Wywiad a dyplomacja II Rzeczypospolitej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Udział wywiadu w realizacji polityki zagranicznej Drugiej Rzeczypospolitej wywołuje od dawna kontrowersje. Przez wiele lat najwięcej emocji wywoływało delegowanie oficerów Oddziału II Sztabu Głównego WP do pracy w MSZ. Książka ukazuje kulisy współdziałania wywiadu wojskowego i dyplomacji w odniesieniu do państw sojuszniczych i sprzymierzonych, a także wobec sąsiadów najbardziej zagrażających Polsce.

Tomek | 2012-06-08
Przeczytana: 2009 rok