnego Vea. Przyjrzyjmy się ich rozmowie (s.96,9 – e-book):

"......Ave cały czas starał się przekazać jej tę najważniejszą myśl: „C i e r p i e n i e n a l e ż y d o ż y c i a. . J e ś l i c i e r p i s z, w c i ą ż ż y j e s z. P o g ó d ź s i ę z t y m, m a ł a d z i e w c z y n k o...

„Cierpienie jest Złem i przynależy do Krainy Mroku”, Vea wtargnął w jego myśli... "A nagromadzenie cierpienia może być groźne. Niektórzy myślą, że cierpiąc, człowiek staje się lepszy, ale najczęściej bywa odwrotnie. Zdarza się wprawdzie, że cierpiąc, dochodzi się do rozumu, lecz rozum, Ave, nie należy do kategorii moralnych. Nie jest nierozłącznie związany z Dobrem. Przeciwnie, zdarza się, że Dobro...