Zatrzymać iskry

Cykl: Zobaczyć iskry (tom 2)
Wydawnictwo: Białe Pióro
elenkaa

"Zatrzymać iskry" to kontynuacja powieści "Zobaczyć iskry". Renata w końcu ułożyła sobie życie w Niemczech, u boku Thomasa. Wkrótce na świat przychodzą dzieci, życie pozornie toczy się spokojną ścieżką, ale naciągają ciemne chmury. Jedyny i prawdziwy przyjaciel Renaty, Maciek, ukrywa przed nią pewną tajemnicę... Czy Renata zdoła mu pomóc? Czy wróci do Polski na czas? Na te pytania i wiele innych znajdziesz odpowiedź w tej powieści.

źródło opisu: Białe Pióro, 2014.

źródło okładki: Skan własny

Ewa | 2017-09-24

Następna część trylogii, trzeba przeczytać koniecznie. Porusza wszystkie struny duchowe. Pochłania się wszystkie trzy części na bezdechu.

Ewa_Chani_Skalec | 2015-01-05

"Zatrzymać iskry" to dalszy ciąg opowieści o życiu Renaty Sadzik-Parker. Tym razem jednak będzie nieco inaczej niż w powieści "Zobaczyć iskry" i to nie tylko dlatego, że zabraknie – z oczywistych względów – Martina. A i życie Renaty, można powiedzieć, wywróciło się do góry nogami, chociaż jak najbardziej w pozytywnym kierunku.
Tematyka drugiego tomu historii Renki jest zupełnie inna, niż wcześniej nam znanej opowieści. Niewiele tym razem Autorka poświęca przemyśleń emigracji zarobkowej – jest ona poniekąd którymś tam z kolei tłem. Wspomina się o niej od czasu do czasu, wszak gdyby nie ten społeczny problem, Renata nigdy pewnie nie znalazłaby się w Gelsenkirchen.
W "Zatrzymać iskry" Renata jest już nie opiekunką seniorów, ale młodą żoną i matką bliźniaków, Ani i Martina. Między nią a Thomasem wszystko zdaje się układać. Uprawomocnia się orzeczenie o nabyciu spadku po Martinie, dzięki czemu Renata otrzymuje pewien "mająteczek". Zbyt różowo? Jak to w życiu bywa, wata cukrowa...