Wojna o tajemnice. W tajnej służbie Drugiej Rzeczypospolitej 1918-1944

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04637-1
historia
masaii

Kryminalne rozgrywki, działania pozorowane i garstka wybrańców pracujących w najgłębszej konspiracji. Budowa od podstaw polskiej państwowości po pierwszej wojnie światowej obejmowała również skonstruowanie sprawnie działającej siatki agentów. Andrzej Pepłoński, wybitny znawca tej tematyki, zrealizował ambitne zadanie zamknięcia w jednym tomie całego najciekawszego okresu działania polskich...

Andrzej Pepłoński, wybitny znawca tej tematyki, zrealizował ambitne zadanie zamknięcia w jednym tomie całego najciekawszego okresu działania polskich służb specjalnych – od odrodzenia Rzeczpospolitej do zakończenia drugiej wojny światowej. Efektem jest książka, która będzie nie tylko wielkim skarbem dla osób interesujących się historią wywiadu i kontrwywiadu, ale również bardzo atrakcyjną pozycją dla czytelników, stykających się z tym tematem po raz pierwszy.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka.php?ID=2213

Grzybek | 2012-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetne naukowe opracowanie pełne nazwisk i faktów. Nie jest to jednak książka dla tych, którzy spodziewają się opisów szpiegowskich afer w stylu Jamesa Bonda. I trochę mi przez to brakowało bardziej szczegółowych opisów niektórych faktów, np. historii Jerzego Sosnowskiego.

Paweł | 2013-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Ciekawa ksiazka o historii polskiego wywiadu, cała masa nazwisk, dat, stanowisk i opisu czym dokładnie poszczegolni oficerowie sie zajmowali. Na pewno do przeczytania trzeba sie choc troche interesowac historia i relacjami wojskowymi, inaczej całosc moze zanudzic..
Na pewno wartosc historyczna podnosza zdjecia opisywanych postaci oraz skrupulatnosc.

Pio | 2012-06-18
Na półkach: 2012, Posiadam, Przeczytane