Władca Lewawu

literatura polska
literatura dziecięca
2016-12-15
literatura polska

Chciałam przeczytać tę książkę już w podstawówce, ale dopiero niedawno trafiła w moje ręce.
Bardzo lubię styl pisania autorki, a fakt że sama od urodzenia mieszkam w Krakowie na pewno też zadziałał na korzyść tej pozycji. Myślę, że to naprawdę dobra i ciekawa książka dla dzieci, ale trzeba zaznaczyć, że jest to pozycja dojrzała - porusza tematy ekologii, poszukiwania...

Jestem dorosłą czytelniczką, ale lubię literaturę dziecięcą i młodzieżową. Tym razem książka wcale nie przypadła mi do gustu. Przeczytałam kilka dobrych opinii na jej temat zanim sama po nią sięgnęłam.

Niestety moim zdaniem książka jest słaba. Akcja nie porywa, postacie są płaskie, dialogi sztywne i sztuczne. Niby jest przesłanie, niby głębokie. No właśnie, niby. Wszystko...

Trochę mnie przeraziła, choć czytam książki o różnej tematyce.
Chociaż zagłębiając się w treść można znaleźć podpowiedź, że nawet największego i najmocniejszego wroga można pokonać dzięki dobremu wsparciu.

Witajcie w miejscu odwróconych wartości. Które z nich jest pierwotną wersją, czy może one same z siebie wynikają? Niemniej jednak uważam to za ciekawy koncept, w głąb którego prowadzi nas Dorota Terakowska poprzez swoich bohaterów. Konwencja osoby opowiadającej bez bezpośrednich doświadczeń odbiera nieco z szczegółowości, tworzy dystans. Co prawda dotyczy wymyślonych...

Całkiem urocza, choć banalna. Śmiesznie się czyta tą książkę w 2020 roku w Krakowie :)

Bardzo polecam książkę. Jak ją czytałam miałam ze sobą tyle emocji . Jakby ktoś chciał ją przeczytać i się waha to niech nie czeka i szybko czyta .

Książka nie przypadła mi do gustu czytało sie ją z takim zażenowianiem

Pierwsze wydanie książki Doroty Terakowskiej "Władca Lewawu"
pochodzi z roku 1998. Wtedy mogła wydawać się nowatorska,
dziś nie robi aż takiego wrażenia.

Bohaterem książki jest 13-letni Bartek,
ale książka wydaje się być adresowana raczej do młodszych dzieci.
Prosty język, płaskie postaci, czarno-biały świat, naiwna akcja.

Bartek szukając swych zaginionych...

Popularna i całkiem niezła książka dla dzieci.

i fajno i krotko

Dyskusje